TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пред да дојдат во Македонија, младите Австријци добија лекција од Србија (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.11.2017

Македонските фудбалери до 21 година во вторник треба да играат квалификациски натпревар со Австрија, а нашиот противник имаше и денеска имаше обврска, но не ја исполни според своите желби.

Србија силна и против Австрија

SportMedia - 10.11.2017

Младата селекција на Србија сигурно чекори во групата „7" од квалификациите за Европскиот шампионат 2019 година за фудбалери до 21 година. Младите српски „орли" беа сигурни и на гостувањето во Австрија.

ВИДЕО: Австрија ја почувствува моќта на Србија пред гостувањето во Скопје

Gol.mk - 10.11.2017

Фудбалската репрезентација на Австрија до 21 година со пораз ќе допатува во Скопје на двобој со Македонија, затоа што на домашен терен, во четвртиот меч од квалификациите со 1-3 (0-1) загуби од Србија.

У21: Австријците пред доаѓањето во Македонија поразени од Србија… (видео)

Екипа - 10.11.2017

Младата репрезентација на Австрија, пред доаѓањето во Скопје на дуелот против Македонија во квалификациите за ЕП 2019, загуби од Србија (1-3) на дуелот во Ензерсдорф. Србите со овој триумф го продолжија максималниот ефект по четири натпревари во ...