TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Валверде ја пронајде замената за Нејмар, Зидан за Модриќ, почетните состави за Барселона – Реал Мадрид

24Фудбал - 13.08.2017

Вечерва со почеток од 22,00 часот се игра првото Ел Класико во Шпанија, но во рамките на тамошниот Суперкуп, каде во првата пресметка домаќин е Барселона. Шпански „Спорт“ ги објави потенцијалните почетни состави на обете страни.

НАЈАВА: Ел Класико како предигра на сезоната – состави, квоти, интересни факти

Спортски - 13.08.2017

Оваа сезона ќе гледаме најмалку четири Ел Класика, а првото се игра вечерва на „Камп Ноу“ за Супер купот на Шпанија, како загревање за новата сезона во Примера. „Кралскиот“ клуб го нема освоено овој трофеј од 2012 година, кога исто така противник му ...

Ново „Ел Класико“: Почетните состави за вечерашната битка меѓу Барселона и Реал Мадрид (Фото)

Дерби - 13.08.2017

Големите гиганти и вечни ривали Барселона и Реал Мадрид вечерва на „Камп Ноу“ ќе ја имаат првата битка во Супер Купот на Шпанија. Дуелот почнува во 22 часот, а двете екипи имаат иста цел, победа, поволен резултат во пресрет на реваншот на „Сантијаго ...

Објаснување за спорниот твит: Целта на Пике само да се направи притисок

Спортски - 13.08.2017

Дефанзивецот на Барселона, Џерард Пике откри еден интересен факт во врска со трансферот на Нејмар во ПСЖ. Во моментите кога се уште беше дилема, Пике на својот твитер профил објави фотографија со Нејмар и напиша дека останува на „Камп Ноу“, меѓутоа, ...

Зидан: Нејмар е незаменлив, но Барселона е Барселона

Стандард - 13.08.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека Нејмар е голема загуба за Барселона, но тоа нема да се одрази на стилот на игра на каталонците. Двата тима ќе се соочат еден против друг денес од 22:00 часот во првиот натпревар за Суперкупот на ...

Чави со совет до Барселона: Брзо купете го овој играч

SportMedia - 13.08.2017

Легендата на Барселона, Чави Ернандес има порака до својот некогашен клуб. На „Камп Ноу“ да биде доведен Жан Мишел Сери. Тоа е играчот кого го нарекуваат „африканскиот Чави“, а моментно е играч на екипата на Ница, во Франција.

Познати почетните состави за Барселона – Реал Мадрид

Sport M - 13.08.2017

Шпанските медиуми веќе започнаа со инфромации околу составите за вечерашниот натпревар помеѓу Барселона и Реал Мадрид. Барселона : Тер Штеген, Пике, Умтити, Видал, Алба, Бускетс, Ракитиќ, Иниеста, Меси, Суарез и Деулофеу (4-1-2-3).

„Ел Класико“ во Суперкупот, Барса го чека Реал

Макфакс - 13.08.2017

Првиот од четирите загарантирани „Ел Калсико“ дуело оваа сезона ќе се одигра вечерва на „Ноу Камп“ во Барселона. Каталонците ќе го пречекаат Реал во рамките на првиот натпревар во шпанскиот Суперкуп.

Голем број на отсуства во Барселона пред првиот „Ел Класико“ натпревар во новата сезона

Дерби - 13.08.2017

Новиот тренер на Барселона, Ернесто Валверде наскоро ќе ја почувствува моќта и амбиентот на „Ел Класико“ натпреварите, првиот е веќе на програмата вечерва, откако Реал Мадрид ќе гостува на „Камп Ноу“ во првиот натпревар од Супер Купот на Шпанија.

На Бруна и е подобро без Нејмар (ФОТО)

Exclusive.mk - 13.08.2017

Бруна Маркезине набрзо по разделбата со Нејмар, ги израдува своите обожаватели со разголени фотографии на кои атрактивната Бразилка ужива во одморот. Бразилската актерка на фотографиите што ги објави на својот Инстаграм профил изгледа подобро од ...

Чави со совет до Барселона: Тој ќе биде најдобра замена за Нејмар

Дерби - 13.08.2017

Легендарниот фудбалер на Барселона, Чави Ернандез преку медиумите даде свое размислување за тоа кој фудбалер треба да пристигне на „Камп Ноу“ како замена за Нејмар. Иако во преден план според сите медиуми, Кутињо е најблизу до трансфер во Барселона, ...

Пике ја раскажа приказната со Нејмар: Кога пишав дека останува веќе знаев дека сигурно си оди

Спортклуб - 12.08.2017

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике, конечно проговори за сега веќе фамозната фотографија со Нејмар под која напиша „Останува“, алудирајќи на тоа дека Бразилецот нема да се пресели во ПСЖ, што на крајот не се случи.

Пике конечно го расветли фамозниот твит: Кога напишав дека Нејмaр останува, знаев дека си оди

24Фудбал - 12.08.2017

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике ја кажа целата вистина за неговиот фамозен твит за иднината на Нејмар, кој на крајот се покажа како неточен Во екот на најласните шпекулации за трансфер на Нејамр во ПСЖ, Жерард Пике се огласи на социјалните ...

Валверде: Знам како ќе го заменам Нејмар

Дерби - 12.08.2017

Ернесто Валверде сигуро ќе има малку драматичен старт на својата авантура на „Камп Ноу“, бидејќи покрај другото, ќе се соочи со притисокот да го пронајде адекватното решение во стартниот тим по заминувањето на една од најголемите ѕвезди во тимот.

Пике: Кога напишав дека Нејмар останува, знаев дека си оди

Sport 1 - 12.08.2017

Жерард Пике е еден од оние фудбалери кој е најактивен на социјалните мрежи. Омилен му е „Твитерот“, а летово додека Нејмар беше во центарот на шпекулаците околу трансферот во ПСЖ, стоперот имаше интересен „твит“.

Пике ја смени приказната: Знаев дека Нејмар си заминува кога објавив дека останува

Дерби - 12.08.2017

Во периодот кога Нејмар беше поврзуван со трансфер во Пари Сен Жермен, Жерард Пике ја разбранува јавноста со твитот дека Бразилецот ќе остане на „Камп Ноу“, но сега призна дека уште тогаш знаел дека трансферот ќе се реализира.

Зидан: „Кој и да го замени, ќе биде одличен, но нема да биде Нејмар“

СуперСпорт - 12.08.2017

Тимот на Барселона, иако е без Нејмар, сеуште не може да се потцени. Дури и тренерот на Реал Мадрид вели дека ќе му биде тешко на раководните луѓе на Барса да го заменат бразилецот. Фудаблерите на Реал Мадрид и Барселона, ќе се сретнат во дуелот од ...

„Ел Класико“ во Суперкупот, Барса го чека Реал

Кајгана - 13.08.2017

Првиот од четирите загарантирани „Ел Калсико“ дуели оваа сезона ќе се одигра вечерва на „Ноу Камп“ во Барселона. Каталонците ќе го пречекаат Реал во рамките на првиот натпревар во шпанскиот Суперкуп.

Нејмар месец дена ја влечел за нос Барса, се договорил со ПСЖ уште во јуни

МКД - 12.08.2017

Сериозни обвинувања на адреса на Нејмар, напаѓачот наводно уште во јуни се договорил со ПСЖ но молчел за да добие премија од 26 милиони евра од Барселона Бразилецот на почетокот од овој месец до „Каталонците“ достави чек вреден 222 милиони евра со ...

Чави за трансферот на Нејмар: Ова е како со Фиго, навистина е чудно …

Дерби - 12.08.2017

Легендата на Барселона, Чави Ернандез го искажа својот став по една актуелна тема поврзана со неговиот поранешен клуб, а тоа е трансферот на Нејмар во ПСЖ. Бразилецот реши да си замине од „Камп Ноу“, да го прифати богатството од „светците“ кои пак ...

Чави го одбра наследникот на Нејмар, ги изненади сите со својот избор

24Фудбал - 12.08.2017

Легендата на Барселона, Чави го спореди Нејмар со Луис Фиго и откри кого сака да го види на Камп Ноу како замена за Бразилецот Нејмар ова лето реши да замине од Барселона и да се пресели во ПСЖ во рекорден трансфер вреден 222 милиони евра.

Чави го спореди Нејмар со Фиго: Не разбирам како може некој да сака да си замине од Барса

Gol.mk - 12.08.2017

Еден од фудбалерите, кои беа најзаслужни за развојот на на познатата тики-така на Барселона, Чави Хернандез излезе со свој став за трансферот на Нејмар во ПСЖ. Поранешниот светски и европски шампион со Шпанија сè уште не разбира како може некој ...

Валверде опуштен:Нека му ја мисли Зидан, еве го моето решение…

Спортклуб - 12.08.2017

Барселона го пречекува Реал Мадрид утре вечер во првиот меч до Суперкупот на Шпанија, а се чини дуелот ќе има и морална позадина по заминувањето на Нејмар во ПСЖ. Каталонците ќе се обидат да покажат дека се посилни од било кога и дека напуштањето на ...

Валверде отпиша 5 фудбалери – Еве кој си заминува од Барса!

Спортски - 12.08.2017

Фудбалерите на Барселона утре ја започнуваат новата сезона и тоа со Ел Класико против Реал Мадрид во рамките на Суперкупот на Шпанија. Барселона зад себе имаше прилично успешни подготовки во кој не доживеа пораз, но конкурентниот натпревар против ...

Чави има трансфер совет за Барселона: Тој е фантастичен, без двоумење можам да кажам…

Дерби - 12.08.2017

Екипата на Барселона иако ви овој преоден рок се поврзуваше со голем број на имиња засега на „Камп Ноу“ е доведено само едно ново име, десниот бек Нелсон Семедо плус Жерард Деулофеу кој се врати во старата средина, откако му беше активирана ...

Пеп Гвардиола во епизодата: Не ме гледајте што правам, слушајте ме што зборувам

Спортклуб - 12.08.2017

Трофејниот шпански стручњак Пеп Гвардиола добро ја насмеа цела Европа откако изјави дека се трошат премногу пари во фудбалот и време е да се престане со тоа. Вакво нешто изјави менаџерот кој откако лани дојде во Манчестер Сити за засилувања потроши ...

Бразилецот попушти: Нејмар нема да ја тужи Барса

Спортклуб - 12.08.2017

Нема да има тужба од Нејмар против Барселона за 26. милиони евра кои Бразилецот требаше да ги добие за верноста кон клубот. Ова доцна синоќа го објавија правните застапници на новиот фудбалер на ПСЖ.

Ривалдо објасни што заминувањето на Нејмар може да и донесе на Барселона

Дерби - 12.08.2017

Најважниот потег во овој трансфер период го направи францускиот прволигаш Пари Сен Жермен кој успеа да и го „украде“ на Барселона одличниот бразилски репрезентативец Нејмар. Иако претходната година го продолжи договорот со каталонците, Неј се реши ...

Пике: Кога напишав на Твитер дека Нејмар останува, знаев дека сигурно заминува

МКД - 12.08.2017

Жерард Пике вели дека намерно го објавил фамозниот твит во кој порача дека Нејамр останува и покрај тоа што веќе знаел дека Бразилецот се сели во ПСЖ Во екот на најласните шпекулации за трансфер на Нејамр во ПСЖ, Жерард Пике се огласи на социјалните ...

Шеиците од ПСЖ ќе искешираат уште 300 милиони евра за супер „дрим-тим“

Спортклуб - 11.08.2017

За идеална единаесетка им недостасуваат само уште двајца играчи и преговорите се веќе започнати. За едниот ќе платат 100 милиони, за другиот 180.000.000 евра. Раководството на ПСЖ охрабрено од доведувањето на Нејмар одлучи да состави „дрим тим“.

Гвардиола го даде своето мислење за Нејмар: Нема да излезе скап за ПСЖ само во еден случај

Дерби - 11.08.2017

Пеп Гвардиола ги оцени случувањата во тековниот летен преоден рок како „неиздржливи“, но од друга страна пак даде една интересна изјава поврзана за најскапиот трансфер во историјата на фудбалот кој го изрежира ПСЖ пред извесно време.

Клоп: Трансферот на Нејмар ќе промени сè, дури и Меси не е недопирлив

Gol.mk - 11.08.2017

Германскиот стручњак, Јирген Клоп верува дека рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ ќе ги натера клубовите подобро да ја подготвуваат откупната клаузула за своите први ѕвезди. Предводникот на Ливерпул денес им објасни на германските медиуми дека дури ...

Нејмар со тренинг лекција за Ди Марија и Рабио (Видео)

Дерби - 11.08.2017

Бразилецот Нејмар ја чека последната документација од Барслеона која ќе му овозможи да дебитира на еден официјален натпревар за ПСЖ, а бидејќи најавите велат дека се ќе биде средено до недела кога „светците“ му гостуваат на Генгам, во француските ...

Нема веќе пречки – Нејмар може да дебитира за ПСЖ!

Gol.mk - 11.08.2017

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар, конечно ќе може да го облече дресот на својот нов клуб, ПСЖ и најверојатно ќе дебитира на неделниот натпревар против Генгамп. Бразилецот пред една седмица се пресели во редовите на францускиот гигант, за ...

Нејмар доби право на настап за ПСЖ

А1 On - 11.08.2017

Засилувањето на ПСЖ, Бразилецот Нејмар доби право на настап откако Францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за неделниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генгамп.

Нејмар се договорил со ПСЖ уште во јуни, ја лажел Баса месец дена поради една причина

24Фудбал - 12.08.2017

Весник од Португалија вели дека дошол до доверливи документи од кои се гледа дека Нејмар уште во јуни го договорил трансферот во ПСЖ но молчел за од Барса до добие премија од 26 милиони евра Бразилецот на почетокот од овој месец до „Каталонците“ ...

Чави за трансферот на Нејмар: Ова е како со Фиго, навистина е чудно …

Точка - 12.08.2017

Легендата на Барселона, Чави Ернандез го искажа својот став по една актуелна тема поврзана со неговиот поранешен клуб, а тоа е трансферот на Нејмар во ПСЖ. Бразилецот реши да си замине од „Камп Ноу“, да го прифати богатството од „светците“ кои пак ...

Нејмар доби право на настап за ПСЖ

Курир - 11.08.2017

Засилувањето на ПСЖ, Бразилецот Нејмар доби право на настап откако Францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за неделниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генгамп.

Дебито се поблиску: Нејмар доби право на настап за ПСЖ

Република - 11.08.2017

Најскапото засилување во светот на фудбалот До сега, Бразилецот Нејмар, доби право на настап откако францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за неделниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генгамп.

Нејмар доби право на настап за ПСЖ...

Н.Македонија - 12.08.2017

Нејмар доби право на настап за ПСЖ Засилувањето на ПСЖ, Бразилецот Нејмар доби право на настап откако Францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за утрешниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генган.

Неимар дебитира против Генгамп

Вечер - 12.08.2017

Неимар пред десетина дена дојде од Барселона за рекордни 222 милиони евра, но немаше првао на настап во првото коло од француската лига против Амиен минатиот викенд Најскапо купениот играч во фудбалската историја, Бразилецот Неимар, доби право на ...