TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првите прогнози се лоши – Колку е сериозна повредата на Ибрахимовиќ!?

Спортклуб - 21.04.2017

Два тешки удари за Јунајтед во финишот од сезоната. Жозе Мурињо не е оптимист кога станува збор за повредите на Златан Ибрахимовиќ и Маркос Рохо. Златан Ибрахимовиќ го напушти теренот на мечот со Андерлехт по повредата на коленото, откако доскокна ...

Светот стравува за Ибра – Мурињо: „Не сум оптимист“

Спортски - 21.04.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, изјави дека нема добро чувство кога станува збор за повредите на Златан Ибрахимовиќ и Маркос Рохо, играчи од неговиот тим кои се повредија на синоќешниот дуел со Андерлехт во рамки на Лига Европа.

Мурињо за 20 милиони евра носи играч на ПСЖ

Дерби - 21.04.2017

Француски весник Л„Екип“ со информација за играчот на ПСЖ, Серж Орие кој наводно од следната натпреварувачка сезона ќе ги брани боите на Манчестер Јунајтед. Л„Екип“ тврди дека Манчестер Јунајтед и ПСЖ го договориле трансферот во висина од 20 милиони ...

Мурињо го сака проблематичниот бек на ПСЖ

Екипа - 21.04.2017

Во комплетирањето на Манчестер јунајтед за следната сезона, Жозе Мурињо освен напаѓач бара и сигурен дефанзивец. На таа позиција Португалецот сака во својот тим да го донесе контраверзниот бек на ПСЖ, Серж Орие.

„Повредите сигурно не се од лесна природа“

СуперСпорт - 21.04.2017

Како што стојат работите Манчестер Јунајтед скапо ќе го плати пласманот во ½-финале на ЛЕ. Манчестер во продолженија го победи Андерлехт со 2:1 и избори пласман понатаму, но остана без два играчи, Ибра и Рохо.

ЗАВРШИ СЕЗОНАТА ЗА ИБРА: Швеѓанецот ги скина лигаментите (ВИДЕО)

Телеграф - 21.04.2017

На средбата меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, најдобриот играч на „ѓаволите“ се повреди во судиското продолжение Средбата меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт од четврт-финалето од Лигата на Европа траеше 120 минути, а во судиското продолжение ...

Мурињо: Немам добро чувство за повредата на Ибрахимовиќ

24Фудбал - 21.04.2017

Жозе Мурињо не е оптимист околу повредите на Златан Ибрахимовиќ и Маркос Рохо, но треба се почекаат деталните тестови за да се утврди точната дијагноза. Рохо излезе уште во првото време на носилки, а Ибрахимовиќ на почетокот од судиското продолжение ...

Повредата става крај на кариерата на Ибра?

Стандард - 21.04.2017

Голгетерот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ сериозно ја разгледува можноста да стави крај на кариерата. 35-годишната ѕвезда заработи тешка повреда за време на синоќешниот 1/4-финален реванш со Андерлехт (2:1) во Лига Европа и го напушти ...

Златан Ибрахимовиќ сериозно повреден

Шеталиште - 21.04.2017

Повредата на голгетерот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ, по се изгледа е прилично сериозна. Ибра се повреди во финишот на синоќешниот натпревар со Андерлехт во реванш четврфиналето во Лигата на Европа, а на прес-конференцијата по мечот ...

Ништо од Ибрахимовиќ во Скопје

Оff.net - 21.04.2017

Иако според звучноста на клубот, играчите и тренерот веројатно повеќето Македонци го посакуваат Манчестер Јунајтед на 8 август во Скопје, сепак и да ја освојат Лигата на Европа, нивната ѕвезда број 1 тешко дека ќе биде во комбинација за настап.

Олд Трафорд замолкна: „Отиде“ коленото, крај на кариерата за Ибрахимовиќ? (ВИДЕО)

Спортклуб - 21.04.2017

Најдобриот играч на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ не беше свој во дуелот со Андерлехт, но она што се случи пред крајот на основниот дел од натпреварот ги вознемири навивачите. При еден напад на Јунајтед, во противничкиот шеснаесетникот, ...

Мурињо излезе со прва реакција за состојбата на Ибра по загрижувачката повреда на коленото

Дерби - 21.04.2017

Златан Ибрахимовиќ заработи хорор повреда на синоќешниот меч со Андерлехт во четвртфиналето во Лигата на шампионите, но и покрај тоа што Швеѓанецот смогна сили за самостојно да го напушти теренот, ситуацијата изгледа навистина загрижувачки поради ...

Ибрахимович пред 16год. во Ѓорче зборува босански и кажува Пандев е добар играч (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 21.04.2017

Во 2001 – та година, на стадионот во Ѓорче Петров, силите ги одмерија великаните на македонскиот и шведскиот фудбал. По скоро 16 години, еден од нив ја нема освоено лигата на шампионите :).

НЕЗГОДНА ПОВРЕДА: За Ибрахимовиќ заврши сезоната? (Видео)

SportMedia - 21.04.2017

Манчестер јунајтед може скапо да го плати пласманот во полуфиналето во Лигата на Европа. „Црвените ѓаволи“ дури по 120 минути на „Олд Трафорд“ го победија Андерлехт. Најпрво поради повреда, уште во 23 минута од игра излезе Маркос Рохо, а потоа се ...

Мурињо: Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно

Курир - 21.04.2017

Манчестер Јунајтед синоќа ја доби четвртфиналната пресметка со Андерлехт во Лига Европа, но по се изгледа на подолг рок го загуби првиот свој напаѓач Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот интернационалец го повреди коленото при еден доскок, а менаџерот Жозе ...

Молк на „Олд Трафорд“: Ибра имаше ужасен доскок и ги исплаши сите фанови на Јунајтед (Видео)

Дерби - 20.04.2017

Манчестер Јунајтед ќе мора да игра продолженија со Андерлехт во четвртфиналето во Лига Европа, но многу поголем проблем за Жозе Мурињо може да биде тоа што ќе го загуби Златан Ибрахимовиќ до крајот на актуелната натпреварувачка сезона.

ВИДЕО: Ибрахимовиќ се повреди, би можел да го пропушти остатокот од сезоната!

Gol.mk - 20.04.2017

Манчестер Јунајтед остана без Златан Ибрахимовиќ за завршницата на мечот против Андерлехт, кој мораше да го напушти теренот поради повреда на коленото. Шведскиот напаѓач лошо доскокна на својата нога по еден дуел со противничкиот дефанзивец, а во 91.

Ибрахимовиќ продолжува во клуб кој постои три години, но дава милиони за неговите услуги

Gol.mk - 20.04.2017

Златан Ибрахимовиќ посакува нов предизвик во неговата богата кариера, а е мета на тимот на ФК Лос Анџелес, кој е основан во 2014 година, а од 2018 година ќе биде дел од МЛС лигата. Според ексклузивните сознанија на Дејли Мејл, Лос Анџелес е ...

Мурињо објасни зошто бил разочаран од целиот тим по првиот меч со Андерлехт

Дерби - 20.04.2017

Жозе Мурињо вели дека не бил разочаран од Златан Ибрахимовиќ, туку од целиот тим по мечот со Андерлехт во Лига Европа пред вечерашниот ревана на „Олд Трафорд“ против белгискиот тим и објасни зошто.

Кавани во ПСЖ до 2020 година

Екипа - 20.04.2017

Единсон Кавани нема во блиска иднина да ги менува клупските бои откако уругвајскиот голгетер ги договори условите за продолжување на соработката со Пари сен Жермен. Откако неколку сезони во целосна сенка на Златан Ибрахимовиќ, Уругваецот сезонава ...

Ибрахимовиќ следната сезона ќе биде позајмен играч во Манчестер Јунајтед?

Дерби - 20.04.2017

Златан Ибрахимовиќ на крајот од сезоната ќе биде слободен играч, па веќе се шпекулира за можните дестинации на Швеѓанецот за следната сезона. Според дел од медиумите во Англија, Ибрахимовиќ и следната сезона би можел да биде дел од Манчестер ...

Ибра доби неморална понуда од МЛС лигата

Шеталиште - 20.04.2017

Уште еден американски клуб влегува во борбата за потписот на Златан Ибрахимовиќ и е подготвен да му понуди плата во висина од 5 милиони фунти. Станува збор за новосоздадениот тим, ФК Лос Анџелес, кој ќе се приклучи во МЛС од 2018-та година, но уште ...

Лоши прогнози на лекарскиот тим: Колку е сериозна повредата на Ибрахимовиќ!?

БркајРабота - 21.04.2017

Манчестер Јунајтед се најде пред два тешки удари во финишот од сезоната. Жозе Мурињо не е оптимист кога станува збор за повредите на Златан Ибрахимовиќ и Маркос Рохо. Имено, Златан Ибрахимовиќ го напушти теренот на мечот со Андерлехт по повредата на ...

„Не сум оптимист, немам добро чувство“ – Мурињо за повредите на Ибра и Рохо

Таратур - 21.04.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, изјави дека нема добро чувство кога станува збор за повредите на Златан Ибрахимовиќ и Маркос Рохо, играчи од неговиот тим кои се повредија на синоќешниот дуел со Андерлехт во рамки на Лига Европа.

Мурињо за 20 милиони евра носи играч на ПСЖ

Точка - 21.04.2017

Француски весник Л„Екип“ со информација за играчот на ПСЖ, Серж Орие кој наводно од следната натпреварувачка сезона ќе ги брани боите на Манчестер Јунајтед. Л„Екип“ тврди дека Манчестер Јунајтед и ПСЖ го договориле трансферот во висина од 20 милиони ...

Мурињо излезе со прва реакција за состојбата на Ибра по загрижувачката повреда на коленото

Точка - 21.04.2017

Златан Ибрахимовиќ заработи хорор повреда на синоќешниот меч со Андерлехт во четвртфиналето во Лига Европа, но и покрај тоа што Швеѓанецот смогна сили за самостојно да го напушти теренот, ситуацијата изгледа навистина загрижувачки поради тоа што ...

Мурињо: Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно

А1 On - 21.04.2017

Манчестер Јунајтед синоќа ја доби четвртфиналната пресметка со Андерлехт во Лига Европа, но по се изгледа на подолг рок го загуби првиот свој напаѓач Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот интернационалец го повреди коленото при еден доскок, а менаџерот Жозе ...

Конечно е најдено решение, Ибра заминува од Манчестер?!

СуперСпорт - 20.04.2017

Ова е применето неколку пати, а по се изгледа дека е единствено решение кои би ги задоволило 3-те страни! Ибрахимовиќ во лето би потпишал за Галакси, а преговорите веќе се во тек и тој би станал најплатениот играч во МЛС лигата.

Пронајдено е решение: Ибра потпишува за клуб основан пред три години, но ќе остане во Јунајтед

Спортклуб - 20.04.2017

Швеѓанецот би можел да стане еден од првите фудбалери на новиот клуб од Лос Анџелес. Новата американска фудбалска франшиза, ФЦ Лос Анџелес ќе учествува во МЛС лигата од 2018. година, а очигледно се подготвени да издвојат голема сума на пари со цел ...

Ибрахимовиќ кариерата ја продолжува во клуб за кој немате слушнато: Формирани се пред три години, се уште не се во прва ...

Курир - 20.04.2017

Новата американска фудбалска франшица, ФК Лос Анџелес во МЛС ќе учествува од 2018 година, а очигледно се спремни да издвојат колку и да е потребно пари за да привлечат публика и да стекнат навивачи.

Мурињо: Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно

Канал5 - 21.04.2017

Манчестер Јунајтед синоќа ја доби четвртфиналната пресметка со Андерлехт во Лига Европа, но по се изгледа на подолг рок го загуби првиот свој напаѓач Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот интернационалец го повреди коленото при еден доскок, а менаџерот Жозе ...

Мурињо: Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно

+инфо - 21.04.2017

Шведскиот интернационалец го повреди коленото при еден доскок, а менаџерот Жозе Мурињо информира дека најверојатно се работи за посериозна повреда. Манчестер Јунајтед синоќа ја доби четвртфиналната пресметка со Андерлехт во Лига Европа, но по се ...

Мурињо: Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно

Телевизија Нова - 21.04.2017

Манчестер Јунајтед синоќа ја доби четвртфиналната пресметка со Андерлехт во Лига Европа, но по се изгледа на подолг рок го загуби првиот свој напаѓач Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот интернационалец го повреди коленото при еден доскок, а менаџерот Жозе ...

Мурињо: Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно

Локално - 21.04.2017

Манчестер Јунајтед синоќа ја доби четвртфиналната пресметка со Андерлехт во Лига Европа, но по се изгледа на подолг рок го загуби првиот свој напаѓач Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот интернационалец го повреди коленото при еден доскок, а менаџерот Жозе ...

Мурињо: Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно...

Н.Македонија - 21.04.2017

Мурињо: Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно Манчестер Јунајтед синоќа ја доби четвртфиналната пресметка со Андерлехт во Лига Европа, но по се изгледа на подолг рок го загуби првиот свој напаѓач Златан Ибрахимовиќ.

Мурињо: Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно

Репортер - 21.04.2017

Манчестер Јунајтед синоќа ја доби четвртфиналната пресметка со Андерлехт во Лига Европа, но по се изгледа на подолг рок го загуби првиот свој напаѓач Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот интернационалец го повреди коленото при еден доскок, а менаџерот Жозе ...

Мурињо: Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно

Идивиди - 21.04.2017

Манчестер Јунајтед синоќа ја доби четвртфиналната пресметка со Андерлехт во Лига Европа, но по се изгледа на подолг рок го загуби првиот свој напаѓач Златан Ибрахимовиќ. Шведскиот интернационалец го повреди коленото при еден доскок, а менаџерот Жозе ...