TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Chilli International креираше телефон „фиџет спинер“

Телефони.мк - 12.10.2017

Фиџет спинер(fidget spinner) или на македонски кажано „вртелешката“ е најпопуларната играчка годинава. Сега е направен и телефон по овој пример. Годинава имаше многу навала во еден период и не можевме да пројдеме преку улица без да видиме како се ...

Малиот мобилен телефон Chilli воедно и фиџер спинер

ЗаЗабава - 12.10.2017

Една од најпопуларните играчки оваа година е дефинитивно фиџер спинерот, а сега се појавува мобилен телефон во таков облик. Малиот мобилен телефон на Chilli International од Хонг Конг има 1.4-инчен екран и е достапен во шест бои.

Направен фиџет спинер мобилен телефон

Бизнис Инфо - 12.10.2017

Фото: YouTube Компанијата Chilli International од Хонгконг произведе мобилен телефон во облик на фиџет спинер, пишува The Verge . Телефонот има екран од 1,4 инчи, интерна меморија од 32 MB што може да се зголеми до 8GB со помош на SD картичка.