TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Излезе првата божикна реклама

Репортер - 10.11.2017

Божикните реклами на „Кока-Кола“, „Џон Луис“ и „Маркс и Спенсер“ се едни од најочекуваните во годината. Овие реклами чинат многу, но компаниите не штедат средства кога се во прашање рекламите што им продаваат најмногу производи и кои привлекуваат ...

ВИДЕО: Љубовна приказна за модерна Пепелашка во божиќната реклама на Debenhams

Фемина - 10.11.2017

Периодот на празнични реклами започна. Британските продавници Debenhams ја промовираа новата божиќна реклама, со која повторно ја оживеаја сказната за Пепелашка. Рекламата ги потсетува потрошувачите дека со помош на божиќната магија сѐ е можно и ...

Израдувајте и се на првата божиќна реклама (Видео)

Република - 10.11.2017

Освен најпознатите Coca- Cola реклами, како и оние за John Lewis, празнична реклама на која секоја година, исто така и се радуваме е онаа на Marks & Spencer. Во новата празнична реклама главна ѕвезда е мечката Paddington, која поради својата ...

Погледнете ја божиќната реклама на MARKS & SPENCER (ВИДЕО)

МакМода - 09.11.2017

Сезоната на божиќни кампањи и реклами започна, а модната куќа MARKS & SPENCER ја продолжува традицијата со меченцето Педингтон кое повторно успева да го спаси денот. Со оглед на тоа дека светската премиера на анимираниот филм за мечето Педингтон ќе ...