TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анџелина Џоли се најде во центарот на нов скандал

Точка - 20.03.2017

Еден хуманитарен работник признал дека ги лажирал документите за посвојувањето на Медокс, синот на Анџелина Џоли од Камбоџа. Моунх Сарат (51) тврди дека славната холивудска ѕвезда во документацијата за посвојувањето на нејзиниот најстар син ...

Хуманитарен работник ја издаде Анџелина Џоли: Реков дека Медокс е мој син

Канал5 - 20.03.2017

Моун Сарат, хуманитарен работник од Камбоџа, тврди дека холивудската актерка Анџелина Џоли во документацијата за посвојување на најстариот син користела невистинити информации. Тој додаде дека на документите е наведено дека тој е татко на Медокс, ...

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ СРЕДЕ СКАНДАЛ: Актерката ги лажирала документите за посвојувањето на најстариот син?

Телеграф - 20.03.2017

За да се забрза посвојувањето, во документите стои дека хуманитарен работник е татко на Медокс Хуманитарен работник призна дека ги лажирал податоците за посвојувањето на Медокс (15) од Камбоџа, најстариот син на Анџелина Џоли.

Хуманитарен работник тврди: Џоли го посвои Мадокс со лажирани документи

Слободен Печат - 20.03.2017

Моун Сарат, хуманитарен работник од Камбоџа, тврди дека холивудската актерка и режисерка Анџелина Џоли во документите за посвојување на нејзиниот син Мадокс користела невистинити информации.

Анџелина Џоли го посвоила првиот син со лажни документи

Локално - 20.03.2017

Американската актерка Анџелина Џоли посвоила едно од своите деца – Мадокс од Камбоџа со фалсификувани документи. Таа го презеде старателството над детето од Моунх Сара во 2003 година, кој се покажало дека не е вистинскиот татко на момчето, но ...

Анџелина Џоли во голем скандал: Актерката ги лажирала документите за посвојувањето на најстариот син?

БркајРабота - 20.03.2017

Хуманитарниот работник Моунх Саратх (51) тврди дека славната холивудска актерка Анџелина Џоли во документите за посвојување на Медокс (15) од Камбоџа користела невистинити податоци. За да го забрза посвојувањето, во документите стои дека овој ...

Хуманитарен работник ја обвини Џоли за лажирање документи

+инфо - 20.03.2017

Педесет и едногодишниот хуманитарен работник признал дека фалсификувал документи за посвојување на Мадокс, кој сега има 15 години. Моун Сарат, хуманитарен работник од Камбоџа, тврди дека холивудската актерка и режисерка Анџелина Џоли во документите ...

Анџелина Џоли го посвоила Медокс со фалсификувани документи

Стандард - 19.03.2017

Директорот на Камбоџанска добротворна организација тврди дека дал лажна информација во документите за посвојување на Медокс, синот на актерката Анџелина Џоли, за да биде олеснет процесот, соопшти Контактмјузик.

Ќе одговара пред законот: Анџелина Џоли посвоила едно од своите деца со фалсификувани документи

Република - 20.03.2017

Американската актерка Анџелина Џоли посвоила едно од своите деца – Мадокс од Камбоџа со фалсификувани документи. Таа го презеде старателството над детето од Моунх Сара во 2003 година, кој се покажало дека не е вистинскиот татко на момчето, но ...