TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Горат бараките на Заводот за урбанизам и архитектура во скопје

Сакам да кажам - 21.04.2017

Голем пожар ги зафати бараките до средното училиште „Здравко Цветковски“ спроти бензинската пумпа на „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди во скопската населба Карпош. Се работи за објекти на Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за ...

ОГНОТ ВО КАРПОШ НЕ СТИВНУВА: Полицијата ги отстранува луѓето, во близина има и довод за гас (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 21.04.2017

Дополнителен товар за пожарникарите е и силниот ветер кој уште толку го разнесува и го засилува огнот Поради опасност од експлозија, полицијата бргу ги отстрани луѓето што се насобраа покрај старата голема барака во скопската населба Карпош, која ...

Гори барака во близина на ГУЦ

+инфо - 21.04.2017

Неофицијално, во бараката е сместен Институтот за социолошки и правно политички науки. Барака која се наоѓа во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, е во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град ...

Голем пожар во Скопје (видео)

Канал5 - 21.04.2017

Горат бараки во Карпош 3 Изби пожар на булеварот Партизански Одреди во бараките во кои е сместени Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања на булеварот Партизански одреди во скопската населба Карпош.

Ветрот ја отежнува работата на пожарникарите: Детали за пожарот во Карпош

Press24 - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО СКОПЈЕ: Горат бараки во Карпош, ветрот го разнесува огнот (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 21.04.2017

Голем број противпожарни возила се обидуваат да го совладаат пожарот што избувна денеска во населбата Карпош во Скопје, во близина на Средното градежно гимназиско училиште „3дравко Цветковски“ Стари бараки се зафатени од големи пламени јазици, ...

Страшен пожар во Скопје

Panika.be - 21.04.2017

Во скопската населба Карпош 3 избувна страшен пожар. Противпожарната екипа сеуште се бори со пожарот. *Видео: Игор Каспер ...

Пожар беснее во Карпош

ТВ21 - 21.04.2017

Пожар изби во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот „Партизански одреди“, пренесе Курир . За сега, не се познати причините за ...

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Сител - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Се локализира пожарот во скопски Карпош (Галерија)

Република - 21.04.2017

Пожарот кој ги зафати бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош, се локализира. Пожарните екипи мака мачат со ветерот и контролираат огнот да не се прошири.

Голем пожар кај средното училиште „Здравко Цветковски“

Позитив.мк - 21.04.2017

Пожар избил во бараките кај скопското СУГС „Здравко Цветковски“, во близина на бензинската пумпа на „Макпетрол“. Противпожарни екипи се обидуваат да го изгасат пожарот кој целосно ги зафатил бараките.

(ВИДЕО) ОБЛАЦИ ОД ЧАД НАД КАРПОШ: Горат бараки во близина на ГУЦ

Фактор - 21.04.2017

Пожар беснее во скопски Карпош во близина на ГУЦ. Според пишувањата на медиумите горат бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош.

Пожар во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“

МРТ - 21.04.2017

Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“. Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и ...

ВИДЕО: Голем пожар во Карпош, се слушаат сирени - еве што се случува

Press24 - 21.04.2017

Голем пожар изби денеска во близина на ГУЦ во скопски Карпош. Гори објект во близина на градежното училиште, а очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот.

ВИДЕО: Голем пожар беснее во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Либертас - 21.04.2017

Голем пожар изби во бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош, кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

Горат бараки во близина на СУГС „Здравко Цветковски“...

Н.Македонија - 21.04.2017

Горат бараки во близина на СУГС „Здравко Цветковски“ Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е ...

Голем пожар беснее во скопски Карпош

Сител - 21.04.2017

Во моментов огромен облак од дим се издига над градската болница 8ми септември во близина на булеварот Партизански одреди. Наскоро повеќе ...

ГАЛЕРИЈА: Голем пожар кај ГУЦ во скопски Карпош

Press24 - 21.04.2017

Гори објект во близина на градежното училиште. Очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Нашиот репортер од терен вели дека на местото пристигнуваат ...

Голем пожар беснее во скопски Карпош (Видео / Фото)

Република - 21.04.2017

Огромен облак од чад се издига во близина на средното училиште Здравко Цветковски. Сеуште не е познато како настанал пожарот, повеќе информации се очекуваат во текот на ...

Голем пожар во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“ во Карпош

Вечер - 21.04.2017

Во општина Карпош, во близина на средното училиште СГГУГС „Здравко Цветковски"- ГУЦ изби голем пожар. Причината за пожарот сеуште е непозната, ниту дали има повредени. Повеќе детали во текот на ...

ФОТО: Голем пожар беснее во скопски Карпош

Press24 - 21.04.2017

Огромен облак од дим се издига над дградската болница 8ми септември во близина на булеварот Партизански одреди јавуваат очевидци за Press24. Нашата екипа е на терен, наскоро нови ...

Голем пожар на булеварот Партизански одреди – горат бараки

Телевизија Нова - 21.04.2017

Горат бараки во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензиската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Наша екипа се упати на терен. Повеќе детали во вестите во 13 ...

Пожар во бараките до СУГС „Здравко Цветковски“ (ВИДЕО)

Стандард - 21.04.2017

Барака која се наоѓа во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, е во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град Скопје. Засега нема информации од кои причини е избиен ...

Горат бараките на Институтот за социолошки истражувања

Слободен Печат - 21.04.2017

Барака која се наоѓа во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, е во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град Скопје. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот.

ВИДЕО: Изгореа бараките на Институтот за политички науки во Карпош

А1 On - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките на Институтот за политички науки и Заводот за урбанизам на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската ...

Голем пожар во бараките кај ГУЦ на Партизанска

Мета - 21.04.2017

Голем пожар избил во бараките кај скопското училиште „Здравко Цветковски“, во близина на бензинската пумпа на „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди. Противпожарни екипи се на терен и се обидуваат да го изгасат огнот, кој целосно ги зафатил ...

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

Вечер - 21.04.2017

Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски". Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и ...

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди (ВИДЕО)

Курир - 21.04.2017

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените.

ЕКСКЛУЗИВНО: Голем пожар беснее во скопски Карпош

Exclusive.mk - 21.04.2017

Во моментов огромен облак од дим се издига над градската болница 8ми септември во близина на булеварот Партизански одреди. Наскоро повеќе ...

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Алсат-М - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Горат бараки во близина на „Здравко Цветковски“, во училиштето има гасна станица...

Н.Македонија - 21.04.2017

Горат бараки во близина на СУГС „Здравко Цветковски“ Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. На булеварот „Осми септември“ сообраќајот е забранет.

Голем пожар на „Партизанска“ во Скопје, изгореа бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ (Фото)

Вест - 21.04.2017

Голем пожар избувнал во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Фото: Д. Перковски Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените.

Пожар во бараките кај „Здравко Цветковски“ во Карпош

24 Вести - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди (ВИДЕО)

МК News - 21.04.2017

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од ...

Горат бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ (ФОТО)

МКД - 21.04.2017

Голем пожар избил во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените.

Пожар на булеварот Партизански одреди (ВИДЕО)

Нетпрес - 21.04.2017

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“ на булеварот „Партизански одреди“. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените, пренесува Курир.