TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп откри што се случувало по мечот во соблекувалните на Севилја

Спортклуб - 14.09.2017

Германецот беше фуриозен што од ремито на својот клуб против Севилја, што од тоа што го обвинија од клупата на гостите, дека и тој влијаел на одлуката на главниот судија, за гостинскиот тренер да биде исклучен од мечот.

За неверување: Напаѓачот на Порто ја славеше победата на Бешикташ во противничката соблекувална! (Видео)

Дерби - 14.09.2017

Порто доживеа шок на домашен терен и загуби од турскиот гигант Бешикташ на домашниот „Драгао“, но покрај поразот од 1:3, фановите на португалскиот вицешампион имаа причина за големо незадоволство и поради еден шокантен потег на својот првотимец.

Реал лесно против АПОЕЛ, но Рамос го посочи актуелниот проблем на „кралевите“

Спортклуб - 14.09.2017

Реал Мадрид рутински го совлада отпишаниот АПОЕЛ синоќа во Мадрид со 3:0, а капитенот Рамос потенцираше дека сепак се мачат со постигнување на голови. Познавајки ја формата која некогаш ја има Реал, клубови како АПОЕЛ може да примат и по повеќе од ...

Клоп објасни зошто влезе во „војна“ со целата клупа на Севилја

Дерби - 14.09.2017

Јирген Клоп никако не можеше да биде задоволен од конечниот епилог на мечот меѓу Ливерпул и Севилја кој се одигра во рамките од првото коло во групната фаза во Лигата на шампионите (2:2), а покрај разочарувањето за премалата награда која ја доби ...

Роналдо испиша историја во ЛШ со вториот гол, па направи нешто невообичаено при прославата со што ги зачуди сите на ...

Дерби - 14.09.2017

Кристијано Роналдо на голема врата се врати во првиот тим на Реал Мадрид, а со своето издание против АПОЕЛ само уште еднаш покажа колку е значаен за неговиот тим, особено кога се реализаторските способности во прашање.

ЛШ: Реал Мадрид рутински до триумф

Сител - 14.09.2017

Европскиот шампион Реал Мадрид рутински стигна до првата победа во новата сезона од Лигата на шампионите. „Кралевите“ го совладаа АПОЕЛ со 3-0. Победи постигнаа уште: Тотенхем, Бешикташ, Шахтјор и Манчестер Сити, додека три дуели завршија нерешено ...

Роналдо: ЛШ е натпреварување на Реал Мадрид

Дерби - 14.09.2017

Португалскиот напаѓач, Кристијано Роналдо со два гола придонесе во победата на Реал Мадрид над АПОЕЛ од 3-0 на стратот на новата сезона во Лигата на шампионите, натпреварување во кое пехарот го бранат „кралевите“.

ЛШ: Реал Мадрид рутински до триумф

Курир - 14.09.2017

Европскиот шампион Реал Мадрид рутински стигна до првата победа во новата сезона од Лигата на шампионите. „Кралевите“ го совладаа АПОЕЛ со ...

Реал со триумф ја почна одбраната на трофејот во ЛШ

Телевизија Нова - 14.09.2017

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид со убедлива победа над АПОЕЛ ја почна новата сезона во Лигата на шампионите на УЕФА. Предводен од својот најдобар фудбалер Кристијано Роналдо кој постигна два гола, „кралевите“ рутинирано го освоија првите три ...

Роналдо им го „сврте умот“ на своите соиграчи за време на тренинг, погоди и на крајот извика – ВАМОС! (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.09.2017

Португалецот доста мотивиран како на натпреварите, така и на тренинзите на својот клуб. Европскиот првак Реал Мадрид со триумф од 3-0 тргна во походот кон одбраната на титулата во Лигата на шампионите, настрада кипарски АПОЕЛ кој немаше сили за било ...

„Детинскиот“ потег на тренерот на Севилја ги активираше социјалните мрежи, тој сега има само девет години! (ВИДЕО + ...

24Фудбал - 13.09.2017

Социјалните мрежи се активираа, а кога тие ќе го направат тоа, тогаш доаѓа она најдоброто, овој пат настрада стратегот од клупата на шпанскиот прволигаш Севилја, се чини и повеќе од заслужено.

(Видео) „Граѓаните“ убедливи, реми на „Енфилд“, Рамос со „НОЖИЧКИ“ стави точка!

Спортски - 13.09.2017

Денес на програмата се одиграа осум натпревари од групната фаза во Лигата на Шампионите, на кои стрелците беа прилично расположени. Еден од натпреварите кои привлекуваше најголемо внимание секако е оној помеѓу Ливерпул и Севиља, кој заврши со ...

Неверојатна статистика на Роналдо по двата гола против АПОЕЛ

24Фудбал - 13.09.2017

Португалецот поставува нови, повисоки стандарди во фудбалот. Реал Мадрид со победа од 3-0 на домашен терен над АПОЕЛ тргна во одбраната на европската титула, а Кристиано Роналдо го предводеше својот тим со два гола во победата.

Реал и Сити убедливи, Ливерпул ремизираше против Севиља (ВИДЕО)

МКД - 13.09.2017

Реал Мадрид и Манчестер Сити со убедливи победи над АПОЕЛ односно Феенорд започнаа во Лигата на шампионите, Ливерпул на враќањето помеѓу елитата одигра само 2-2 против Севиља Актуелниот шампион без многу проблеми со 3-0 славеше пред своите фанови ...

(Видео) ЛШ: Два гола на Роналдо, Кејн и Стоунс, Кутињо заигра за Ливерпул

Макфакс - 13.09.2017

Комплетирано е првото коло во Лигата на шампионите. Бранителот на титулата Реал рутински славеше над АПОЕЛ, додека во реприза на финалето во Лига Европа од 2016 година Ливерпул и Севилја одиграа 2:2.

ЛШ: Тотенхем славеше над Борусија Дортмунд, Ливерпул ремизираше со Севилја, Реал Мадрид и Манчестер Сити убедливи ...

24Фудбал - 13.09.2017

Со вечерашните осум средби, се комплетираше првата рунда натпревари во воведното коло од новата сезона во фудбалската Лига на шампиони. Интересен натпревар се одигра на „Вембли“ во Лондон, во дербито на вечерта, каде Тотенхем обезбеди триумф од 3-1 ...

Реал Мадрид славеше над Апоел, Тотенхем го доби дербито на вечерта!

СуперСпорт - 13.09.2017

Реал Мадрид очекувано лесно славеше против Апоел Никозија со 3:0. Кристијано Роналдо уште во 12тата минута погоди по асистенција на Бејл, а потоа во 51вата повторно но овој пат од пенал, со што и постана играчот со најмногу погодени пенали во ЛШ.

Ливерпул со промашен пенал ремизираше против Севиља, нерешено и во Словенија!

СуперСпорт - 13.09.2017

Лошо почнаа, се поправија, отидоа со водство на пауза и промашен пенал и на крајот завршуваат со само еден бод на табелата, тоа е Ливерпул. Севиља дојде до рана предност уште во 5тата минута со голот на Бен Једер, но на Фирмињо му требаа ништо ...

Бешикташ убедлив во Португалија, реми во Лајпциг!

СуперСпорт - 13.09.2017

Бешикташ убедливо со 3:1 славеше против Порто на Драгао. Уште во 13тата минута Талиска го доведе турскиот тим во водство, а Тошиќ после 8 минути направи грешка и постигна гол но во својата статива што го доведе Порто до изедначување.

Голот на вечерта во ЛШ е дело на Рамос, дефанзивецот со „ножички“ ја застресе мрежата на АПОЕЛ (ВИДЕО)

МКД - 13.09.2017

Серхио Рамос постигна прекрасен погодок против АПОЕЛ, капитенот на Реал со атрактивни „ножички" ја затресе мрежата на гостите ...

Поинаку е со Роналдо за Реал, Тотенхем ги совлада „милионерите“

Екипа - 13.09.2017

Европскиот првак Реал Мадрид, очекувано, со триумф ја стартуваше новата сезона во Лигата на шампионите. Кристијано Роналдо се појави во тимот, со оглед дека нема суспензија за елитното натпреварување, и веднаш постигна два гола за „кралевите“ во ...

Роналдо со рекорд во ЛШ

Спортклуб - 13.09.2017

Кристијано Роналдо е фудбалерот со најголем број постигнати голови од пенал во Лиагата на шампионите. Португалецот вечерва беше двоен стрелец за Реал во победата од 3:0 над АПОЕЛ.Тој беше прецизен од белата точка во ...

Роналдо и Реал добро ја почнаа одбраната на титулата, импресивен старт на Сити (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Реал Мадрид добро ја почна одбраната на титулата во Лигата на шампиони, совладувајќи го АПОЕЛ со 3:0 на „Бернабеу“ на стартот од фазата на групи. Кристијано Роналдо одговори на синоќешниот одличен настап на Лионел Меси со два гола против кипарскиот ...

ВИДЕО: Севиља му откина бод на Ливерпул на „Енфилд“

Gol.mk - 13.09.2017

Во еден возбудлив и неизвесен меч, Ливерпул и Севиља одиграа борбено реми (2-2) на отворањето на новата сезона од Лигата на шампионите. Шпанскиот претставник успеа да се извлече на жешкото гостување во Англија, а „црвените“ промашија пенал, кој ...

ВИДЕО: Сити го „прегази“ Феенорд, Кејн го скрши малерот за Тотенхем на „Вембли“

Gol.mk - 13.09.2017

Во денешните натпревари од првото коло на Лигата на шампионите исто како и вчера стрелците беа целосно расположени и на натпреварите од Ф, Г и Х групата постигнаа дури 20 гола. До сигурни победи стигнаа фудбалерите на Манчестер Сити и Реал Мадрид, а ...

Тотнем го доби дербито со Борусија, Ливерпул промаши пенал за победа (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.09.2017

Во дербито на вечерната програма од првото коло во елитната Лига на шампиони, екипата на Тотнем со 3-1 ја прегази Борусија од Дортмунд, а Ливерпул по тригодишната пауза се врати во елитата и може да жали што не ја совлада вечерва Севилја.

ВИДЕО: Видео-технологијата потврди дека Роналдо залуднo барал уште еден гол!

Gol.mk - 13.09.2017

Кристијано Роналдо немаше среќа и во 47. минута бараше да се признае неговиот втор гол против АПОЕЛ. По мечот, со помош на видео-технологијата беше потврдено дека судиите ја донесоа правилната одлука.

Ливерпул не победи, Клоп имаше вербална расправија со тренерите на Севиља (Видео)

Спортклуб - 13.09.2017

Јирген Клоп на крајот имаше свое шоу, против помошниците и асистентите на главниот тренер на Севилја. Ливерпул вечерва одигра само 2:2 на „Енфилд“ иако фановите очекуваа победа за почеток на новата ЛШ сезона.

Комплетирано 1.коло во Лигата на шампиони (Видео)

Спортклуб - 13.09.2017

Манчестер Сити имаше убедлив старт на сезоната во Лигата на шампиони откако на гостувањето кај Феенорд славеше со 4:0. Уште еден голем фаворит мина без проблеми вечерва. Реал во Мадрид го доби АПОЕЛ со 3:0.

Роналдо се „скара“ со технологијата...

Н.Македонија - 13.09.2017

Роналдо се „скара“ со технологијата Кристијано Роналдо сметаше дека неправедно не му беше признаен регуларен гол во победата на актуелниот двократен европски првак Реал Мадрид над АПОЕЛ, од 3-0 на домашен терен, во првото коло на фудбалската Лига на ...

ВИДЕО: На Беризо цел стадион му се смее, само Клоп лудува! Бизарен црвен картон на „Енфилд“

Gol.mk - 13.09.2017

Аргентинскиот тренер на клупата на Севиља, Едуардо Беризо е првиот исклучен тренер оваа сезона во Лигата на шампионите. Причината е бизарна - кога Гомез чекаше да му ја даде топката да изведе аут, Беризо ја фрли подалеку, со цел да задржи време.

Рутина за шампионите, Реал Мадрид го декласира АПОЕЛ, два гола на Роналдо

SportMedia - 13.09.2017

Ф групаЕвропскиот првак Реал Мадрид тргна по хет-трик во Лигата на шампионите со победа од 3:0 против АПОЕЛ, а расниот стрелец Кристијано Роналдо потврди дека повторно има намера да биде крал на стрелците со два гола.

Рамос погоди со ножички против АПОЕЛ (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.09.2017

Убав гол на дефанзивецот на Реал Мадрид кој одлично се снајде во противничкиот казнен простор. Бранителот на европскиот трон, Реал Мадрид ја оправдува фаворитската улога на дуелот против АПОЕЛ во првото коло од групата „Х“ каде се уште сместени и ...

Ливерпул прокоцка победа против Севиља, Сити се позабавува на „Де Кујп“

Стандард - 13.09.2017

Ливерпул и Севиља одиграа 2:2 во меч одигран на „Енфилд“ од групата Е во Лигата на шампионите. Тимот од Мерсисајд не успеа да им се одмазди на Шпанците за поразот во финалето на Лигата на Европа во 2016 година.

ВИДЕО: Реал си „поигра“ со АПОЕЛ, дури и Рамос погоди „ножички“!

Gol.mk - 13.09.2017

Европскиот првак Реал Мадрид извојува лесна победа од 3-0 против АПОЕЛ од Никозија и ги заборави двата неуспеси на домашен терен во Примера против Леванте и Валенсија. Покрај двата гола на Роналдо, кои се вообичаени, изненадување е голот на Серхио ...

Нервозниот Клоп се објаснуваше по крајот на мечот

Спортклуб - 13.09.2017

Мал инцидент се случи на крајот од вечерашниот дуел меѓу Ливерпул и Севиља. Тренерот на домашниот тим Јирген Клоп имаше вербален конфликт со неговиот колега од Севиља Едуардо ...

ЛШ, полувреме: Фирмино ја одржа во живот Севилја, Роналдо погоди против АПОЕЛ, Манчестер Сити го „меле“ Феенорд на ...

24Фудбал - 13.09.2017

Полувреме на вечерашните средби од воведното, прво коло од фудбалската Лига на шампиони. Вечерва се игра втората рунда натпревари од воведното коло од елитното европско клупско првенство каде на програмата се вкупно осум средби.

ЛШ: Роналдо во друштво на Иско и Бејл ќе го напаѓа АПОЕЛ

24Фудбал - 13.09.2017

Со вечерашните осум предвидени средби ќе се комплетира воведното, прво коло од новата сезона во фудбалската Лига на шампиони. Реал Мадрид е апсолутен фаворит во мечот на домашен терен на „Сантијаго Бернабеу“, каде за противник го има кипарски АПОЕЛ.

Нови проблеми за Клоп, Севиља израмни (Видео)

Спортклуб - 13.09.2017

Интересен финиш на средбата на Енфилд Роуд вечерва во 1.коло на Лигата на Европа. Со голот на Кореа во 72.минута гостите израмнија на 2-2 по што следува пеколен ...

Кристијано е ГОЛ-МАШИНА: Роналдо со премиерен гол во групната фаза од ЛШ во последните шест сезони

Gol.mk - 13.09.2017

Португалскиот голгетер во редовите на Реал Мадрид и „Златната топка“ за изминатата сезона, Кристијано Роналдо им се врати на головите во првиот натпревар за „кралевите“ во групната фаза од Лигата на шампионите.

ВИДЕО: Тосун со „бомба“ од 25 метри го совлада Касиљас за водство на Бешикташ на „Драгао“

Gol.mk - 13.09.2017

Фудбалерите на Бешикташ на „Драгао“ на полувремето имаат водство од 1-2 против тимот на Порто. Турците поведеоа уште во 13. минута по голот на Толиска, а само девет минути подоцна Тошиќ со гол во својата мрежа донесе израмнување за Порто (1-1).

Изненадување во Порто, реми на Енфилд, Сити најубедлив

Оff.net - 13.09.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид, Тотенхем и Шахтјор се единствените домаќини кои со 3 бода стартуваа на вечерашните средби од првото коло во ЛШ. Ливерпул промаши пенал при водство од 2:1 против Севиља и на крајот остана без ...

Ливерпул – Севиља: Ова се составите!

Спортски - 13.09.2017

Вечерва во рамките од Лигата на шампионите се играат осум натпревари, а помеѓу најинтересните секако е натпреварот помеѓу англиски Ливерпул и шпанскиот претставник ...

Кутињо прв дојде на стадион, ама сепак остана на клупа (СОСТАВИ)

Спортклуб - 13.09.2017

Бразилскиот репрезентативец Филип Кутињо од клупата за резервни играчи ќе ја чека шансата за да го забележи својот прв настап оваа сезона за Ливерпул. Англиските медиуми забележаа дека тој попладнево прв дошол на Енфилд во пресрет на натпреварот ...

„Кралевите“ тргнуваат кон хет-трик во ЛШ

Sport 1 - 13.09.2017

Европскиот шампион Реал Мадрид вечерва (20.45 часот) ќе ја започне одбраната на титулата освоена во Кардиф во јуни, кога „кралевите“ испишаа историја и станаа прв тим во Лигата на шампионите што го одбранил тронот.

Ливерпул израмни против Севиља, Роналдо во форма предност за Реал(Видео)

Спортклуб - 13.09.2017

Со голот на Фирмињо Ливепрул го измрани резутатот против Севиља(1-1) Реал Мадрид со голот на Кристијано Роналдо во 12.минута поведе со 1:0 против ...

Роналдо покажа дека е подготвен за АПОЕЛ (Видео)

Кајгана - 13.09.2017

Португалскиот репрезентативец и ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, покажа дека е комплетно подготвен за првиот натпревар од групната фаза од Лигата на шампионите, кој Мадриѓаните вечерва го играат против АПОЕЛ.

ВИДЕО: Роналдо е подготвен да го извади „ѕверот“ од себе - Португалецот со мини-бравура на тренинг

Gol.mk - 13.09.2017

Поради суспензијата добиена на шпанскиот Суперкуп, Кристијано Роналдо е надвор од составот на Реал Мадрид во домашните натпреварувања. Но, Португалецот има право на настап во Лигата на шампионите, која за него и „кралевите“ започнува денес со дуелот ...

ЛШ: Реал стартува против АПОЕЛ, дерби мечеви во Ливерпул и Лондон

Макфакс - 13.09.2017

Вечерва ќе се одиграат натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите во групите Е, Ф, Г и Х. Актуелниот европски шампион, првиот тим кој успеал да ја одбрани титулата во овој формат на Лигата на шампионите, Реал Мадрид, одбраната на титулата ...

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

Курир - 13.09.2017

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната ...