TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Забранет е влез на тешки товарни возила во Грција поради лошото време

Телма - 11.01.2017

Расте бројот на камиони кои што се заглавени во меѓуграничниот простор на македонско - грчката граница Богородица - Евзони. Околу осумдесет тешки товарни возила со часови чекаат да бидат пропуштени на грчка територија.

Грција го забрани тешкиот товарен сообракај на граничниот премин Евзони

24 Вести - 11.01.2017

Стотина камиони цистерни заглавија во мегуграничниот простор кај Богородица откако грчките власти утрово ги спуштија рампите за влез на тешки моторни возила. Забраната за тешкиот товарен сообракај доага поради лошите временски услови и состојбата на ...

70 камиони заглавени на Евзони поради лошото време во Грција

Курир - 11.01.2017

Околу 70 товарни возила се заглавени кај граничниот премин Богородица. Поради лошото време и состојба на патиштата, Грците од два часот по полноќ ја затвориле ...

На Евзони за влез во Грција заглавени околу 80 камиони

Канал5 - 11.01.2017

80 тина камиони се заглавени пред грчката граница Езони. Застојот настанал во 2 часот рано утрово кога грчките гранични служби донеле одлука забрана за влез на тешките товарни возила влез во Р.Грција поради лошите временски услови и состојбата на ...

Завеаните грчки патишта ги изѕемнаа македонските камионџии

Вечер - 11.01.2017

Поради снежни наноси на автопатот во Грција од ноќеска во два часот по полноќ забранет e влезот за тешки возила преку преминот Евзони, а тоа на македонската страна, на преминот Богородица создаде колона од камиони, претежно македонски Големите ...

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција поради лошите временски услови

24 Вести - 11.01.2017

Од два часот ноќеска забранет е влез на тешки товарни возила во Грција поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи. Во меѓупросторот за влез во јужниот сосед чекаат околу 70 товарни ...

Застој на границата со Грција, 70 камиони чекаат за влез

+инфо - 11.01.2017

Утринава од граничниот премин Евзони е добиено објаснување дека ноќеска од 02 часот не им се дозволува на камионите влез во Грција. За влез во Грција чекаат околу 70 товарни возила поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, соопшти ...

ЗАТВОРЕН ПРЕМИНОТ БОГОРОДИЦА: Седумдесет камиони неколку часа се заглавени на границата

Телеграф - 11.01.2017

Од 2 часот изутринава воведена е забрана за камиони за влез во Грција на граничниот премин Богородица поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, соопшти МВР Седумдесет камиони неколку часа се заглавени на граничниот премин Богородица.

Поради лошо време во Грција 70 камиони чекаат на граница

Макфакс - 11.01.2017

Грчките полициски службеници не пропуштаат камиони на граница од македонска страна, поради лоши временски услови во Грција, па затоа на меѓуграничниот простор чекаат 70 товарни возила. Министерството за внатрешни работи извести дека во среда ...

Грција забрани влез во земјата за камиони поради лошите временски услови

Курир - 11.01.2017

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утринава остварен е контакт помеѓу раководител на смена на полициската станица за граничен премин Богородица со раководител на смена на граничен премин Евзони во врска со застој при влез ...

СТОП КАЈ ЕВЗОНИ: 10 часа Грција не пушта товарни возила-блокирани над 70 камиони

Фактор - 11.01.2017

Повеќе од десет часа над 70 товарни возила се заглавени на границата со соседна Грција. Причината за непропуштање на преминот кај Евзони се лошите временски услови и отежнато движење на сообраќајот.

Над 70 камиони заглавија на границата со Грција

Фокус - 11.01.2017

Поради лошите временски услови, од ноќеска по полноќ забранет е влез на тешки товарни возила во Грција, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи. Во меѓупросторот за влез во јужниот сосед чекаат околу 70 товарни возила.

Снегот заглави стотина камиони на Богородица кои не можат да влезат во Грција

Позитив.мк - 11.01.2017

За влез во Грција чекаат околу 70 товарни возила поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, соопшти Министерството за внатрешни работи. Како што соопшти МВР, утринава од раководителот на смена на граничниот премин Евзони е добиено ...

Поради лошо време во Грција 70 камиони чекаат на граница

Точка - 11.01.2017

Грчките полициски службеници не пропуштаат камиони на граница од македонска страна, поради лоши временски услови во Грција, па затоа на меѓуграничниот простор чекаат 70 товарни возила. Министерството за внатрешни работи извести дека во среда ...

Околу 70 камиони заглавени на Евзони, чекаат влез во Грција

Вечер - 11.01.2017

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција на преминот Евзони. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, од два часот ноќеска не им е дозволено да ја преминат границата.

МВР: Грција утрово со забрана за камиони, на Богородица околу 70 камиони

МКД - 11.01.2017

Во врска со застој при влез во Грција за товарен сообраќај Министерството за внатрешни работи добило соопштение од раководител на смена на граничниот премин Евзони дека од 2 часот не им се дозволува на тешките товарни возила влез во Грција поради ...

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција поради лошите временски услови

Тера - 11.01.2017

Од два часот ноќеска забранет е влез на тешки товарни возила во Грција поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи. Во меѓупросторот за влез во јужниот сосед чекаат околу 70 товарни ...

Лошото време принуди 70 камиони да чекаат на границата со Грција

Денар - 11.01.2017

Грчките полициски службеници не пропуштаат камиони на граница од македонска страна, поради лоши временски услови во Грција, па затоа на меѓуграничниот простор чекаат 70 товарни возила. Министерството за внатрешни работи извести дека во среда ...

Околу 70 камиони од ноќеска заглавени на Евзони, Грција забрани влез поради снегот

Канал5 - 11.01.2017

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција на преминот Евзони. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, од два часот ноќеска не им е дозволено да ја преминат границата.

Поради лошото време, забранет e влезот на камиони во Грција на преминот Евзони

Мета - 11.01.2017

На тешките товарни возила кои транзитираат меѓу Македонија и Грција, преку граничните премини Богородица и Евзони не им се дозволува влез во Грција поради лошите временски услови и состојбата на патиштата.

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција поради лошите временски услови

Бриф - 11.01.2017

Од два часот ноќеска забранет е влез на тешки товарни возила во Грција поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи. Во меѓупросторот за влез во јужниот сосед чекаат околу 70 товарни ...

Поради лошо време во Грција 70 камиони чекаат на граница

Кајгана - 11.01.2017

Грчките полициски службеници не пропуштаат камиони на граница од македонска страна, поради лоши временски услови во Грција, па затоа на меѓуграничниот простор чекаат 70 товарни возила. Министерството за внатрешни работи извести дека денеска е ...

Снегот го затвори Граничниот Богородица - 70 камиони чекаат неколку часа

Press24 - 11.01.2017

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утринава остварен е контакт помеѓу раководител на смена на полициската станица за граничен премин Богородица со раководител на смена на граничен премин Евзони во врска со застој при влез ...

Лошите временски услови во Грција „заглавија“ десетици камиони на преминот Евзони

Канал 77 - 11.01.2017

Грчките полициски службеници не пропуштаат камиони на граница од македонска страна, поради лоши временски услови во Грција, па затоа на меѓуграничниот простор чекаат 70 товарни возила – информира агенцијата Макфакс.

Застој на границата со Грција: Не се пропуштаат тешките товарни возила од грчките службеници

Република - 11.01.2017

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утринава (11.01) остварен е контакт помеѓу раководител на смена на ПС за ГП и ГН Богородица со раководител на смена на ГП Евзони во врска со застој при влез во Р.Грција за товарен ...

Околу 70 камиони заглавени на Евзони, чекаат влез во Грција

Нетпрес - 11.01.2017

Како што соопшти МВР, утринава е остварен контакт меѓу раководителот на смена на Полициската станица на граничниот премин Богородица со раководителот на смена на граничниот премин Евзони во врска со застојот.

Околу 70 камиони заглавени на македонско-грчка граница...

Н.Македонија - 11.01.2017

Околу 70 камиони заглавени на македонско-грчка граница Министерството за внатрешни работи информираше дека во меѓупросторот на македонско-грчка граница, чекаат 70 камиони за влез во Грција.

Околу 70 камиони заглавени на Евзони, чекаат влез во Грција

ТВ21 - 11.01.2017

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција на преминот Евзони. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, од два часот ноќеска не им е дозволено да ја преминат границата.

Околу 70 камиони заглавени на Евзони, чекаат влез во Грција

Сител - 11.01.2017

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција на преминот Евзони. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, од два часот ноќеска не им е дозволено да ја преминат границата.

Околу 70 камиони заглавени на Евзони, чекаат влез во Грција

Lider - 11.01.2017

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција на преминот Евзони. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, од два часот ноќеска не им е дозволено да ја преминат границата.

Снегот го затвори граничниот премин Богородица - 70 камиони чекаат на граница

Скопје инфо - 11.01.2017

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека утринава остварен е контакт помеѓу раководител на смена на полициската станица за граничен премин Богородица со раководител на смена на граничен премин Евзони во врска со застој при влез ...

70 камиони заглавени на граница, чекаат влез во Грција

Шеталиште - 11.01.2017

70 товарни возила од ноќеска се заглавени на македонско-грчка граница, во меѓупросторот на граничниот премин Богородица и Евзони каде чекаат влез во Грција, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Околу 70 камиони заглавени на Евзони, чекаат влез во Грција

А1 On - 11.01.2017

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција на преминот Евзони. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, од два часот ноќеска не им е дозволено да ја преминат границата.

70 товарни возила заглавени меѓу Грција и Македонија поради лошите временски услови

Таратур - 11.01.2017

Грчките полициски службеници не пропуштаат камиони на граница од македонска страна, поради лоши временски услови во Грција, па затоа на меѓуграничниот простор чекаат 70 товарни возила. Министерството за внатрешни работи извести дека во среда ...

Околу 70 камиони заглавени на Евзони, чекаат влез во Грција

еМагазин - 11.01.2017

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција на преминот Евзони. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, од два часот ноќеска не им е дозволено да ја преминат границата.

Околу 70 камиони заглавени на Евзони, чекаат влез во Грција

Телевизија Нова - 11.01.2017

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција на преминот Евзони. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, од два часот ноќеска не им е дозволено да ја преминат границата.

70 камиони заглавени на Евзони, Грција не дозволува влез поради лошите временски услови

МРТ - 11.01.2017

Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, од два часот ноќеска не им е дозволено да ја преминат границата, соопштува МВР. Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција на преминот Евзони.

70 возила на граничниот премин Евзони чекаат влез во Грција

Нова ТВ - 11.01.2017

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција на преминот Евзони. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, од два часот ноќеска на возилата не им е дозволено да ја преминат границата.

Блокада кај Евзони – Река камиони чекаат влез за во Грција

Репортер - 11.01.2017

Околу 70 товарни возила чекаат влез во Грција на преминот Евзони. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, од два часот ноќеска не им е дозволено да ја преминат границата.