TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога се свртела, сè застанало: Се појавила на црвениот тепих и сите гледале во нејзиното меѓуножје

Точка - 19.05.2017

Бела Хадид повторно успеала да го привлече сето внимание, и тоа на церемонијата на отворањето на Филмскиот фестивал во Кан. Славната американска манекенка, Бела Хадид, е позната по својата витка и затегната фигура, ги засенила сите на црвениот тепих ...

Бела и Емили заиграа провокоативно

ЗаЗабава - 19.05.2017

На отварањето на Канскиот фестивал Бела Хадид и Емили Ратајковски беа едни од приметените убавици. После црвениот тепих, се опуштија на луксузна јахта каде беа главна атракција. Журката ја обележија со провокативно играње, така што Бела ја прегрна ...

Поранешната српска снаа во венчаница на црвениот тепих

Идивиди - 19.05.2017

Кој рече дека невестинските фустани не можат да бидат добар материјал за на црвениот тепих? Бразилскиот супермодел, Адријана Лима зачекори на втората вечер од Канскиот филмски фестивал во венчаница од модното ателје на дизајнерот Наим Кан.

Фото: Блицеви на црвениот тепих во Кан!!!

Канал5 - 19.05.2017

Отворањето на престижниот филмски фестивал во Кан како и секоја години е вистинска смотра на светската мода. И годинава на црвениот тепих во Кан во елегантна и секси тоалета прошетаа убавиците, Адриана Лима, Емили Ратајковски, Петра Немцова, Бела ...

Изглед на денот: Версаче фустанот на Ума Турман

МакМода - 19.05.2017

47-годишната глумица Ума Турман ги собра погледите на црвениот тепих на канскиот филмски фестивал, облечена во розов фустан од есенската колекција на Версаче. Фустанот со исклучително деколте и висок шлиц во нежна розова нијанса, ја потенцираше ...

Ги шокираше сите: Адриана Лима во венчаница на црвениот тепих во Кан

Хитпортал - 19.05.2017

Бразилскиот модел, Адриана Лима се појави на црвениот тепих во Кан и ги остави сите без зборови. Моделот за премиерата на филмот „Loveless“, на рускиот режисер Андреј Звајгинчев, прошета во венчаница.

Кан мода: Лима елегантна, Ратајковски провокативна, Сарандон во кожено

Слободен Печат - 19.05.2017

Повторно на Канскиот филмски фестивал славните дами зачекорија на црвениот тепих со впечатливи тоалети. Супер моделот Адриана Лима носеше елегантна бела тоалета и впечатлив црвен кармин, додека фотомоделот Емили Ратајковски носеше црна тоалета со ...

Најлошо облечените ѕвезди во Кан 2017

Локално - 19.05.2017

Филмскиот фестивал во Кан – местото на кое ѕвездите ги вложуваат сите свои напори и партнери, за да изгледаат неверојатно. На црвениот тепих ги гледаме последните колекции на големите модни куќи и дизајнери, а убавината ги поставува критериумите за ...

(ВИДЕО) Бела Адид и Емили Ратајковски во жежок танц на јахта

Локално - 19.05.2017

Топмоделот Бела Адид и актерката Емили Ратајковски ги отфрлија предрасудите на забава на јахта во Кан. Двете се впуштија во жежок танц, а Бела видливо е искусна во “валканите” движења. Забавата беше веднаш по блескавата вечер и свеченото отворање на ...

Бела Хадид покажа се на црвениот тепих

ЗаЗабава - 19.05.2017

На отварањето на 70-от по ред Кански фестивал, очите на целиот свет беа вперени во раскошните фустани кои ги одбраа за оваа прилика. Сепак целото внимание падна на Бела Хадид, чиј фустан од модните критичари беше избран како најдобар поради неговата ...

Ратајковски и Адид ги разгореа страстите на забавата по отворањето на фестивалот во Кан

Стандард - 19.05.2017

Моделите Емили Ратајковски, Бела Адид и Хејли Болдвин беа ѕвездите на забава на јахта по церемонијата на отворањето на филмски фестивал во Кан, соопшти Контакт мјузик. Во видео, поставено во Instagram, се гледа како Бела и Емили изведуваат секси ...

Од вториот ден на Кански 2017: Адријана Лима од глава до пети во бело, Ратајковски со најотвореното деколте

Црнобело - 19.05.2017

За време на отворањето на Канскиот филмски фестивал за 2017-та година, посебно се истакнаа моделите , а славните и понатаму продолжуваат да блескаат на црвениот тепих. Емили Ратајковски и Адријана Лима посебно го привлекоа вниманието за вториот ден ...

Ангел во бело: Адријана Лима во невестински фустан од Наим Кан на Канскиот фестивал

Фемина - 18.05.2017

Само што го направи првиот чекор на црвениот тепих, Адријана Лима ги сврти објективите на фоторепортетите кон себе. 35-годишниот модел се појави на втората вечер од Канскиот филмски фестивал во бел фустан и впечатлив накит.

ДВЕ СЕКС-БОМБИ СТРАСНО СЕ ЗГРАБИЈА: Перверзии на јахта кои ги видоа два и пол милиони луѓе (ВИДЕО)

Телеграф - 18.05.2017

Кога тие две ќе се впуштат во заедничка акција, интернетот е осуден на рушење Кога некој ќе ги спомене Бела Хадид и Емили Ратајковски на мажите веднаш им се покачува притисокот , а нивните провокативни фотографии на Инстаграм експресно ја ...

Деколте кое мами погледи: Титулата за најсекси актерка на црвениот тепих замина кај Ума Турман (ФОТО)

БркајРабота - 18.05.2017

Сексипината актерка Ума Турман ги собра сите погледи на црвениот килим на отворањето на 70. Кански фестивал. Таа блесна во светло розова креација на „Версаче“, актерката е одбрана меѓу најдобро облечените на овој настан.

Со гола нога во моден поход на црвениот тепих

Идивиди - 18.05.2017

Што е тренди на црвениот тепих? Судејќи по отворањето на Канскиот филмски фестивал, тоа несомнено се фустаните со висок преден шлиц каде акцентот е ставен на едната нога. Ваков избор направија Ева Херцигова, Емили Ратајковски, Бела Хадид, Ума Турман ...

Овој фустан е прогласен за најубав на првата вечер во Кан

Точка - 18.05.2017

47 – годишната актерка Ума Турман можеби не се појавува често во јавноста, но кога ќе се појави некаде, привлекува големо внимание. Така било и минатата вечер, на отварањето на 70-от филмски фестивал во Кан, каде што на црвениот тепих се појавила ...

Бела Адид го маѓепса Кан (ФОТО)

Стандард - 18.05.2017

Супермоделот Бела Адид прошета по црвениот тепих на филмскиот фестивал во Кан, и ги маѓепса присутните, пренесе АП. Таа беше придружена од нејзиниот татко, градежниот претприемач Мохамед Адид.

Двете најубави жени во светот се допираа по градите: Видеото од јахта веќе го прегледале над 2,5 милиони луѓе

Курир - 18.05.2017

Едни од најубавите жени во светот го запалија инстаграм откако објавила жешко видео од една нивна ноќна забава веднаш по завршувањето на Канскиот фестивал во Франција. За тоа колку се опуштени двете секс бомби среде јахта говори и тоа дека Бела ...

Бела Хадид храбро зачекори во ризична креација

Идивиди - 18.05.2017

Синоќа се отвори Канскиот филмски фестивал, каде што продефилираа многу познати ѕвезди. Бела Хадид можеби ја носеше најризичната креација – долга тоалета со длабоко деколте и шлиц, кој открива и премногу, со потпис од Alexandre Vauthier.

Очекувано: Манекенката на провокативен начин го покажа накитот (ФОТО)

Убавина и Здравје - 18.05.2017

Емили Ратајковски, која беше една од ѕвездите кои продефилираа на црвениот килим на годинешното отворање на Канскиот филмски фестивал, кое се случи вчеравечер, веќе неколку дена одмора на крабрежјето на оваа популарна француска дестинација.

Од бикини до сатенски фустан: Емили Ратајковски на Канскиот филмски фестивал

Фемина - 18.05.2017

Емили Ратајковски беше меѓу славните личности кои го отворија овогодишниот Кански филмски фестивал. Веднаш по пристигнувањето на француската ривиера, 25-годишната актерка беше фотографирана во бикини.

Емили Ратајковски на отворањето на филмскиот фестивал во Кан

Кајгана - 18.05.2017

Емили Ратајковски беше во центарот на вниманието на отворањето на Филмскиот фестивал во Кан. Фоторепортерите се потрудија да ја фотографираат од сите можни агли, а има и ...

Сите гледаа во Бела Хадид: Моделот ги покажа гаќите на црвениот тепих во Кан

Хитпортал - 18.05.2017

Синоќа во Кан започна 70-тото јубилејно издание на Канскиот филмски фестивал. На црвениот тепих зачекорија едни од најголемите ѕвезди моментално. Дел од нив блеснаа во своите креации, а дел имаа проблеми и непријатни моменти на црвениот тепих.

ФОТО: Бела Хадид во фустан со екстра висок шлиц на Канскиот филмски фестивал

Фемина - 17.05.2017

Денес започна Канскиот филмски фестивал. Бројни ѕвезди одлетаа на француската ривиера за да присуствуваат на 70. издание на фестивалот. Бела Хадид беше една од гостинките која привлече големо внимание со својот изглед.

Бела Хадид ги прошета гаќичките, Емили Ратајковски во фустан кој едвај се држи: На Кански 2017

Црнобело - 18.05.2017

Кански е еден од најочекуваните настани за ѕвездите, а оваа година е уште повозбудлив, бидејќи слави 70-годишнина. Меѓу славните посебно го привлекоа вниманието Бела Хадид, Емили Ратајковски и Лили Роуз Деп, облечени во свечени фустани во боја на ...

ОВА СЕ ОЧЕКУВАШЕ: Бела Хадид ја повтори провокативната поза од лани (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 17.05.2017

Бела со гордост позира пред објективите без трошка срам што покажа повеќе од доволно. Атрактивната манекенка Бела Хадид, не би била Бела, доколку не испровоцира со нешто. Додека лани на Канскиот филмски фестивал беше главна тема низ медиумите кога ...

Инстаграм дневник на ѕвездите од првиот ден на Кански (фото)

Црнобело - 18.05.2017

Вчера официјално беше отворен Канскиот Филмски Фестивал, и сосема очекувано, хит на Инстаграм се фотките на ѕвездите од Кан. Емили Ратајковски и Бела Хадид дефинитивно беа едни од највпечатливите, со споделување на фотки и видеа од подготовките, ...

Ни Бела Хадид не е имуна на деколтето на Емили Ратајковски

Црнобело - 18.05.2017

На првата афер-парти по Кански, Бела и Емили се забавуваа на јахта. Но, се забавуваа и оние кои неуморно следеа што се случува преку Инстаграм, па го начекаа ова ...

Сите гледаа во згодната манекенка: Огромниот шлиц си го направи своето (ФОТО)

Курир - 18.05.2017

Вчера започна престижниот Кански филмски фестивал. Многу славни ликови одлетаа на француската ривиера за да присуствуваат на 70. издание на фестивалот. Една од гостинките која привлече огромно внимание со својот изглед бепе 20-годишниот модел Бела ...

ГАЛЕРИЈА: Згодна манекенка се појави со екстра висок шлиц и ги украде сите погледи

Press24 - 18.05.2017

Бела Хадид беше една од гостинките на Канскиот филмски фестивал, која привлече големо внимание со својот изглед. 20-годишниот модел зачекори на црвениот тепих во фустан со екстра висок шлиц кој откри повеќе отколку што требаше.

Животот на славните: Перверзии на јахта кои ги видоа два и пол милиони луѓе

БркајРабота - 19.05.2017

Кога некој ќе ги спомене Бела Хадид и Емили Ратајковски на мажите веднаш им се дига притисокот, а нивните провокативни фотографии на Инстаграм експресно ја зголемуваат телесната температура.

Деколте кое мами погледи: Титулата за најсекси актерка на црвениот тепих замина кај Ума Турман

Боза - 19.05.2017

Сексипината актерка Ума Турман ги собра сите погледи на црвениот килим на отворањето на 70. Кански фестивал. Таа блесна во светло розова креација на „Версаче“, актерката е одбрана меѓу најдобро облечените на овој настан.

Двете најубави жени во светот се допираа по градите: Видеото од јахта веќе го прегледале над 2,5 милиони луѓе

Сител - 18.05.2017

Едни од најубавите жени во светот го запалија инстаграм откако објавила жешко видео од една нивна ноќна забава веднаш по завршувањето на Канскиот фестивал во Франција. За тоа колку се опуштени двете секс бомби среде јахта говори и тоа дека Бела ...

Eмили Ратајковски во центарот на вниманието во Кан (галерија)

Република - 18.05.2017

Емили Ратајковски беше во центарот на вниманието на отворањето на Филмскиот фестивал во Кан. Фоторепортерите се потрудија да ја фотографираат од сите можни агли, а има и ...