TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бошкоски: Во ВМРО за Македонија не примаме луѓе инфицирани со груевизмот

МКД - 20.05.2017

ВМРО како код, како идеологија, оваа политичка гарнитура успеа да го руинира. ДПМНЕ е завршена работа. Кога ќе се расчисти оваа ситуација, ќе дојде време кога членови на партијата ќе се оградуваат и ќе кажуваат дека никогаш не биле членови на ВМРО, ...

Спасовски признава дека тиранската платформа е жива (видео)

Република - 19.05.2017

И генералниот секретар на социјалдемократите Оливер Спасовски признава дека постои тиранската платформа и дека таа е жива и покрај гаранциите кои Зоран Заев ги достави до претседателот на државата за да го добие мандатот за формирање на влада.

Членството на ВМРО-ДПМНЕ им „намигнува“ на Љубчо и на Љубе

+инфо - 19.05.2017

Според Љубе Бошковски, тоа е процес кој ќе биде незапирлив затоа што „веќе не останало ништо во ВМРО-ДПМНЕ за да биде спасено“. Од првиот ден кога ВМРО-ДПМНЕ и официјално е опозиција, според информации до кои дојде Плусинфо, се појавуваат симптоми ...

Гаранцијата е фарса – Заев ги лаже и Албанците и Македонците

Република - 19.05.2017

Ненад Мирчевски По сите лаги што ги чувме и по сите предавства што ги видовме од квислингот Зоран Заев во изминатите три години, претседателот на државата Ѓорге Иванов реши да ја прифати неговата гаранција дека од позиција на власт ќе ја штител ...

Маневски: Зоран Заев е општа опасност за Македонија

Курир - 19.05.2017

Република Македонија се наоѓа пред големо искушение. Мандат за состав на влада бара Зоран Заев, кому ништо не може да му се верува. Тој не е човек кој држи до зборот, а мислењето го менува од денес до утре.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев на своја кожа ја почувствува истрајноста и упорноста на стотиците илјади граѓани, нема простор за ...

Курир - 19.05.2017

Народот секогаш победува. Криминалецот Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла Тиранската платформа и дека ќе престане со антидржавната и антинационална политика, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Спасовски признава дека Тиранската платформа е жива

Курир - 19.05.2017

И генералниот секретар на социјалдемократите Оливер Спасовски признава дека постои Тиранската платформа и дека таа е жива и покрај гаранциите кои Зоран Заев ги достави до претседателот на државата за да го добие мандатот за формирање на влада.

Членството на ВМРО-ДПМНЕ им „намигнува“ на Љубчо и на Љубе

Бриф - 19.05.2017

Од првиот ден кога ВМРО-ДПМНЕ и официјално е опозиција, според информации до кои дојде Плусинфо, се појавуваат симптоми дека на повидок е ситнење на членството на партијата, кое според нашиот извор, сака да премине во ВМРО-НП.

Маневски: Зоран Заев е општа опасност за Македонија

Нетпрес - 19.05.2017

Република Македонија се наоѓа пред големо искушение. Мандат за состав на влада бара Зоран Заев, кому ништо не може да му се верува. Тој не е човек кој држи до зборот, а мислењето го менува од денес до утре.

ВМРО-ДПМНЕ: паднаа во вода манипулациите на СДС дека нема пари во буџетот

Макфакс - 18.05.2017

Наредниот период ќе покаже кој ќе биде излажан од криминалецот Зоран Заев. Дали ќе бидат излажани лидерите на албанските партии кои јавно изјавуваа дека добиле согласност од СДС за реализација на елементите од тиранската платформа или ќе бидат ...

ВМРО- ДПМНЕ: Заев на своја кожа ја почувствува истрајноста и упорноста на стотиците илјади граѓани

Пулс24 - 19.05.2017

Народот секогаш победува. Криминалецот Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла Тиранската платформа и дека ќе престане со антидржавната и антинационална политика, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Поткопувачите на Македонија наскоро си одат

Курир - 18.05.2017

Во саботата, таканаречениот „спикер“ на парламентот, Талат Џафери беше цитиран како вели: „Нема да молам никого, најмалку Иванов. Моја законска обврска е да чекам 10 дена. Не морам да се молам со никого.

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Заев ги излажа албанските лидери или граѓаните?

Фокус - 18.05.2017

Наредниот период ќе покаже дали Зоран Заев ги излажал лидерите на албанските партии кои јавно изјавуваа дека добиле согласност од СДС за реализација на елементите од тиранската платформа, или, пак, ќе бидат излажани граѓаните кои вчера беа сведоци ...

Албанските коалициони партнери на Заев тврдат дека платформата е жива и ќе биде од владината програма

Курир - 18.05.2017

Коалиционите партнери на Зоран Заев од албанскиот блок и покрај неговите гаранции за добивање на мандатот за формирање на влада, не се откажуваат од Тиранската платформа и своите барања за рефединирање на Република Македонија ги повторуваат.

Заев преговара, Груевски предупредува

МРТ - 18.05.2017

Спикерот Џафери испратил известување до пратениците дека претседателот на СДСМ го има мандатот за формирање влада. Заев на разговори со претставници на партиите од мнозинството. Груевски порача- гаранцијата е потпишана под принуда, остануваме будни..

Тиранската платформа за албанските партии е жива и ќе биде спроведена во програмата на идната влада (ВИДЕО)

Република - 18.05.2017

Зоран Заев вчера поднесе гаранции до претседателот Ѓорѓе Иванов со кои тој, меѓу другото, требаше да гарантира дека нема да ја прифати тиранската платформа како услов за владино коалицирање, а веднаш потоа замина во движењето Беса на консултации за ...

Касами: Нема да учествуваме во влада со луѓе што се под истрага на СЈО!

Слободен Печат - 18.05.2017

Со Касами и со Беса имаше средба Зоран Заев, по која изјави дека засега партиите работат на утврдување на програмата на идната влада. Во ниту еден момент немаме намера да учествуваме во влада заедно со лицата што се под истрага на Специјалното јавно ...

Јаковлески: Љубчо, Љубе и Стојанче се политичари на дугме, каде беа да ја осудат Тиранската платформа

Вечер - 18.05.2017

Во името на десетици и стотици луѓе затворани за идеите на ВМРО, и сите ние кој својот живот го посветивме на оваа голема идеја и енергија, и кои се вградивме во ВМРО ДПМНЕ, сакам да прокоментирам за најновите изјави на Љубчо, Љубе и Стојанче, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалецот Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла Тиранската платформа, не може да го лаже народот

Курир - 18.05.2017

Криминалецот Зоран Заев веќе нема простор од една страна да го лаже народот за заштита на националните интереси, а од друга да дава ветувања за реализација на Тиранската платформа. Криминалецот Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла Тиранската ...

Костовски: Со исплатата на субвенциите паднаа во вода манипулациите на СДС

Мета - 18.05.2017

„Од денеска, со исполнувањето на законската можност, почна и исплатата на субвенциите во земјоделството“, изјави на прес-конференција Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ. Тој додаде дека помагањето на земјоделството и на земјоделците секогаш било и ќе ...

Касами: СЈО треба ги процесуира сите случаи за оние кои се осомничени

Фактор - 18.05.2017

Ние нема да учествуваме во Влада со луѓе кои се под истрага на СЈО, изјави синоќа лидерот на БЕСА, Билал Касами во емисијата Клик Плус. Тој вели дека СЈО треба ги процесуира сите случаи за оние кои се осомничени дека сториле кривични дела .

Албанските партнери на Заев не се откажуваат од Тиранската платформа, бараат редефинирање

Пулс24 - 18.05.2017

Албанските коалициони партнери на Зоран Заев, наспроти гаранциите на лидерот на СДСМ за добивање на мандатот од формирање на Влада, не се откажуваат од Тиранската платформа и ги повторуваат своите барања за редефинирање на државата.

Спасовски признава дека Тиранската платформа е жива

Нетпрес - 19.05.2017

И генералниот секретар на социјалдемократите Оливер Спасовски признава дека постои Тиранската платформа и дека таа е жива и покрај гаранциите кои Зоран Заев ги достави до претседателот на државата за да го добие мандатот за формирање на влада.

Членството на ВМРО-ДПМНЕ преминува во ВМРО-НП и Обединети за Макеоднија

10без10 - 19.05.2017

Од првиот ден кога ВМРО-ДПМНЕ и официјално е опозиција, според информации до кои дојде Плусинфо, се појавуваат симптоми дека на повидок е ситнење на членството на партијата, кое според нашиот извор, сака да премине во ВМРО-НП.

Маневски: Зоран Заев е опасност за Македонија

Пулс24 - 19.05.2017

Република Македонија се наоѓа пред големо искушение. Мандат за состав на влада бара Зоран Заев, кому ништо не може да му се верува. Тој не е човек кој држи до зборот, а мислењето го менува од денес до утре.

ВМРО-ДПМНЕ: Остануваме на страната на земјоделците

МКД - 18.05.2017

Помагањето на земјоделието и земјоделците секогаш било и ќе остане фокус на политиките на ВМРО-ДПМНЕ. Земјоделците добија над една милијарда евра субвенции додека ВМРО во изминативе 10 години го имаше мнозинството и одлучуваше околу земјоделската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се обврза да ја отфрли тиранската платформа

24 Вести - 19.05.2017

Народот секогаш победува. Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла тиранската платформа и дека ќе престане со антидржавната и антинационална политика. Зоран Заев веќе нема простор за манипулација на граѓаните и на своја кожа ја почувствува ...

ВМРО-ДПМНЕ: На Заев не може да му се верува, мора будно да се следи секој негов чекор

Макфакс - 19.05.2017

Криминалецот Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла Тиранската платформа и дека ќе престане со антидржавната и антинационална политика. Зоран Заев веќе нема простор за манипулација на граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Mико: Колку долго ќе трае Владата? Одговорот е: Многу кратко време

Република - 18.05.2017

Во саботата, таканаречениот „спикер“ на парламентот, Талат Џафери беше цитиран како вели: „ Нема да молам никого, најмалку Иванов. Моја законска обврска е да чекам 10 дена. Не морам да се молам со никого.

ВМРО-ДПМНЕ: Сега ќе видиме кој ќе биде излажан од Заев (ВИДЕО)

Стандард - 18.05.2017

„Наредниот период ќе покаже кој ќе биде излажан од криминалецот Зоран Заев. Дали ќе бидат излажани лидерите на албанските партии кои јавно изјавуваа дека добиле согласност од СДС за реализација на елементите од тиранската платформа или ќе бидат ...

Албанските коалициони партнери на Заев тврдат дека платформата е жива

Пулс24 - 18.05.2017

Коалиционите партнери на Зоран Заев од албанскиот блок и покрај неговите гаранции за добивање на мандатот за формирање на влада, не се откажуваат од Тиранската платформа и своите барања за рефединирање на Република Македонија ги повторуваат.

ВМРО-ДПМНЕ: Целата одговорност сега е на Заев

А1 On - 18.05.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека целата одговорност сега е на лидерот на СДСМ кој, како што се наведува, веќе нема простор од една страна да го лаже народот за заштита на националните интереси, а од друга страна да дава ветувања за ...

Костовски: Со исплатата на субвенциите паднаа во вода манипулациите на СДС

Локално - 18.05.2017

„Од денеска, со исполнувањето на законската можност, почна и исплатата на субвенциите во земјоделството“, изјави на прес-конференција Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ. Тој додаде дека помагањето на земјоделството и на земјоделците секогаш било и ќе ...

Касами: Албанските партии во ниту еден момент не прифатија да се воздржат од албанската платформа (видео)

Република - 18.05.2017

Албанските коалициски партнери на Зоран Заев, наспроти гаранциите на лидерот на СДСМ за добивање на мандатот од формирање на Влада, не се откажуваат од тиранската платформа и ги повторуваат своите барања за редефинирање на државата.

Маневски: Зоран Заев е општа опасност за Македонија

Вечер - 19.05.2017

Република Македонија се наоѓа пред големо искушение. Мандат за состав на влада бара Зоран Заев, кому ништо не може да му се верува. Тој не е човек кој држи до зборот, а мислењето го менува од денес до утре.

Костовски: Наредниот период ќе покаже кој ќе биде излажан од криминалецот Зоран Заев

Курир - 18.05.2017

Наредниот период ќе покаже кој ќе биде излажан од криминалецот Зоран Заев, истакна на денешната прес-конференција Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Костовски Дали ќе бидат излажани ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја почувствува истрајноста на стотиците илјади граѓани, нема простор за манипулација

Нетпрес - 19.05.2017

Народот секогаш победува, а „криминалецот“ Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла Тиранската платформа и дека ќе престане со антидржавната и антинационална политика и повеќе за него нема простор за манипулации, се вели во соопштението на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Целата одговорност сега е на Заев...

Н.Македонија - 18.05.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Целата одговорност сега е на Заев ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека целата одговорност сега е на лидерот на СДСМ кој, како што се наведува, веќе нема простор од една страна да го лаже народот за заштита на националните ...

ВМРО-ДПМНЕ: Паднаа во вода манипулациите дека нема пари во буџетот

МРТ - 18.05.2017

Од партијата велат дека земјоделците добија над една милијарда евра субвенции во изминативе 10 години, за разлика од времето на СДС кога земјоделците не добиваа ниту евро помош од државата.

Касами: Албанските партии никогаш не се откажале од платформата

Нетпрес - 18.05.2017

Првиот човек на Движењето БЕСА, Билал Касами, веднаш по вчерашната средба со Заев, гостуваше во дебатна емисија на ТВ 21, каде што изјави дека во ниту еден момент не било прифатено од страна на албанските партии да се воздржат од албанската ...

ВМРО-ДПМНЕ останува на страна на земјоделците и ќе продолжи да се бори за нивните интереси

Press24 - 18.05.2017

Интегрален текст од прес конференција за медиуми, која се одржа денес, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарче, при што се обрати Дарко Костовски.

ВМРО-ДПМНЕ: Будно ќе го следиме секој чекор на Зоран Заев

МКД - 19.05.2017

ВМРО-ДПМНЕ најавува дека будно ќе го следи секој чекор преземен од Зоран Заев, бидејќи, како што соопшти, на криминалци кои лажат не може да им се верува. „Народот секогаш победува. Криминалецот Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неодговорното и деструктивно однесување на Заев нема иднина

МКД - 19.05.2017

Зоран Заев со своите чекори и постапки, погазување на Устав и Деловник на Собранието покажа дека единствен мотив му е да ги испорача наредбите од наредбодавачите. Ваквото однесување полно со неодговорност, нелегитимитет и деструкција нема иднина, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Целата одговорност сега е на Заев

Локално - 18.05.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека целата одговорност сега е на лидерот на СДСМ кој, како што се наведува, веќе нема простор од една страна да го лаже народот за заштита на националните интереси, а од друга страна да дава ветувања за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалецот Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла Тиранската платформа, не може да го лаже народот

Пулс24 - 18.05.2017

Криминалецот Зоран Заев веќе нема простор од една страна да го лаже народот за заштита на националните интереси, а од друга да дава ветувања за реализација на Тиранската платформа. Криминалецот Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла Тиранската ...

Албанските партнери на Заев не се откажуваат од Тиранската платформа, бараат редефинирање

Вечер - 18.05.2017

Албанските коалициони партнери на Зоран Заев, наспроти гаранциите на лидерот на СДСМ за добивање на мандатот од формирање на Влада, не се откажуваат од Тиранската платформа и ги повторуваат своите барања за редефинирање на државата.

Костовски: Наредниот период ќе покаже кој ќе биде излажан од криминалецот Зоран Заев

Вечер - 18.05.2017

Наредниот период ќе покаже кој ќе биде излажан од криминалецот Зоран Заев, истакна на денешната прес-конференција Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Костовски Дали ќе бидат излажани ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев свесно ја држеше Македонија во заложништво

Телеграф - 19.05.2017

Зоран Заев свесно ја држеше Република Македонија во заложничка криза, а можеше уште пред три месеци да ја прифати понудата на ВМРО-ДПМНЕ, да ја отфрли платформата и да заврши кризата, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ вели дека народот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Целата одговорност сега е на Заев

Press24 - 18.05.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека целата одговорност сега е на лидерот на СДСМ кој, како што се наведува, веќе нема простор од една страна да го лаже народот за заштита на националните интереси, а од друга страна да дава ветувања за ...

Касами: Партиите на Албанците не се откажуваат од платформата

Телевизија Нова - 18.05.2017

Албанските коалициони партнери на Зоран Заев, наспроти гаранциите на лидерот на СДСМ за добивање на мандатот од формирање на Влада, не се откажуваат од Тиранската платформа и ги повторуваат своите барања за редефинирање на државата.