TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тотенхем тргнува по ѕвездата на Баерн!

Спортски - 21.04.2017

Крилниот напаѓач на Баерн Минхен, Даглас Коста е примарна трансфер цел на Тотенхем, пренесуваат англиските медиуми. Бразилскиот репрезентативец во неколку наврати истакна дека не е задоволен со својот статус во Минхен, па најверојатно на крајот на ...

Готово: Диего Коста заминува во Кина за „луда“ сума!

Спортски - 21.04.2017

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста речиси сигурно ќе го напушти лондонскиот тим на крајот од сезоната и кариерата ќе ја продолжи во Кина. Имено, кинескиот клуб Тианџин испрати „луда“ понуда за Диего Коста и потврди дека е во преговори со играчот.

Дефинитивно е, Коста заминува во Кина, парите се чиста лудост!

СуперСпорт - 21.04.2017

Не е само платата на Бразилецот, но ова што е подготвен да го плати еден од најбогатите Кинези е чиста лудост. Диего Коста заминува во Кина. Во тоа нема сомнеж, дури и навивачите се повеќе го обвинуваат и тој размислува да замине од Челси.

Кинески клуб испрати нова понуда за “неверување” до Диего Коста

Дерби - 21.04.2017

Скај спортс вчера излезе со многу интересна информација околу новиот ангажман на Диего Коста. Тие објавија дека кинескиот клуб Тјанџин ги обновил преговорите со натурализираниот Шпанец и дека договорот е пред потпис.

Мората по барање на Конте доаѓа во Челзи како замена за Коста

Gol.mk - 21.04.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората, многу веројатно својата кариера ќе ја продолжи во Челзи, каде се најавува како замена за Диего Коста. Шпанецот не настапи на дуелот во Лигата на шампионите против Баерн Минхен, а медиумите од Островот велат ...

Тотално лудило: Платата што ќе ја добива Диего Коста во Кина е чиста перверзија

Спортклуб - 21.04.2017

Напаѓачот на Челси, Диего Коста речиси сигурно ќе го напушти лондонскиот тим на крајот од сезоната. Иако беа пласирани информации дека ќе се врати во Атлетико, многу веројатно е дека негова следна дестинација ќе биде Кина, односно тамошното ...

Не може да им одолее на тешките милиони: Диего Коста на врвот на кариерата заминува во Кина

Курир - 21.04.2017

Напаѓачот на англискиот премиерлигаш Челзи, 28 годишниот Диего Коста ја одбил понудата од Јувентус и на крајот на сезоната скоро сигурно се сели во Кина. Наводно во прашање е плата од неверојатни 700.000 евра неделно.

Диего Коста добил понуда од 40 милиони евра по сезона?

Точка - 21.04.2017

Како што пренесуваат англиските медиуми, еден неименуван клуб од Кина му понудил на Диего Коста вртоглави 40 милиони евра годишна плата, со што Бразилецот со шпански пасош би станал дефинитивно најплатениот фудбалер на светот.

Диего Коста чини 650.000 фунти неделно

SportMedia - 20.04.2017

„Само" 650.000 фунти, тоа е цената која, наводно, може да ја плати еден кинески клуб за напаѓачот на Челзи во овој момент. Како што пренесува англискиот „Мирор", Бразилецот кој настапува за репрезентацијата на Шпанија би можел да добие 33.8 милиони ...

Каде оди фудбалот? Астрономска понуда за Диего Коста

СуперСпорт - 20.04.2017

Иако пред неколку дена изјави дека нема намера да го напушти Челси и дека е среќен на Стемфорд Бриџ, понудата која ја доби Диего Коста ќе го натера да размисли повторно. Според британските медиуми, неименуван клуб од Кина на Коста му понудил 40 ...

Даглас Коста во Премиер лигата за 30 милиони?

Дерби - 20.04.2017

Бразилскиот фудбалер Даглас Коста не добива голема минутажа од Карло Анчелоти во Баерн Минхен, па зад себе оваа сезона има само 17 настапи во првиот тим. Ваквата ситуација под будно око ја следи тимот на Тотенхем, кој наводно е подготвен да плати 30 ...

Кинески клуб му нуди на Диего Коста 40 млн. евра годишна плата

Макфакс - 20.04.2017

Неименуван кинески клуб му понудил на напаѓачот на Челзи Диего Коста неделна плата од 650.000 фунти, пренесоа британските медиуми. Како што објави Мирор, Челзи добин понуда од 34 милиони фунти за трансфер на шпанскиот репрезенттаивец, а според ...

Тотенхем сака да го купи Даглас Коста

Екипа - 20.04.2017

Англискиот премиерлигаш Тотенхем води жестока битка за шампионската титула во Премиер – лигата со лидерот Челси, но веќе размислува и за следната сезона и настапот во Лигата на шампионите.

Тотенхем го донесува незадоволниот играч на Баерн и ја напаѓа титулата!

СуперСпорт - 20.04.2017

Според медиумите, тимот на Покетино во наредната сезона би можел да добие големо засилување. Тотенхем игра одличен фудбал оваа сезона, доказ за тоа се 4 играчи кои се најдоа во тимот на сезоната во ПЛ.

Тотенхем ќе испрати понуда за Даглас Коста

Шеталиште - 20.04.2017

Раководните луѓе на Тотенхем планираат како да се засилат за наредната сезона во која ги очекува настап во Лигата на фудбалските шампиони. Менаџерот, Маурисио Покетино, сака да го ангажира крилниот играч на Баерн Минхен, Даглас Коста.

Кинески клуб му нуди на Диего Коста 40 милиони евра годишна плата

Кајгана - 20.04.2017

Неименуван кинески клуб му понудил на напаѓачот на Челзи, Диего Коста неделна плата од 650.000 фунти, пренесоа британските медиуми. Како што објави Mirror, Челзи добин понуда од 34 милиони фунти за трансфер на шпанскиот репрезентативец, а според ...