TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екс министерот Ахметаи и уште 11 лица со телесни повреди, возачот на џипот и еден сопатник тешко повредени

МКД - 17.07.2017

Две лица се тешко повредени, а уште 12 завршиле со телесни повреди во тешката сообраќајка што вчера околу 17 часот се случи на клучката од автопатот Табановце- Куманово и магистралниот пат Куманово-Крива Паланка.

Детали од вчерашната сообраќајка, тешко повредени патници во џипот

Kumanovo News - 17.07.2017

М.М. возач на патничкото возило ленд ровер и неговиот сопатник Л.М., поради сериозноста на повредите префрлени се на лекување во Ургентниот центер во Скопје, додека останатите 12 патника од автобусот и другото возило се примени во Кумановската ...

Во сообраќајка кај Куманово повредени 14 лица

Слободен Печат - 17.07.2017

На 16.07.2017 година околу 17,10 часот на клучката од автопатот ГП Табановце-Куманово и магистрален пат Куманово-Крива Паланка, се случила сообраќајна незгода помеѓу: патничко моторно возило “Ренџ Ровер“ со албански регистарски ознаки управувано од ...

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово - Скопје

Сител - 17.07.2017

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово - Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило.

Тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Куманово - 14 повредени

Телма - 16.07.2017

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце - Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили. Од МВР за Телма потврдија дека м еѓу повредените е и поранешниот ...

Тешка сообраќајна несреќа кај Кумaново, 14 повредени

Фокус - 16.07.2017

Дури 14 граѓани се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на автопатот Куманово -Крива Паланка. До несреќата дошло кога околу 17.30 часот се судриле автобус и два автомобила.

Единаесет повредени лица во сообраќајка завршија во Општа Болница Куманово

Кумановски м. - 16.07.2017

Доцна попладнето, на регионалниот пат Куманово – Крива Паланка, блиску до објектот на “Црн бик”, при судир меѓу автобус и два автомобили, повредени се вкупно 14 лица, меѓу кои и поранешниот министер за финансии на Албанија, Арбен Ахметаи.

14 повредени во верижен судар на автобус и два автомобили во близина на Куманово

Kumanovo News - 16.07.2017

Сообраќајната несреќа се случила попладнево околу 18 часот, кога дошло до судир на џип со албански регистерски таблички кој се движел кон Крива Палнка и автобус со гостиварски таблички, кој се движел кон Скопје и уште еден автомобил.

14 повредени во судар на автобус и џип во близина на Куманово

Kumanovo News - 16.07.2017

Сообраќајната несреќа се случила попладнево околу 18 часот, кога џип со албански регистерски таблички додека се движел кон Крива Паланка се судрил со автобус со гостиварски таблички, кој се движел од спротивната насока кон Скопје и во уште еден ...

Судир меѓу автобус и два автомобила - повредени вкупно 14 лица меѓу кои и поранешен министер на Албанија

24 Вести - 16.07.2017

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево при судир меѓу автобус и два автмобила повредени се вкупно 14 лица, меѓу кои и поранешниот министер за финансии на Албанија, Арбен Ахметаи.

Екс министерот Ахметаи и уште 11 лица со телесни повреди, возачот на џипот и еден сопатник тешко повредени

Вечер - 17.07.2017

Две лица се тешко повредени, а уште 12 завршиле со телесни повреди во тешката сообраќајка што вчера околу 17 часот се случи на клучката од автопатот Табановце- Куманово и магистралниот пат Куманово-Крива Паланка.

Страшна несреќа, две возила и автобус се судрија на патот Куманово-Скопје - повредени 14 лица

Press24 - 17.07.2017

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово - Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило.

Сообраќајка на делницата Табановце - Куманово, повреден и поранешен албански министер

Фактор - 16.07.2017

Четиринаесет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево по 17 часот на делница од автопатот Табановце - Куманово. Во несреќата учествувале еден автобус и два автомобили.

Тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Куманово – 14 повредени

Република - 16.07.2017

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце – Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили, објави Телма.

Сообраќајка кај Куманово, повреден и поранешен албански министер

+инфо - 16.07.2017

Двајца од повредените се со потешки повреди, поради што се префрлени на лекување на клиниките во Скопје, а останатите се хоспитализирани во болницата Четиринаесет лица се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на автопатот ...

14-Мина повредени при судар на автобус и џип близу Куманово

Сакам да кажам - 16.07.2017

Четиринаесет лица се повредени при судир на автобус и џип на магистралниот пат Куманово-Скопје, во близина на кланицата „Црн Бик“, во Куманово. Според извори вклучени во истрагата, сообраќајната несреќа се случила вечерва околу 18 часот, кога џип со ...

Страшна сообраќајна несреќа во Јужна Кореjа

24 Вести - 15.07.2017

Страшна сообраќајна несреќа се случи во близина на главниот град на Јужна Кореја, Сеул. До несреќата дошло откако автобус со полна брзина влетал во колона возила кои се наоѓале на автопатот кој води кон главниот град на државата.

Во запален автобус загинаа 14 лица

Макфакс - 15.07.2017

Најмалку 14 лица настрадаа а 26 се повредени кога автобус излетал од автопат во централен Еквадор, при што се превртел и се запалил. Несреќата се случила во 22 часот според локално време на автопатот кој ги спојува главниот град Кито со градот Ла ...

Стравична несреќа: Автобус остана без кочници и газеше се пред себе (Видео)

Република - 15.07.2017

Најновото видео снимено од камерата во еден од автомобилите, ја пренесува страшната сообраќајна несреќа во Сеул, најголемиот град во Јужна Кореа. Во несреќата загинаа две лица, а 16 се полесно или потешко повредени.

Екс министерот Ахметаи и уште 11 лица со телесни повреди, возачот на џипот и еден сопатник тешко повредени

Локално - 17.07.2017

Две лица се тешко повредени, а уште 12 завршиле со телесни повреди во тешката сообраќајка што вчера околу 17 часот се случи на клучката од автопатот Табановце- Куманово и магистралниот пат Куманово-Крива Паланка.

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово – Скопје

А1 On - 17.07.2017

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово – Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило.

Тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Куманово – 14 повредени

Нетпрес - 16.07.2017

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце – Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили, објави Телма.

Тешка сообраќајка кај Куманово, 14 повредени

Макфакс - 16.07.2017

Дури 14 граѓани се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на автопатот Куманово -Крива Паланка. До несреќата дошло кога околу 17.30 часот се судриле автобус и два автомобила.

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово - Скопје

Идивиди - 17.07.2017

Куманово, 17 јули 2017 (МИА) - Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово - Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, ...

Тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Куманово – 14 повредени

Курир - 16.07.2017

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце – Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили, објави Телма.

Тешка сообраќајна несреќа кај Кумaново, 14 повредени

Скопје24 - 16.07.2017

Дури 14 граѓани се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на автопатот Куманово -Крива Паланка. До несреќата дошло кога околу 17.30 часот се судриле автобус и два автомобила.

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово - Скопје

Вечер - 17.07.2017

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово - Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило.

14 повредени во тешка сообраќајка на автопатот кај Куманово

МКД - 17.07.2017

Четиринаесет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на делница од автопатот Табановце - Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили.

Сообраќајка кај Куманово, повреден и поранешен албански министер

Либертас - 16.07.2017

Четиринаесет лица се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случила на автопатот Куманово -Табановце. До несреќата дошло кога се судриле автобус и два автомобила. Во несреќата повреден е и поранешниот министер за финансии на Албанија, ...

Патниците во сообраќајката кај Куманово се надвор од животна опасност – 14 лица се повредени

Канал5 - 17.07.2017

Повредените патници во тешката сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово – Скопје се надвор од животна опасност. Во сообраќајката беа повредени 14 лица. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според ...

14 лица повредени во тешка сообраќајка кај Куманово

Кумановски м. - 17.07.2017

Четиринаесет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на делница од автопатот Табановце – Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили.

Сообраќајка кај Куманово, повреден и поранешен албански министер

Локално - 17.07.2017

Четиринаесет лица се повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладн се случила на автопатот Куманово -Табановце. До несреќата дошло кога се судриле автобус и два автомобила. Во несреќата повреден е и поранешниот министер за финансии на Албанија, ...

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово - Скопје...

Н.Македонија - 17.07.2017

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово - Скопје Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово - Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според ...

Четиринаесет повредени во сообраќајна несреќа на автопатот кај Куманово

Пулс24 - 17.07.2017

Четиринаесет повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи попладнево на делница од автопатот Табановце – Куманово. Во сударот учествувале еден автобус и два автомобили, објави Телма.

Тешка сообраќајка кај Куманово, 14 повредени

Кајгана - 17.07.2017

14 граѓани се повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на автопатот Куманово-Крива Паланка. До несреќата дошло кога околу 17:30 часот се судриле автобус и два автомобила.

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово – Скопје

Телевизија Нова - 17.07.2017

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово – Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило.

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово – Скопје

ТВ21 - 17.07.2017

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово – Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило.

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово – Скопје

Курир - 17.07.2017

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово – Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило.

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово – Скопје

Маркукуле - 17.07.2017

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово – Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило.

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово – Скопје

Стандард - 17.07.2017

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово – Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило.

Сообраќајка на автопатот Куманово - Скопје - 14 лица повредени

Скопје инфо - 17.07.2017

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово - Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило.

Четиринаесет лица повредени во сообраќајка на автопатот Куманово – Скопје

Либертас - 17.07.2017

Најмалку 14 лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на клучката на автопатот Куманово – Скопје. Несреќата се случила вчера попладне пред 18 часот и во неа според првичните информации учествувале џип, автобус и уште едно возило.