TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе има тепачка за потпис: Еден куп гиганти на дело видоа зошто вреди сто милиони евра!

Sport 1 - 18.12.2017

Одамна светските медиуми најавуваат спектакуларен трансфер до сто милиони евра за младата српска ѕвезда на Лацио и светски младински првак со „орлите“ од 2015 година, Сергеј Милинковиќ-Савиќ, а синоќа во Бергамо скаутите на најголемите европски ...

Навивачи на Интер бесни на газда Тохир: Не доаѓај на „Џузепе Меаца“ - малер си!

Sport 1 - 18.12.2017

Газдата на италијански Интер, Ерик Тохир се појави на „Џузепе Меаца“ завчера, но неговиот тим го доживеа првиот пораз во оваа сезона, од Удинезе со 1-3 и со тоа го загуби лидерското место на кое „нераѕурите“ беа пред почетокот на ова коло.

Скаути на Барса, Јунајтед, Челси, Јуве и Монако го следеа дуелот Аталанта-Лацио и имаа што да видат (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.12.2017

Медиумите од Италија пренесуваат дека вечерва во Бергамо на трибинните имало голем број на скаути кои дошле да следат неколку играчи, главно Серргеј Милинковиќ Савиќ и имаа што да видат откако Србинот постигна два гола „Бјанкочелестите“ изминатово ...

ВИДЕО: Лацио ги слави Милинковиќ-Савиќ и Алберто, донесоа реми кај Аталанта

Gol.mk - 17.12.2017

Италијански Лацио во супервозбудлив натпревар успеа да освои бод, на гостувањето кај Аталанта, каде во дуел со шест гола одигра реми (3-3). „Небесносините“ беа без Чиро Имобиле, кој е најдобар фудбалер и беше суспендиран, но и покрај тоа успеа да се ...

Аталанта и Лацио приредија голеада во Бергамо

Екипа - 17.12.2017

Аталанта и Лацио одиграа фантастичен натпревар со дожд од голови (3-3) и на крајот ги поделија бодовите. Домаќинот поведе со 2-0, со головите на Калдара и на Иличиќ, но до крајот на полувремето Лацио израмни со двата гола на Сергеј Милинковиќ – ...

Европско дерби во Бергамо: Лацио и Аталанта освоија по бод во меч со шест гола (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.12.2017

Италијанските калчолигаши кои играат сезонава во Европа, Аталанта и Лацио во Бергамо одиграа спектакуларно дерби со шест гола, по кое двата тима освоија само по бод (3-3), во мечот од 17-то коло во Серија А.

Алегри: Дибала треба да сфати една работа

Дерби - 17.12.2017

Масимилијано Алегри вчера јасно стави до знаење дека нема проблем да го остави Пауло Дибала на клупата и со тоа испрати јасно предупредување до својата млада ѕвезда, која денеска одигра само 16 минути во убедливата победа на Јувентус на гостувањето ...

Пјаниќ: Рома ќе се бори за Скудето

Спортски - 17.12.2017

Пјаниќ со маестрален погодок од слободен удар и подоцна асистенција го предводеше Јувентус до нов триумф денеска против Болоња. После натпреварот играчот за врска на Јувентус истакна дека е среќен поради победата, но екипата мора да се подготви ...

ВАР циркус во Серија А: Играчот за врска на Сампдорија покажа голмански квалитети, судијата не досуди пенал! (Видео)

Дерби - 17.12.2017

Сасуоло успеа да ја изненади Сампдорија и да освои важни три бода на незгодното гостување на „Луиџи Ферарис“ (0:1), натпревар кој покрај херојскиот гол на Матри во 90-та минута, ќе се памети и по еден превид на главниот судија, но поточно на ВАР ...

Јувентус на крилата на Пјаниќ до убедлив триумф против Болоња

СуперСпорт - 17.12.2017

Екипата на Јувентус на крилата на репрезентативецот на Босна и Херцеговина, Миралем Пјаниќ лесно и убедливо славеше на гостувањето во Болоња со 3:0. Триумфот тимот од Торино го обезбеди веќе по првите 45 минути.

Јувентус сигурен на гостувањето кај Болоња

Канал5 - 17.12.2017

Актуелниот шампион на Италија, екипата на Јувентус забележа сигурна победа на гостувањето кај Болоња. На дуелот од 12.коло во Серија А, одигран попладнево „Старата дама“ славеше триумф со 3-0 против Болоња.

ВИДЕО: Јувентус до рутинска победа кај Болоња – Пјаниќ со маестрален гол од слободен удар

Спортклуб - 17.12.2017

Јувентус денеска оствари 13. победа сезонава, славејки на гостувањето кај Болоња со 3;0, па по ова 17. коло во Серија А, заостануваат само бод зад лидерот Наполи. „Старата дама“ не беше перфектна денеска во Болоња, но рутински оствари победа и ...

„Старата дама“ убедлива против Болоња

Екипа - 17.12.2017

Италијанскиот првак Јувентус одигра одличен натпревар на гостувањето кај Болоња и славеше со убедливи 0-3. Тимот на Масимилијано Алегри целата работа ја заврши уште во првото полувреме, кога обезбеди предност од два гола.

Мајсторијата на Пјаниќ вовед за новиот триумф на „Старата дама“, Пнадев стартер за Џенова (ВИДЕО)

Спортски - 17.12.2017

Во рамки на 17. коло во Серија А, актуелниот шампион, Јувентус славеше лесно против Болоња со 0:3. Првиот погодок беше маестрално дело проследнено од Пјаниќ во 27. минута. Двојно водство пред полувреме за „Старата дама“ донесе Манџукиќ во 36.

Јувентус сигурен во Болоња, Пандев и Џенова извлекоа бод во Фиренца (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.12.2017

Јувентус одигра суигурно и рутинирано на гостувањето кај Болоња и славеше со убедливи 3-0. Миралем Пјаниќ, Марио Манџукиќ и Блејз Матиуди ја урнаа домашната екипа на „Ренато далара“ и го искачија Јувентус на втората позиција на табелата.

Одличниот меч на Аталанта и Лацио заврши без победник

Нетпрес - 17.12.2017

Во последниот натпревар на 17-то коло на италијанското фудбалско првенство, Ааланта и ЛАцио одиграа возбудлив меч во кој поделија по под посигнувајќи по три гола. Покрај шесте голови (3:3), дуелот меѓу Аталанта и Лацио изобилуваше со низа шанси и на ...

Мајсторија од слободен удар на Пјаниќ против Болоња (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.12.2017

Фантастичен гол на Босанецот од слободен удар. Јувентус гостува кај Болоња во редовното коло од италијанската Серија А, бранителот на титулата тргна со водство и тоа преку Пјаниќ во 27. Минута.

Видео: Нова мајсторија на Пјаниќ!

Спортски - 17.12.2017

Јувентус на гостувањето против Болоња води со 2:0 на полувремето, а натпреварот го одбележа мајсторијата на Миралем Пјаниќ. Босанскиот репрезентативец го отвори резултатот во 27-та минута со феноменален ...

Публиката на нозе: Мајсторија на Миралем Пјаниќ (ВИДЕО)

Спортски - 17.12.2017

Миралем Пјаниќ го донесе Јувентус во предност по 27 минути игра во Болоња. Прекрасен погодок постигна босанскиот интернационалец. Погоди од слободен удар и ја подигна публиката на нозе, со оваа мајсторија.

Јувентус на бод од врвот во Серија А

Стандард - 17.12.2017

Јувентус ја победи Болоња со 3:0 во 17-тото коло од Серија А на стадионот „Ренато ДалАра“. Тимот на Масимилиано Алегри успеа да постигне два брзи гола преку Миралем Пијаниќ и Марио Манџукиќ во првиот дел. Еден додаде Блејз Метуиди во вторио.

Хамшик: Прекрасно е чувството да се израмниш со Марадона

Gol.mk - 17.12.2017

Фудбалерот на Наполи, Марек Хамшик изјави дека е презадоволен од новото негово постигнување во дресот на Наполи и израмнувањето спојот бројот на голови со легендарниот Армандо Диего Марадона.

Хамшик се израмни со Марадона со по 115 гола

Шеталиште - 17.12.2017

Марек Хамшик го израмни рекордот на Диего Армандо Марадона според бројот на постигнати голови за Наполи. Наполи, во саботата, го победи Торино со 3:1, Хамшик го постигна третиот гол со што на вечната листа се израмни со легендарниот Аргентинец.

Хамшик го стигна Марадона - Словакот го израмни рекордот на Аргентинецот во Наполи

Gol.mk - 17.12.2017

Марек Хамшик станува еден од легендите на тимот од Неапол. Со голот против тимот на Торино, Словакот го израмни рекордот на Марадона од 115 гола за тимот на Наполи, кој датира од далечната 1991 година.

Един Џеко е толку добар глумец што ја измами ВАР-технологијата! (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.12.2017

Рома синоќа го совлада Калјари на драматичен начин, со гол во 94. минута, но денеска повеќе се зборува за еден друг контроверзен момент од натпреварот, во кој главната улога ја има Един Џеко. Во 52.

Рома во 94-минута го скрши отпортот на Каљари

Курир - 17.12.2017

Фудбалерите на Рома со гол во 94-тата минута го совладаа Каљари со 1-0 во меч од 17.коло на Серија А. Домаќините важеа за фаворити и создаваа шанси, а првата голема да го отворат резултатот ја пропушти Пероти кој во 53-тата минута не успеа да ...

Серија А: Рома победи во 94 минута, Хамшик израмни рекорд на Марадона

Нова ТВ - 17.12.2017

Рома го проби Калјари дури во 94 минута и остана во чекор со водечките екипи во Серија А во борба за шампионската титула. Единствениот гол на „Олимпико“ го постигна Федерико Фацио во четвртата минута од судиското надополнување на времето.

Хамшик откако го израмни рекордот на Марадона: Овие 115 гола имаат посебна тежина

Дерби - 16.12.2017

Марек Хамшик денеска ја потврди победата на Наполи на гостувањето кај Торино со која тимот од Неапол повторно се искачи на првото место на табелата во Серија А, но овој погодок ќе има посебно место во главата на Словакот, од едноставна причина што ...

ВАР драма на „Олимпико“: Рома даде победнички гол во 94, судијата го призна во 97. минута (Видео)

Дерби - 16.12.2017

ВАР технологијата носи навистина многу конфузии во италијанската Серија А, каде покрај тоа што се грижи за поправедно судење, предизвикува и многу полемични ситуации како што видовме оваа вечер на „Олимпико“.

ВИДЕО: Пероти промаши пенал, Фацио во 95. минута донесе победа за Рома против Каљари

Gol.mk - 16.12.2017

Во третиот денешен натпревар од 17. коло на Серија А, фудбалерите на Рома на својот „Олимпико“ во 94. минута го скршија отпорот на Каљари и на крајот славеа победа од 1-0 (0-0). Од самиот старт на натпреварот „римската волчица“ доминираше, создаваше ...

ВАР – драма со хепиенд за Рома

Екипа - 16.12.2017

Рома со крајни напори успеа да оствари минимален триумф (1-0) над Калјари, и тоа со гол во четвртата минута од судиското продолжение. Фазио постигна гол, а судијата се повика на ВАР системот за да провери дали е регуларен.

Спалети го анализираше поразот од Удинезе

Спортклуб - 16.12.2017

Интер денеска го доживеа првиот сезонски пораз во Серија А, на натпреварот против Удинезе. „Нераѕурите“ им приредија шок на своите навивачи на „Меаца“ со тоа што загубија во натпревар, кој веројатно претходно беше калкулиран како победа.

ВИДЕО: Удинезе ги реши непобедливите „неразури“, Интер нокаутиран по 23 меча!

Gol.mk - 16.12.2017

Новиот тренер Лучиано Спалети го препороди Интер, но на непобедливата серија на „неразурите“ во калчото ѝ дојде крајот. Тимот од Милано кој беше перфектен 23 натпревари и не знаеше за неуспех, неочекувано падна на домашен терен против Удинезе (1-3), ...

ВИДЕО: Наполи го совлада Торино и по кискот на Интер е нов лидер во Серија А

Gol.mk - 16.12.2017

Во вториот денешен натпревар од 17. коло на Серија А, фудбалерите на Наполи го искористија киксот на Интер и со убедлива победа од 1-3 (0-3) против незгодниот Торино се вратија на лидерската позиција.

Тифозите на Интер експресно го пронајдоа виновникот за првиот пораз во сезоната (Фото)

Дерби - 16.12.2017

Интер ова попладне го доживеа првиот сезонски пораз и со самото тоа остави простор Наполи и Јувентус да ги преземат првите две места на табелата по комплетирањето на колото во Серија А, а истиот пристигна во доста неочекувано време бидејќи минатиот ...

Наполи не е Интер: Торино освоен за половина час, а и врвот во Серија А (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.12.2017

Италијанскиот калчолигаш Наполи повторно е лидер во Серија А, откако наполитанците вечерва не пропуштија шанса да го искористат големиот кикс на Интер за да се вратат на врвот на табелата, па за половина час си ја завршија задачата на гостувањето во ...

Видео: Удинезе донесе радост во Неапол и Торино, Интер поразен на „Џузепе Меаца“!

Спортски - 16.12.2017

17 коло во италијанската Серија А беше отворено со вистинско изненадување. Лидерот Интер го запиша првиот пораз во сезоната и тоа на домашен терен од тимот на Удинезе. Гостите од Удине добро започнаа, а Ласања уште во 14 минута од средбата ја ...

Десниот бек на Јувентус порано ќе го напушти клубот од очекуваното

СуперСпорт - 16.12.2017

Швајцарскиот фудбалер Стефан Лихштајнер би можел да го напушти тимот на Јувентус во текот на јануарскиот преоден рок. Овој искусен десен бек има договор со Јувед до крајот на тековната сезона, а нов нема да му биде понуден.

Заврши серијата без пораз: Интер се посрамоти кога најмалку се очекуваше! (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.12.2017

По 23 натпревари без пораз Интер ја почувствува горчината кога најмалку очекуваше фудбалската јавност, во натпреварот со Удинезе и тоа на „Џузепе Меаца“. Удинезе славеше против „нераѕурите“ со 3-1 спуштајќи ги на земја откако го презедоа водството ...

Сите му фаќаат сеир на Интер: Перишиќ знае колку ќе загуби, Удинезе го одмазди Порденоне (ФОТО)

Sport 1 - 16.12.2017

Интер го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, откако од „Џузепе Меаца“ со три бода си замина Удинезе по триумфот со 3-1, а најголемите ривали на „нераѕурите“ со воодушевување го дочекаа овој резултат.

Алегри со предупредување до Дибала: На клупа сум оставал и играчи како Погба, Видал и Пирло

Дерби - 16.12.2017

Тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри го предупреди Пауло Дибала на денешната прес-конференција во тренинг центарот на „старата дама“ во Виново. Алегри откри дека Аргентинецот нема да биде вклучен стартната постава за утрешниот дуел со Болоња и ...

Хамшик го израмни рекордот на Марадона, Наполи се врати на врвот (Видео)

Дерби - 16.12.2017

Наполи многу брзо го реши натпреварот против Торино, нокаутирајќи го противникот во првите триесет минути кога и ги постигна трите гола во триумфот од 3:1 на гостински терен. Серијата ја отвори Кулибали, а ја продолжија Зјелински и Хамшик до 30.

Шок на Џузепе Меаца, Удинезе му го нанесе првиот пораз на Интер (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.12.2017

„Нероаѕурите“ за прв пат оваа сезона го искусија вкусот на поразот, попладнево пред своите фанови Интер загуби со 1-3 од Удинезе Серијата натпревар без пораз на Интер е прекината, избраниците на Спалети неочекувано загубија на Џузепе Меаца во дуелот ...

Шок за Интер: Удинезе ја прекина серијата без пораз за лидерот во Серија А (Видео)

Дерби - 16.12.2017

Интер го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А и тоа пред своите навивачи, а екипата која успеа да ја прекине серијата од 16 натпревари без пораз е Удинезе. Избраниците на Масимо Одо стигнаа до голема победа од 3:1 и заслужено ги освоија ...

Удинезе му го нанесе првиот пораз на Интер

Сител - 16.12.2017

Фудбалерите на Удинезе приредија големо изненадување на стартот на 16.коло во италијанската Серија А, со победата над лидерот Интер. Тимот од Удине забележа победа со 3-1 на гости во Милано против Интер за кој ова беше првиот пораз сезонава во ...

Спалети има амбициозен план за Интер: Ги сакам капитените на Реал и Барса и ѕвездата на Арсенал!

Спортклуб - 16.12.2017

Играчите на Лучијано Спалети по 17. одиграни кола се единствениот единствените непоразени во Серија А, имаат бод предност во однос на Наполи и два во однос на Јувентус. Интер во 17. коло од Серија А на свој терен го пречекува Удинезе, 13-пласираната ...

Видео: Серија А има нов лидер Наполи не згреши Торино прегазен за едно полувреме

Спортски - 16.12.2017

Екипата на Наполи го искористи киксот на Интер против Удинезе (1:3) и со денешната победата против Торино (1:3) стигна до лидерската позиција во Серија А. Избраниците на Сари веројатно беа мотивирани од помислата дека со победа тие ќе бидат новиот ...

Наполи го освои Торино за враќање на врвот во Серија А

Екипа - 16.12.2017

Наполи триумфално мина низ 17. коло од Серија А славејќи со 1-3 на гостувањето против Торино. Оваа победа на „наполитанците“ повторно ги враќа на врвот од табелата во италијанскиот шампионат, сега со 42 бода, два повеќе од второпласираниот Интер кој ...

Марсеј во јанаури го доведува „отпишаниот“ од Јувентус?

Спортски - 16.12.2017

Швајцарецот од редовите на Јувентус после седум години наскоро го напушта клубот. Прашање на време е само дали во јануари или во летниот преоден рок, Стефан Лихштајне р сигурно заминува од Торино.

Удинезе ја прекина серијата на Интер

СуперСпорт - 16.12.2017

Екипата на Удинезе на „Џузепе Меаца“ славеше победа од 3:1 со што му откина важни бодови на Интер во битката за Скудетото. Лазања во 14. минута погоди за предност на гостите кога најдобро се снајде во шеснаесетникот на домашниот тим.

(ВИДЕО) Бомба во Милано: Заврши серијата на Интер

Спортклуб - 16.12.2017

Екипата на Интер го претрпе првиот пораз во сезоната откако на домашен терен загуби од Удинезе со 1-3. Со тоа заврши серијата од 16 натпревари по ред на кои “нераѕурите” не беа совладани во Серија А. Изненадувањето го најави Лазања во 14.