TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Палермо на пенали елиминиран од Купот на Италија, среќата го посака прволигашот Каљари

Gol.mk - 12.08.2017

Фудбалерите на Палермо, клубот во кој настапуваат Александар Трајковски и Илија Несторовски е елиминиран од Купот на Италија, откако во натпреварот од третото коло, игран вечерва на Сардинија, загуби со 5-3 од домашниот Каљари по изведување на ...

Несторовски и Трајковски елиминирани на пенали во италијанскиот куп

Дерби - 13.08.2017

Палермо загуби на пенали од Калјари и доживеа елиминација во третото коло на италијанскиот фудбалски куп. Илија Несторовски и Александар Трајковски беа стартери за италијанскиот второлигаш кој имаше резултат 1:1 на гостувањето во Калјари, а по ...

Џенова може да гледа „македонско дерби“ - Сампдорија му фрли око на Несторовски

Sport 1 - 12.08.2017

Италијанскиот калчолигаш Сампдорија е последна во низата која најавува дека до крајот на преодниот рок би можела да го ангажира макеоднскиот репрезентативец Илија Несторовски, актуелниот капитен на Палермо.