TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Циркус во БИБЛ: Бугарите на четири дена пред стартот на сезоната си ги менуваат клубовите

Спортклуб - 06.10.2017

На четири дена пред почетокот на новата, јубилејна 10. сезона на БИБЛ се случи голем преседан. Раководство на лигата денес соопшти дека во новата сезона нема да се натпреварува актуелниот шампон Берое, а неговото место ќе го заземе поранешниот ...

И ТОА ГО ИМА: Се откажа бранителот на титулата во БИБЛ

SportMedia - 06.10.2017

Приватна лига, правилата исто такви... На само неколку дена од стартот на новата сезона, БИБЛ лигата доживеа една но моќен битна измена. Менаџаментот на лигата на Балканот го дочека отказот од екипата на Берое од Стара Загора.