TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Организаторите на нападот на 27 април се кријат зад извршителите, кажа Шекеринска

Сакам да кажам - 06.10.2017

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска по завршување на судското рочиште за нападот врз неа на 27 април, рече дека луѓето кои ги организираа обвинетите, кои им ги отворија вратите на Собранието и кои го мотивираа насилството ги нема нигде, се ...

Судење на напаѓачот на Шеќеринска

Телма - 06.10.2017

Ново судско рочиште денеска треба да се одржи во Кривичниот суд за за нападот врз министерката за одбрана Радмила Шекеринска и премиерот Зоран Заев, за време на насилствата во Собранието на 27 април.

Продолжува судењето на напаѓачот на Шеќеринска

Нова ТВ - 06.10.2017

Денеска во скопскиот Кривичен суд продолжува судењето за нападот врз министерката за одбрана Радмила Шекеринска и премиерот Зоран Заев, за настаните во Собранието од 27 април, познат како крвавиот четврток.

Продолжува судењето на напаѓачот на Шекеринска во Собранието од 27 април, крвавиот четврток

Фокус - 06.10.2017

Денеска во скопскиот Кривичен суд продолжува судењето за нападот врз министерката за одбрана Радмила Шекеринска, за настаните во Собранието од 27 април, познат како крвавиот четврток. Претходно, судењето се одложи бидејќи напаѓачот 65-годишниот ...

Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието

А1 On - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето против Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава. Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање на адвокатот на обвинетиот доделен ...

Ново рочиште за напаѓачот на Шекеринска

Макфакс - 06.10.2017

Кривичниот суд денеска треба да одржи ново рочиште за Панче Ангелов, напаѓачот на Радмила Шекеринска за насилството во Собранието на 27 април. На претходното рочиште, адвокатот на обвинетиот, Драган Пешевски, побара одложување, бидејќи, според она ...

Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието

Стандард - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето против Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава. Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање на адвокатот на обвинетиот доделен ...

Ново рочиште за напаѓачот на Шекеринска

Кајгана - 06.10.2017

Кривичниот суд денеска треба да одржи ново рочиште за Панче Ангелов, напаѓачот на Радмила Шекеринска за насилството во Собранието на 27 април. На претходното рочиште, адвокатот на обвинетиот, Драган Пешевски, побара одложување, бидејќи, според она ...

Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието

Алсат-М - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето против Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава. Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање на адвокатот на обвинетиот доделен ...

Ново рочиште за напаѓачот на Шекеринска

Канал 77 - 06.10.2017

Кривичниот суд денеска треба да одржи ново рочиште за Панче Ангелов, напаѓачот на Радмила Шекеринска за насилството во Собранието на 27 април. На претходното рочиште, адвокатот на обвинетиот, Драган Пешевски, побара одложување, бидејќи, според она ...

Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието...

Н.Македонија - 06.10.2017

Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето против Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава.

Ново рочиште за напаѓачот на Шекеринска

+инфо - 06.10.2017

На претходното рочиште, адвокатот на обвинетиот, Драган Пешевски, побара одложување. Кривичниот суд денеска треба да одржи ново рочиште за Панче Ангелов, напаѓачот на Радмила Шекеринска за насилството во Собранието на 27 април.

Ново рочиште за нападот на Шеќеринска во Собрание

Press24 - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето на Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава. Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање на адвокатот на обвинетиот доделен по ...

Ново рочиште за напаѓачот на Шекеринска

Точка - 06.10.2017

Кривичниот суд денеска треба да одржи ново рочиште за Панче Ангелов, напаѓачот на Радмила Шекеринска за насилството во Собранието на 27 април. На претходното рочиште, адвокатот на обвинетиот, Драган Пешевски, побара одложување, бидејќи, според она ...

Продолжува судењето против напаѓачот на Шекеринска

Newsroom - 06.10.2017

Денеска во Основниот суд Скопје 1 продолжува судењето против Панче Ангелов, поради нападот врз Радмила Шекеринска за време на инцидентите кои се сучија во Собранието на 27 април годинава. Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање ...

Ново рочиште за напаѓачот на Шекеринска

Правдико - 06.10.2017

Кривичниот суд денеска треба да одржи ново рочиште за Панче Ангелов, напаѓачот на Радмила Шекеринска за насилството во Собранието на 27 април. На претходното рочиште, адвокатот на обвинетиот, Драган Пешевски, побара одложување, бидејќи, според она ...

Ново рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието

еМагазин - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето против Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава. Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање на адвокатот на обвинетиот доделен ...

Ново рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието

МКД - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1-Скопје денеска треба да продолжи судењето против 65-годишниот Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава. Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање на адвокатот ...

Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието

ТВ21 - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето на Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава. Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање на адвокатот на обвинетиот доделен по ...

Ново рочиште за напаѓачот на Шекеринска

Sky - 06.10.2017

Кривичниот суд денеска треба да одржи ново рочиште за Панче Ангелов, напаѓачот на Радмила Шекеринска, за насилството во Собранието на 27 април. На претходното рочиште адвокатот на обвинетиот, Драган Пешевски, побара одложување бидејќи, според она ...

Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието

Либертас - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето на Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава. Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање на адвокатот на обвинетиот доделен по ...

Продолжува судењето на напаѓачот на Шекеринска

Позитив.мк - 06.10.2017

Во Кривичниот суд денеска треба да одржи ново рочиште за Панче Ангелов, кој на 27 април годинава во Собранието на Република Македонија ја нападна Радмила Шекеринска. Адвокатот на Ангелов, кому му се суди за насилство на претходното рочиште побара ...

Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието

24 Вести - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето против Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава. Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање на адвокатот на обвинетиот доделен ...

Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието

Слободен Печат - 06.10.2017

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето против Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април годинава. Претходното рочиште, на 19 септември, беше одложено на барање на адвокатот на обвинетиот доделен ...

Ново судско рочиште за напаѓачот на Шекеринска во Собранието

МРТ - 06.10.2017

Претходното рочиште, на 19-ти септември, беше одложено на барање на адвокатот на обвинетиот... Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судењето на Панче Ангелов, за нападот врз Радмила Шекеринска во Собранието на 27-ми април годинава.