TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влада: Башановиќ е надворешен соработник за економски прашања на премиерот Заев

МКД - 12.08.2017

Лицето Зоран Башановиќ е под договор за ангажирање на надворешен соработник за економски прашања, на одреден временски период во кабинетот на премиерот Зоран Заев, информираат од Владата на Република Македонија.

ВМРО ДПМНЕ : Дали спрегата Башановиќ- Обрадовиќ на Заев треба да му донесе уште еден ,,бомбона бизнис” со продажбата на ...

Канал5 - 12.08.2017

По тоталната партизација која ја вршат на сите нивоа во администрацијата, Заев сега со пари на граѓаните ќе плаќа и сомнителни ликови без морален кредибилитет кои си ги ангажира за советници, реагира ВМРО ДПМНЕ на прес конфњеренциа пред Владата на ...

ВИДЕО: Советникот на Заев пее пијан во емисија во живо

Курир - 11.08.2017

По недостатокот на доволно квалитетни клептомани во државата, Заев реши истите да ги увезе од Србија доделувајќи им, и тоа по итна постапка, Македонско државјанство за да ги постави како свои советници во Владата, пишува порталот Инфомакс.

Стојаноски: Новиот специјален економски советник на Заев е човек кој зад себе има досие и е апсен за кражби во САД

Курир - 11.08.2017

Владата на СДС продолжува да ја скандализира македонската јавност. Заев во владата собра лица од целиот регион фатени во извршување на кривично дело и мисли на тој начин да ја води државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Башановиќ е класичен клептоман

Канал5 - 11.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ со реакција на поставувањето на Зоран Башановиќ за економски советник на премиерот Зоран ...

Влада: Башановиќ е надворешен соработник за економски прашања на премиерот

Фокус - 12.08.2017

Лицето Зоран Башановиќ е под договор за ангажирање на надворешен соработник за економски прашања, на одреден временски период во кабинетот на премиерот Зоран Заев, информираат од Владата на Република Македонија.

Стојаноски: Башановиќ е човек со сомнително минато и дебело криминално досие

Курир - 12.08.2017

По тоталната партизација која ја вршат на сите нивоа во администрацијата, Заев сега со пари на граѓаните ќе плаќа и сомнителни ликови без морален кредибилитет кои си ги ангажира за советници.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните сакаат владата која чесно ќе работи, а не да мисли како од нив да украде

А1 On - 11.08.2017

Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите кажа дека владатана СДСМ продолжила да ја скандализира македонската јавност и дека Заев во владата собирал лица од целиот регион фетени во извршување на кривично дело и мислел на тој ...

ВМРО-ДПМНЕ: Погубните економски политики донесоа нула нови странски инвестиции

А1 On - 12.08.2017

Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека по тоталната партизација која што била вршена на сите нивоа во администрацијата, Заев сега со пари на граѓаните ќе ги плаќал и, како што кажа, сомнителните ликови без морален ...

ВМРО-ДПМНЕ: Новиот советник на Заев бил апсен во САД

Фокус - 11.08.2017

Зоран Башановиќ е новиот специјален економски советник на Зоран Заев, кој во итна постапка доби македонско државјанство, а е човек кој зад себе има досие и е апсен за кражби во САД, реагира денеска ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: ЕЛЕМ е следниот „бонбона-бизнис“ на Заев и Башановиќ

Република - 12.08.2017

Со пари на граѓаните Заев ќе плаќа и сомнителни ликови без морален кредибилитет кои си ги ангажира за советници. Поранешниот естраден менаџер Зоран Башановиќ, кој од неодамна е специјален економски советник на Зоран Заев, е човек познат по правење ...