TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влада, истрага за консултантски договори и набавки

Алсат-М - 13.10.2017

Владата побара од Мининстерството за внатрешни работи да истражи неколку случаи за тендери и договори. За нив во извршната власт се сомневаат дека со постапките на Владата на Никола Груевски била оштетена државната каса.

Владата од МВР побарала да истражи неколку сомнителни случаи

Нова ТВ - 13.10.2017

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција информираше дека Владата од Министерството за внатрешни работи побарала истрага за неколку случаи во за тендери, набавки и договори за кои според Бошњаковски постоеле индиции дека ...

Владата бара МВР да спроведе истрага за сомнителни тендери

24 Вести - 13.10.2017

Владата побара истрага од Министерството за внатрешни работи, да истражи специфични набавки – тендери како и договори за кои постојат основани индиции дека со нив е направена штета на ...

Владата бара истрага за три нови случаи за злоупотреби

Канал5 - 13.10.2017

Владата бара од Министерството за внатрешни работи Државното правобранителство да истражат три случаи за кои се сомнева дека постојат индиции на злоупотреби. Се бара истрага за набавки од Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен ...

ВИДЕО: Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт

А1 On - 13.10.2017

Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

Синот на Ристо Никовски наплатил 220.000 евра за советување на Груевски

Сакам да кажам - 13.10.2017

Владата доставила барање за мислење од Државното правобранителство и до МВР да се истражат консултантските договори за надворешните советници Александар Никовски, Џорџ Р. Пери и Ехшуа Шуки Гвајтман.

Фирмата на братот на Мукоски што на крвавиот четврток ги отвори собраниските врати под истрага за сомнителни тендери

Фокус - 13.10.2017

Еден од случаите што ги објави владиниот портпарол Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција се однесува на сомнителни набавки во Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор од страна на фирмата „Атриум“.

Бошњаковски: Претходната влада незаконски набавувала авиобилети

Фокус - 13.10.2017

Владата побара од МВР да истражи на кој начин претходната владина гарнитура ги набавувала авиобилетите, бидејќи како што појасни денеска портпаролот Миле Бошњаковски, постојат сомнежи за злоупотреби.

Синот на Никовски како советник на Груевски земал од државата 217.490 евра

Фокус - 13.10.2017

Александар Никовски, син на поранешниот дипломат Ристо Никовски по разни основи добивал пари од буџетот во висина од 217.490 евра, информираше денеска на прес-конференција портпаролот на Влада, Миле Бошњаковски.

Синот на Никовски како советник на Груевски земал од државата 217.490 евра

10без10 - 13.10.2017

Сомнежи за проневерување на стотици илјади евра преку резервација на авиобилети, сомнителни набавки од фирмата „Атриум“ за АД за стопанисување со стамбен и деловен простор, консултантски услуги, објави денеска на пресконференција портпаролот на ...

Синот на Никовски за советување на Груевски заработувал по 3000 евра месечно

Канал 77 - 13.10.2017

По три илјади евра месечно за хонорар и’ наплатувал на претходната влада Александар Никовски, еден од надворешните соработници на поранешниот премиер, Никола Груевски. Од Владата денеска соопштија дека до Државното правобранителство доставиле барање ...

Бошњаковски: Владата побра од МВР да истражи коруптивни случаи

Фактор - 13.10.2017

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција информираше дека Владата од Министерството за внатрешни работи побарала истрага за неколку случаи во за тендери, набавки и договори за кои според Бошњаковски постоеле индиции дека ...

Владата бара МВР да спроведе истрага за тендери и за хонорари на претходната власт

Мета - 13.10.2017

Владата побарала истрага од Министерството за внатрешни работи во врска со три случаи за сомнителни резервации на авиобилети од страна на претходната влада, за сомнителни набавки во Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор ...

Владата побара истраги за нови случаи на злоупотреби

Р.С.Европа - 13.10.2017

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски на прес-конференција изјави дека Владата од Министерството за внатрешни работи побарала истрага за неколку случаи со тендери, набавки и договори поради постоење индиции дека со нив е направена штетата на ...

Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт

Канал5 - 13.10.2017

Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

Владата бара МВР да спроведе истрага за тендери и за хонорари на претходната власт

Локално - 13.10.2017

Владата побарала истрага од Министерството за внатрешни работи во врска со три случаи за сомнителни резервации на авиобилети од страна на претходната влада, за сомнителни набавки во Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор ...

Синот на Ристо Никовски добил 217 илјади евра од Буџетот од претходната власт

Либертас - 13.10.2017

Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

Владата побарала истрага за тендери и за хонорари на претходната власт

Позитив.мк - 13.10.2017

Владата побарала истрага од Министерството за внатрешни работи во врска со три случаи за сомнителни резервации на авиобилети од страна на претходната влада, за сомнителни набавки во Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор ...

Незаконски трошени државни пари: Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт

еМагазин - 13.10.2017

Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

Владата бара МВР да спроведе истрага за сомнителни тендери и за хонорари

Sky - 13.10.2017

Владата бара МВР да спроведе истрага за тендери и за хонорари на претходната власт Владата побарала истрага од Министерството за внатрешни работи во врска со три случаи за сомнителни резервации на авиобилети од страна на претходната влада, за ...

Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт

+инфо - 13.10.2017

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски на прес-конференција истакна дека е побарана истрага од Министерството за внатрешни работи. Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт Владата денеска обелодени три случаи за ...

Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт...

Н.Македонија - 13.10.2017

Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот ...

Претходната влада купувала авиобилети само од еден оператор, ќе се отвори истрага

Либертас - 13.10.2017

Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

Влада: Нови случаи за злоупотреби од претходната власт - Александар Никовски по разни основи добил 217.000 евра

Телма - 13.10.2017

Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

Александар Никовски, со потпис на Протоѓер добил 217.000 евра за советување на Груевски и други трошоци

МКД - 13.10.2017

Три случаи за набавки, тендери и договори склучени од минатата власт за кои постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија обелодени денеска Владата.

Фирмата на братот на „вратарот“ Крсто Мукоски под истрага за тендери од АДСДП

Либертас - 13.10.2017

Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

МВР и обвинителство ќе испитуваат сомнителни тендери и хонорари на претходната власт

Newsroom - 13.10.2017

Министерството за внатрешни работи (МВР) ќе испитува дали има штета на државниот буџет во одвоени случаи за кои постојат сомневања дека има има спорни набавки и договори склучени од претходната Влада.

Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт

МРТ - 13.10.2017

Владата обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од минатата власт, за која постојат, како што рече портпаролот Миле Бошњаковски, основни индиции дека со нив е направена штета на државната каса.

Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт

ТВ21 - 13.10.2017

Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт

Алсат-М - 13.10.2017

Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

Синот на Ристо Никовски наплатил приближно 220.000 евра како советник на Груевски

Макфакс - 13.10.2017

Владата побарала истрага од Министерството за внатрешни работи, како и започнување на постапка пред државното правобранителство за три новооткриени злоупотреби. Првиот случај се однесува за набавка на авиобилети од страна на Службата за општи и ...

Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт

Слободен Печат - 13.10.2017

Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт: Александар Никовски по разни основи добил ...

Точка - 13.10.2017

Владата побарала истрага од Министерството за внатрешни работи, како и започнување на постапка пред државното правобранителство околу три новооткриени злоупотреби. Првиот случај се однесува за набавка на авиобилети од страна на Службата за општи и ...

Владата отвори случај околу Александар Никовски

Кајгана - 13.10.2017

Владата побарала истрага од Министерството за внатрешни работи, како и започнување на постапка пред државното правобранителство околу три новооткриени злоупотреби. Првиот случај се однесува за набавка на авиобилети од страна на Службата за општи и ...

Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт

Кумановски м. - 13.10.2017

loading... Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

Обелоденети уште три случаи на злоупотреби од Владата на Груевски (ВИДЕО)

Стандард - 13.10.2017

Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на Буџетот на Република Македонија.

Владата обелодени уште три случаи на злоупотреби од претходната власт ВИДЕО

+инфо - 13.10.2017

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски на прес-конференција истакна дека е побарана истрага од Министерството за внатрешни работи. Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која ...

Владата побара истрага за три случаи на злоупотреба од претходната власт...

Н.Македонија - 13.10.2017

Владата побара истрага за три случаи на злоупотреба од претходната власт Владата денеска обелодени три случаи за набавки, тендери и договори склучени од страна на минатата власт за која постојат основни индиции дека со нив е направена штета на ...