TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Будење во последен час (фотогалерија)

Екипа - 13.08.2017

Македонската кошаркарска репрезентација го доби првиот од двата меча во кој избраниците на Давитков немаат право на грешка. Косово е совладано за будење од летниот сон, и тоа будење во последен час бидејќи пораз ќе значеше тотален колапс на ...

Кога ќе се победи Вардар се слави како да се освоила титула (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 12.08.2017

Добар дерби натпревар, убава атмосфера на Градскиот стадион во Тетово и заслужена победа на Шкендија над Вардар се основните впечатоци од пресметката меѓу најдобрите два македонски тима на стартот од новата прволигашка сезона.