TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ако некој фудбалер навистина вреди 200 милиони фунти, тогаш тоа е Нејмар“

Gol.mk - 14.11.2017

Англискиот селектор, Герет Саутгејт, воочи денешниот пријателски натпревар меѓу Англија и Бразил изнесе низа на пофални зборови за напаѓачот на „кариоките“ и најскапиот светски фудбалер, Нејмар.

Оваа бразилска легенда место Барса можела да заврши во Јунајтед

Спортски - 14.11.2017

Легендарниот бразилски фудбалер кој своите најдобри денови ги помина во дресот на Барселона открива дека имал понуда и Манчестер Јунајтед. Станува збор за Ривалдо кој во Браселона пристигна во 1997 година од Депортиво Ла Коруња каде што одигра ...

Во домот на Меси се игра „Ел Класико“ на ФИФА, но кој го одбра Реал Мадрид? (ФОТО)

Sport 1 - 14.11.2017

Сопругата на Лионел Меси, Антонела на својот „Инстаграм“-профил објави неколку фотографии од нејзиниот сопруг и синот Тијаго како ја играат видео-играта ФИФА 18 на „Плејстејшн“. Ова е вообичаена пракса во домот на Меси, но на фотографиите можеше да ...

„Ако некој вреди 200 милиони, тоа е Нејмар“

Точка - 14.11.2017

Селекторот на англиската репрезентација Герет Саутгејт говореше пред новинарите во пресрет на пријателскиот натпревар против Бразил за првата ѕвезда на Бразилците, Нејмар. Саутгејт имаше само пофални зборови за Нејмар и порача дека напаѓачот на ПСЖ ...

Дани Алвес: Не се шегував кога кажав дека Бразил го доби новиот Роналдо

Дерби - 13.11.2017

Англија и Бразил утре ќе одмерат силите на „Вембли“, а без разлика на тоа што станува збор само за пријателски натпревар, големото ривалство прави нивното соочување да биде посебно интересно за медиумите.

Нејмар им е лут на Суарез и Пике поради една причина

24Фудбал - 13.11.2017

Медиумите од Шпанија пишуваат дека Нејмар им е лут на Луис Суарез и Жерард Пике, Бразилецот е разочаран бидејќи овие двајца фудбалери им го откриле на медиумите она што тој им го кажал во доверба Нејмар неодамна се врати во Барселона и се сретна со ...

Сопругата на Лео долови како изгледа „Ел Класико“ пресметката во дневната на Меси (Фото)

Дерби - 13.11.2017

Лионел Меси во текот на денешниот ден се врати во Барселона по репрезентативните обврски кои ги имаше со својата Аргентина, а за тоа како го минува слободното попладне пред враќањето на тренинзите на првиот тим ни откри неговата сопруга Антонела ...

Роналдињо повторно воодушеви: Феноменален гол и уште подобра асистенција (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.11.2017

Фудбалскиот виртуоз со топката се уште ги воодушевува фановите со своите потези. Роналдињо беше дел од хуманитарен натпревар кој се одигра во Мексико, а на истиот играше и неговиот поранешен соиграч од Барселона, Карлес Пујол.

Меси ѝ најде на Барса совршена замена за Иван Ракитиќ

Sport 1 - 13.11.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси и најде на каталонската гордост совршена замена за хрватот Иван Ракитиќ во средниот ред, па како што најавуваат шпанските медиуми, Аргентинецот на управата посебно и го предложил англискиот ...

Меси пронајде совршена замена за Ракитиќ

СуперСпорт - 13.11.2017

На средниот ред на Барселона и треба освежување, а Лионел Меси најдобро го знае тоа. Андрес Иниеста има 33 години, додека Иван Ракитиќ 29 и на нив им треба некој помлад во везниот ред. Неколку играчи би можеле да се вклопат во стилот на играта на ...

Откриено зошто Нејмар плачел на прес-конференцијата: Го изневериле најдобрите соиграчи…

Дерби - 13.11.2017

Нејмар доста бурно и жестоко демантираше дека има било каков проблем со Единсон Кавани и Унаи Емери во ПСЖ и ги обвини медиумите дека постојано му создаваат проблеми со своите измислици, но ако беше навистина самоуверен и при своето обраќање, ...

Промените се неопходни: Меси пронајде совршена замена за Ракитиќ кој е надвор од форма

Поглед - 13.11.2017

Барселона e одлична оваа сезона во Премиера, но многу сметаат дека до пад на формата може да дојде. Особено се апострофира средниот ред, каде шкрипи и има празен простор. Сепак, заблагодарувајќи се пред се на генијалноста на Меси тоа и не се ...

Причина за солзите на Нејмар – „Предавниците“ Пике и Суарез!

Спортклуб - 13.11.2017

Позната е причината поради која Нејмар заплака на прес-конференцијата по мечот со Јапонија. Нејмар се расплата на прес-конференцијата на бразилската репрезентацијата поради, како што рече тој, лажните написи дека не е среќен во Париз и дека има ...

Шпанците тврдат: Солзите на Нејмар се поради двајца „шпиони“ од „Камп Ноу“

Спортски - 13.11.2017

Нејмар повторно беше главна тема овие денови во медиумите откако се расплака на пресконференцијата после мечот со Јапонија. Нејмар тврди дека причина за солзите се честите натписи во медиумите дека е несреќен во Париз и дека има проблеми со тренерот ...

Фернандо Алонсо: Роналдо е подобар од неверојатниот Меси…

Дерби - 12.11.2017

Формула 1 ѕвездата, Фернандо Алонсо го посочи својот фаворит кога е во прашање вечната дилема Кристијано Роналдо или Лионел Меси. Алонсо својот глас го даде за португалскиот репрезентативец, меѓутоа тоа и не е некое големо изненадување со оглед на ...

Роналдињо повторно го воодушевува светот: Неговата магија трае… (видео)

Екипа - 12.11.2017

Еден од најдобрите бразилски фудбалери во историјата, Роналдињо повторно со своите потези ги воодушевува љубителите на фудбалот ширум светот. Роналдињо веќе неколку години е без клуб, но се уште официјално не ја завршил кариерата.

Мајсторот секогаш останува мајстор: Роналдињо со фасцинантен лоб и магична асистенција ги фрли во транс фановите во ...

Дерби - 12.11.2017

Изминатава ноќ во Мексико се одигра таканаречениот „натпревар на мирот“ меѓу поранешни ѕвезди од Јужна Америка и поранешни ѕвезди од Европа, а главна ѕвезда на вечерта беше неверројтниот Роналдињо кои повторно им понуди вистинско шоу на фудаблските ...

И како пензионер е велемајстор: Роналдињо воодушеви со мајсториска асистенција и гол (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.11.2017

Бразилецот Роналдињо одамна не игра професионален фудбал, но кога ќе дојде на хуманитарен меч, и во пензионсерките денови покажува каков фудбалски велемајстор е. Во Мексико имаше асистенција од соништата, па потоа даде голчиште со лоб од преку 30 ...

Нејмар им се налутил на Суарез и Пике

МКД - 13.11.2017

Нејмар им се налутил на поранешните играчи од Барселона, Луис Суарез и Жерард Пике поради тоа што на медиумите им откриле дел од разговор кој тој им го кажал во доверба Нејмар неодамна се врати во Барселона и се сретна со своите поранешни соиграчи.

Откриено зошто Нејмар плачел на прес-конференцијата: Го изневериле најдобрите соиграчи…

Точка - 13.11.2017

Нејмар доста бурно и жестоко демантираше дека има било каков проблем со Единсон Кавани и Унаи Емери во ПСЖ и ги обвини медиумите дека постојано му создаваат проблеми со своите измислици, но ако беше навистина самоуверен и при своето обраќање, ...

Пике и Суерез го расплакаа Нејмар (Фото)

Република - 13.11.2017

Позната е причината поради која Нејмар заплака на прес-конференцијата по мечот со Јапонија. Нејмар се расплакаа на прес-конференцијата на бразилската репрезентацијата поради, како што рече тој, лажните написи дека не е среќен во Париз и дека има ...

Шпанците тврдат: Солзите на Нејмар се поради двајца „шпиони“ од „Камп Ноу“

Таратур - 13.11.2017

Нејмар повторно беше главна тема овие денови во медиумите откако се расплака на пресконференцијата после мечот со Јапонија. Нејмар тврди дека причина за солзите се честите натписи во медиумите дека е несреќен во Париз и дека има проблеми со тренерот ...

Роналдињо повторно го воодушеви фудбалскиот свет

Поглед - 13.11.2017

Бразилскиот фудбалер Роналдињо повторно со своите потези ги воодушеви љубителите на фудбалот ширум светот. Роналдињо веќе неколку години е без клуб, но уште официјално ја нема завршено својата кариера.