TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УЕФА, можни се остри санкции за Селтик

Алсат-М - 13.09.2017

Екипата на Селтик може да добие остри санкции од УЕФА откако нивни навивач влезе на зелениот терен и се обиде да ја удри малата ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе. Инцидентот се случи неколку минути пред првото полувреме во рамките на ЛШ.

Нејмар го донираше дресот со кој играше против Селтик

Спортклуб - 13.09.2017

Бразилецот Нејмар беше предмет на низа критики поради неговото однесување на дуелто со Селтик. По крајот на мечот во Шкорска одби да се ракува со младиот Ентони Ралстон и му дофрли нешто но со раката преку устата за да не можат да го уловат камерите.

Нејмар го спореди триото „МСН“ со Кавани и Мбапе: Сè уште ни треба време за да се разбереме со поглед

Gol.mk - 13.09.2017

Францускиот гигант, ПСЖ одлично ја започна новата сезона во Лигата на шампионите и убедливо славеше на гостувањето кај Селтик (0-5) најмногу благодарение на ударното напаѓачко трио Мбапе, Кавани и Нејмар.

Од собирач на топки до задача да го чува најскапиот фудбалер, тинејџерот на Селтик не заслужи да биде понижен од Нејмар ...

24Фудбал - 13.09.2017

Неспортскиот потег на Нејмар на вчерашниот дуел со Селтик е главна тема на „Островото“, 18 годишниот Антони Ролстон ја раскажа својата приказна ПСЖ уште еднаш демонстрираше моќ и лесно се справи со Селтик на гостувањето во Шкотска.

ПСЖ во еуфорија: Се исплати да се дадат толку пари за Нејмар и Мбапе, никој не може со нас

Спортклуб - 13.09.2017

ПСЖ вчера го демолираше Селтик на гостински терен и ја продолжи импресивната форма од француското првенство, па испрати јасна порака до Европа дека треба да се внимава на нив. По триумфот сите во ПСЖ беа еуфорични и задоволни од победата и играта, а ...

Нејмар му одржа лекција на младиот фудбалер кој го чуваше (Видео)

Кајгана - 13.09.2017

Најскапиот фудбалер во светот и играч на ПСЖ, Бразилецот Нејмар, одби да се поздрави со младиот играч на Селтик Ентони Ралстон, по победата на Парижаните со резултат од 5:0 во првото коло од групната фаза на Лига на шампиони.

Видео: Навивач на Селтик го нападна Мбапе!

Спортски - 13.09.2017

Навивач на Селтик беше уапсен синоќа откако влета на терен на мечот против ПСЖ и се обиде да го удри најскапиот тинејџер во историјата на фудбалот, Килијан Мбапе. Тоа се случи пред крајот на првото полувреме, навивачот успеа да му побегне на ...

Новото трио „МКН“ стана вистински хит, Нејмар направи искрена споредба со незаборавното „МСН“

Дерби - 13.09.2017

Нејмар се прикажа во уште едно брилијатно издание изминатава вечер на гостувањето во Шкотска, и дефинитивно беше еден од најопасните играчи а ПСЖ во победата од 5:0 против Селтик која е прва за „светците“ во новата сезона во Лигата на шампионите.

ВИДЕО: Нејмар одби да се ракува со младиот Шкот, но со причина!

Gol.mk - 13.09.2017

Синоќа, „новиот“ ПСЖ го уништи шкотскиот шампион, Селтик, откако на домашен терен го порази со убедливи 5-0 во рамки од првото коло на Лигата на шампионите, а еден од најдобрите на теренот беше бразилскиот ас Нејмар.

(Видео) Навивач на Селтик сакаше да се пресмета со Мбапе

Макфакс - 13.09.2017

Селтик се соочува со жестока казна од УЕФА поради инцидентот што го предизвика еден навивач на натпреварот со ПСЖ, одигра во вторникот во Лигата на шампионите. ПСЖ се прошета низ Глазгов, го декласира Селтик со 5:0, но мечот мина во знак на ...

Можеби е најскап фудбалер во светот, но парите не купуваат класа (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.09.2017

ПСЖ го прегази Селтик со 5-0 во Лигата на шампиони сред Глазгов, а најскапиот фудбалер во светот Нејмар го постигна првиот погодок. Навивачите на шкотскиот гигант се згрозени од некоректниот потег на Бразилецот по завршувањето на натпреварот.

Нејмар го пофали неговото ново трио

Стандард - 13.09.2017

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар ги пофали своите соиграчи во нападот на Едисон Кавани и Килијан Мабе. Бразилецот рече дека тројцата се одлични, но сé уште не се воиграни на 100%. „Се разбираме со поглед.

Нејмар во негов провокативен стил: На крајот не се поздрави со младиот Релстон (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Покрај тоа што се со влегувањетш на еден несовесен навивач на теренот и со обидот да ја удри ѕвездата на Пари Сен Жермен Килијан Мбапе, на крајот од натпреварот се случи и неприметна конфронтација меѓу бразилскиот ас Нејмар и Шкотланѓанец Ентони ...

Да не мислеше Нејмар дека ќе го ставам на пиедесталот? Се лаже! (Видео)

Спортклуб - 13.09.2017

Можеби е најскап играч во светот, но тоа не му дава за право да ги минимизира останатите играчи, кои и не се така познати во фудбалска Европа. Фудбалскиот свет зборува за недоличниот и нечовечки потег на Нејмар, кога по мечот со Селтик (0:5), не ...

ВИДЕО: Нејмар одби да се поздрави со Ралстон

Sport M - 13.09.2017

Најскапиот играч во историјата на фудбалот, Нејмар, синоќа по победата над Селтик со 0-5, одби да се ракува со играчот на Селтик, Ралстон. Следуваше дофрлување од двата играчи, со што Нејмар очигледно беше спремен и физички да се пресмета со играчот ...

Роџерс: Селтик изгледаше како детски тим против ПСЖ

Стандард - 13.09.2017

Менаџерот на Селтик, Брендан Роџерс, беше бесен по срамниот пораз од 0:5 против ПСЖ во првиот меч од групната фаза на Лигата на шампионите. Поразот беше прилично понижувачки со оглед на тоа што дуелот се играше во Глазгов.

Навивач на Селтик го нападна Мбапе

Слободен Печат - 13.09.2017

Навивач на Селтик е уапсен откако влета на терен на мечот во Глазгов и со рака се обиде да го удри најскапиот тинејџер во историјата на фудбалот, Килијан Мбапе. За среќа промаши. Тоа се случи при водство на „светците“ од 3-0 по голот на Уругваецот ...

На 18 години ниту Анри не беше толку добар колку Мбапе

Оff.net - 13.09.2017

Штом во прв тим нема место за еден Ди Марија, тогаш повеќе од јасно е дека нападот на ПСЖ е боли глава. Го смачкаа Селтик со 5 парчиња на гости, а главен на терен беше малиот од 180 милиони кој израмни рекорд и постави ...

Спречен напад врз Мбапе во Глазгов

Курир - 13.09.2017

Фудбалерот на Пари Сен жермен, Килијан Мбапе се најде на мета на еден домашен навивач на синоќешното гостување кај Селтик во Глазгов. Инцидентот се случи пред крајот на првото полувреме кога насилникот втрча на теренот и се упати кон ѕвездата на ...

ПСЖ покажа дека е еден од главните претенденти за тронот во ЛШ

СуперСпорт - 12.09.2017

Во групата Б немаше изненадувања, Баерн Минхен и Пари Сен Жермен го однесоа цел плен од натпреварите со Андерлехт односно Селтик. Парижаните уште во првото полувреме против Селтик го решија прашањето на победникот.

Непримерен потег на Нејмар од непознати причини, Бразилецот одби да се ракува со младиот фудбалер на Селтик (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.09.2017

Бразилецот беше во центарот на вниманието на средбата во Глазгов, за време, но и по крајот на натпреварот. ПСЖ со триумф стартуваше во новата сезона од Лигата на шампионите, откако на гости славеше со убедливи 0-5 кај Селтик во Глазгов, во првото ...

Видео: Навивач на Селтик го нападна Мбапе!

Таратур - 13.09.2017

Навивач на Селтик беше уапсен синоќа откако влета на терен на мечот против ПСЖ и се обиде да го удри најскапиот тинејџер во историјата на фудбалот, Килијан Мбапе. Тоа се случи пред крајот на првото полувреме, навивачот успеа да му побегне на ...

ЛШ, полувреме: Меси за водство на Барселона против Јувентус, триото на ПСЖ „решета“ во Шкотска (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.09.2017

Полувреме на натпреварите во воведното коло од Лигата на шампионите. Вечерва стартуваше новата сезона од елитното европско клупско натпреварување, на програмата се вкупно осум средби, а дербито на вечерта е дуелот на „Камп Ноу“ каде Барселона на ...

Верувале или не, Мбапе испиша историја: Ова го стори само тој во Лигата на шампионите

Спортски - 12.09.2017

Килијан Мбапе денес беше стартер на мечот против Селтик, а успеа да стигне и до рекорд. Младиот 18-годишен фудбалер на ПСЖ кој ова лето пристигна од Монако на позајмица со можност за целосно откупување на неговиот договор на крајот од сезоната, ...

Новото трио „МКН“ стана вистински хит, Нејмар направи искрена споредба со незаборавното „МСН“

Точка - 13.09.2017

Нејмар се прикажа во уште едно брилијатно издание изминатава вечер на гостувањето во Шкотска, и дефинитивно беше еден од најопасните играчи а ПСЖ во победата од 5:0 против Селтик која е прва за „светците“ во новата сезона во Лигата на шампионите.

Мпабе ќе настрадаше од навивач, по социјалните мрежи се прават шеги

Спортклуб - 12.09.2017

Вечерашниот натпревар од Лигата на шампиони меѓу Селтик и ПСЖ го одбележа и инцидент. Во текот на првото полувеме еден навивач на домашниот тим влета на теренот и се обиде да го удри Килијан Мбапе.

Навивач на Селтик влета во терен за да го сопре Мбапе (ФОТО)

Екипа - 12.09.2017

Килијан Мбапе е речиси незадржлив. Не можеше да го сопре одбраната на Селтик, па при резултат 0-3 на теренот влета домашен навивач. Сакаше да му удри клоца на фудбалерот на Пари Сен Жермен, и за среќа, тоа не му успеа.

Нејмар е страшен играч, но има очаен карактер: Фановите разочарани од неговиот потег (ВИДЕО)

Спортклуб - 12.09.2017

Селтик беше понижен вечерва на домашен терен од сега моќниот ПСЖ, кој со Нејмар и Мбапе има една нова фудбалска димензија во фудбалска Европа. Нејмар е најскапото засилување во светот на фудбалот, и вечерва иако постигна гол за ПСЖ во ЛШ, тој на ...

Слатка одмазда на Барселона против „дамата“, ПСЖ се прошета низ „Селтик Парк“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.09.2017

Барселона му врати на Јувентус за ланската елиминација во четвртфиналето во Лигата на шампиони. „Каталонците“ со убедливи 3-0 го совладаа првакот на Италија во натпревар во кој блескаше Лионел Меси со два гола.

Тандемот од 400 милиони не запира: Нејмар и Мбапе си поигруваат со Селтик (Видео)

Спортски - 12.09.2017

ПСЖ во рамки на првото коло од ЛШ му гостува на Селтик, а непосредно пред полувремето Парижаните имаат предност од 3:0. Првиот погодок беше дело на Нејмар во 19. минута, а во 34. минута погодок постигна и Мбапе.

Фан на Селтик среде меч го нападна Килиан Мбапе од ПСЖ

Шеталиште - 13.09.2017

Селтик се соочува со жестока казна од УЕФА поради инцидентот што го предизвика еден навивач на натпреварот со ПСЖ, одигран во вторникот во Лигата на шампионите. ПСЖ се прошета низ Глазгов, го декласира Селтик со 5:0, но мечот мина во знак на ...

Нејмар погоди уште на првиот меч за ПСЖ во ЛШ! (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.09.2017

Бразилецот почна да ги „решета“ мрежите за францускиот тим во Лигата на шампионите. ПСЖ поведе на гостувањето кај Селтик во Шкотска во рамките на првото коло од групата „Б“, а водечкиот гол беше дело на новајлијата во тимот кој пристигна ова лето од ...

Срамен потег на „Паркхед“: Навивач на Селтик упадна на терен и се обиде да го удри Мбапе (Фото)

Дерби - 12.09.2017

Селтик ќе биде драстично казнет откако еден несовесен навивач упадна на теренот и се обиде да ја удри ѕвездата на Пари Сен Жермен Килијан Мбапе. Во финишот од првото полувреме, кога Селтик веќе губеше со 3:0, навивачот се проби низ кордонот на ...

Почнува највозбудливата фудбалска приказна во Европа

24 Вести - 12.09.2017

Поставена е сцената за уште една приказна на фудбалската елита од Европа. Лигата на шампионите почнува вечерва со првите натпревари од групите А, Б, Ц и Д. Претходната сезона заврши со преседан, Реал Мадрид стана првата екипа која ја одбрани ...

НЕДОЗВОЛИВО: Хулиган се обиде да го удри Мбапе среде натпревар

Gol.mk - 12.09.2017

Спречен е хулиганизам и недозволив напад врз професионален фудбалер и тоа на натпревар од Лигата на шампионите. Имено, тоа што се случи на дуелот Селтик – ПСЖ е за осуда и голема казна. Еден шкотски хулиган влета на терен, бегајќи им редарите и ...

Избегнат за влакно поголем скандал во Шкотска: Мбапе сериозно ќе настрадаше (ФОТО)

Спортклуб - 12.09.2017

Скандалозно однесување на фановите на Селтик, кои вечерва се обидоа да го удрат второто најскапо засилување во историјата на фудбалот, Килиан Мбапе. За време на натпреварот Селтик – ПСЖ (0:3 на полувреме), фан на Селтик успеа да влезе на терен, да ...

Пеколното трио на ПСЖ немилосрдно против Селтик (Видео)

Спортклуб - 12.09.2017

ПСЖ го демолираше Селтик на првито дуел сезонава во ЛШ и од самиот старт се наметна како голем фаворит за пласманво завршницата. Нејмар, Мбапе и Кавани беа немилосрдни кон голот на шкотскиот ...

Нејмар во негов провокативен стил: На крајот не се поздрави со младиот Релстон

Точка - 13.09.2017

Покрај влегувањето на еден несовесен навивач на теренот и обидот да ја удри ѕвездата на Пари Сен Жермен Килијан Мбапе, на крајот од натпреварот се случи и неприметна конфронтација меѓу бразилскиот ас Нејмар и домашниот фудбалер Ентони Релстон.

ВИДЕО: Нејмар почна да стрела и во ЛШ, ПСЖ брзо го отворa Селтик!

Gol.mk - 12.09.2017

Само 19. минути му беа потребни на на најскапото засилување во историјата, Нејмар, да го постигне првиот гол во новиот дрес во Лигата на шамоионите. Францускиот гигант, ПСЖ, на жешкото гостувње на „Селтик Парк“, кај шкотски Селтик имаат водство од ...

Најскапото трио во фудбалот брилира: Нејмар, Мбапе и Кавани растураат! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.09.2017

ПСЖ ја покажува целата своја напаѓачка моќ против Селтик и по првото полувреме води со 0-3 на „Селтик Парк“. Ѕвезденото напаѓачко три Нејмар, Мбапе и Кавани по еднаш се запиша во листата на стрелците по првите 45 минути.

И Мбапе со првенец во Лигата на шампиони во дресот на новиот клуб (Видео)

Спортклуб - 12.09.2017

Екипата на ПСЖ засега и задава многу проблеми на одбраната на Селтик, која нема решение за налетите на најскапиот напад на планетава. По Нејмар(19.минута), во листата стрелци на францускиот тим се запиша и Килијан Мпабе кој беше прецизен во ...

Хулиган го нападна Мбапе, овој едвај спаси глава! (ФОТО)

Sport 1 - 12.09.2017

За време на мечот Селтик – ПСЖ, еден домашен хулиган влета на терен, им побегна на редарите и дојде до Мбапе, кој за среќа, во целиот инцидент не се здоби со никаква ...

Токму за ова и го купија, Нејмар со гол на премиерата за ПСЖ во Лигата на шампионите (Видео)

Спортклуб - 12.09.2017

По минути игра падна и првиот гол на пресметката во Шкотска. ПСЖ поведе кај Селтик со голот на Нејмар во 19.минута. Бразилецот уште еднаш покажа зошто беше толку скапо платен ова лето. На голот на Нејмар му претходеше и погодок на Кавани кој беше ...

Нејмар ја отвори сметката во Лигата на шампиони за ПСЖ (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.09.2017

На Нејмар не му требаше долго да се запише во листата на стрелците во Лигата на шампиони за ПСЖ. Бразилецот погоди за водство од 0-1 на гостувањето кај ...

Мбапе посочи кои тројца играчи од Серија А му биле инспирација

Дерби - 12.09.2017

Килијан Мбапе е еден од најталентирате светски фудбалери, а по трансферот од Монако во Пари Сен Жермен и еден од најскапите. Во интервју за „Газета дело Спорт“, 18-годишниот Французин откри кои тимови од Серија А ги следел посебно како дете и кои ...

Мбапе изненаден: Зошто никој не го брои Јувентус?

Спортски - 12.09.2017

На младиот напаѓач од редовите на ПСЖ, Килијан Мбапе, не му е јасно зошто никој не го вбројува помеѓу фаворитите во Лигата на шампионите клубот кој во последните три години играше две финалиња во најелитното европско натпреварување.

Мбапе: „Јувентус може да ја освои Лигата на Шампионите“

СуперСпорт - 12.09.2017

Напаѓачот на Париз Сент Жермен, Килијан Мбапе верува дека е чудно што Јувентус не е меѓу фаворитите за освојување на Лигата на Шампионите. Младиот играч, минатата сезона се соочи против Џиџи и компанија со Монако, во 1/2 финалето од Лигата на ...

ПСЖ против Баерн Минхен ќе биде натпреварот со најскапа влезница во групната фаза од ЛШ

Gol.mk - 12.09.2017

Екипата на ПСЖ се засили со Нејмар и Килиан Мбапе во текот на летниот период, кои станаа двата најскапоплатени фудбалери во историјата. Ваквиот потег на екипата докажува дека единствена цел во новата сезона ќе биде окупацијата на Европа, односно ...

Спречен напад врз Мбапе во Глазгов

А1 On - 13.09.2017

Фудбалерот на Пари Сен жермен, Килијан Мбапе се најде на мета на еден домашен навивач на синоќешното гостување кај Селтик во Глазгов. Инцидентот се случи пред крајот на првото полувреме кога насилникот втрча на теренот и се упати кон ѕвездата на ...

Претседателот на ПСЖ: Други клубови нудеа повеќе пари за Мбапе

Спортски - 12.09.2017

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келафи исткна дека неговиот клуб не ги привлекол Килијан Мбапе исклучиво поради пари, бидејќи други клубови биле спремни да платат повеќе за него. „Не беше лесно да го донесеме Мбапе . Тоа беше голема борба.