TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неочекуваното изненадување на НТС се вика U Ultra со сафирен екран

Стандард - 20.03.2017

Макар и што е една од најсимпатичните компании, производители на телефони со Android, HTC е прогонувана од финансиски проблеми и незадоволителни продажба на своите предводници. Иако последните сигурно го привлекуваат вниманието.

HTC направи изненадување, ама негативно

Телефони.мк - 20.03.2017

Денешната промоција на HTC крена многу фама во јавноста бидејќи поголемиот дел од фановите го очекуваа премиум моделот HTC 11, но наместо тоа не беше претставен никаков нов смартфон, туку само полуксузна верзија на HTC U Ultra со сафири во маската.

HTC претстави нова верзија на Ultra, со висока цена

Кајгана - 20.03.2017

Денешното „неочекувано изненадување“ од HTC не ги оправда големите очекувања на корисниците, бидејќи компаниајта место очекуваниот HTC 11, претстави полуксузна верзија на фаблетот Ultra. Иако уште во јануари беше познато дека Ultra ќе добие верзија ...

HTC U Ultra постигна изненадувачки резултати на тестовите за неговата батерија!

GSM.mk - 19.03.2017

Тенок, елегантен и модерен, HTC U Ultra е уред со премиум дизајн. Но, уредот има и други квалитетни карактеристики, меѓу кои е и издржливоста на неговата батерија.. HTC U Ultra доаѓа со 5.7 инчен Quad HD дисплеј со резолуција од 1440 x 2560 пиксели ...