TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фото: Вистинска убавица - сопругата на српскиот пејач никогаш претходно не е видена во јавноста

Press24 - 06.10.2017

Изгледот на сопругата до сега не бил познат, а мора да се признае дека е навистина убава. Легендарниот фолк пејач Митар Мириќ на социјалните мрежи сподели фотографија од својата сопруга и малата внука.

Ќе останете без здив: Ова е сопругата на Митар Мириќ

Exclusive.mk - 06.10.2017

Пејачот Митар Мириќ на својaта официјална страница објави фотографија од својата сопруга и внучето. Најверојатно, таа е главна причина поради која пејачот секогаш е насмеан на фотографиите, на снимање на спотовите или на снимање на емисии.