TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

+инфо - 19.05.2017

Британскиот премиер Тереза Меј одби шкотските власти да учествуваат во преговорите за Брегзит со ЕУ, пренесоа француските медиуми. Британскиот премиер Тереза Меј одби шкотските власти да учествуваат во преговорите за Брегзит со ЕУ, пренесоа ...

Меркел: Брегзит ќе има своја цена

+инфо - 19.05.2017

Меркел претходно и порача на Велика Британија дека ќе треба да очекува подистанциран однос од страна на ЕУ, кога веќе нема да биде членка на Унијата Европската унија ќе се однесува праведно кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, ...

Мигрантите – несакани во Велика Британија

Стандард - 19.05.2017

Своевремено Владата на британскиот лабурист Тони Блер ги отвори широко вратите на Велика Британија за луѓето од новопримените земји во ЕУ. Така се појави и феноменот „полски водоводџија“. Подоцна работа во Велика Британија најдоа десетици илјади ...

Меркел: Лондон ќе добие фер третман од ЕУ, но Брегзит ќе има своја цена Лондон,19.05.2017(Макфакс) –

Макфакс - 19.05.2017

Велика Британија ќе добие фер третман од ЕУ, откако ќе јао напушти заедницата, но Брекзитот ќе има своја цена. Ова го изјави германската канцеларка Ангела Меркел, информира “Ројтерс”. Во март Велика Британија официјално ја објави својата намера да ...

Меркел: Британија ќе ја “плати цената“ после излегувањето од ЕУ

Канал5 - 19.05.2017

Германската канцеларка изјави дека на ЕУ ќе и бидат потребни механизми за соочување со новите прописи кој после Брегзит би можеле да ја нарушат конкуренцијата во Британија. Ангела Меркел процесот за преговори за Брегзит го спореди со договарањето на ...

Ангела Меркел: „Брегзит“ ќе има цена

Стандард - 19.05.2017

Велика Британија ќе добие фер третман од Европската унија, откако ќе ја напушти, но „Брегзит“ ќе има своја цена. Ова го изјави германската канцеларка Ангела Меркел, цитирана од агенциите. Во март Велика Британија официјално ја објави својата намера ...

Брегзит: Преговорите нема да почнат пред средината на јуни

МРТ - 19.05.2017

Од Европската Комисија наведуваат дека на 22 мај Брисел мора да ги заврши подготвките за преговорите со Лондон каде што на 8 јуни ќе се бира нов парламентарен состав. Преговорите за Брегзит нема да почнат пред средината на јуни, тврди главниот ...

Меј: Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

Телевизија Нова - 19.05.2017

Британскиот премиер Тереза Меј одби шкотските власти да учествуваат во преговорите за Брегзит со ЕУ, пренесоа француските медиуми. -На овие преговори ќе преговарам како премиер на Велика Британија.

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

Сител - 19.05.2017

Европската унија ќе се однесува праведно кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската канцеларка Ангела Меркел.

Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

А1 On - 19.05.2017

Британскиот премиер Тереза Меј одби шкотските власти да учествуваат во преговорите за Брегзит со ЕУ, пренесоа француските медиуми. -На овие преговори ќе преговарам како премиер на Велика Британија.

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

Алфа - 19.05.2017

Говорејќи на конференција за семејните бизниси, Меркел нагласи дека цената од Брегзитот за Велика Британија ќе биде поголема доколку Лондон не се согласи на слободно движење на државјаните на земјите членки на ЕУ.

Меј: Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит...

Н.Македонија - 19.05.2017

Меј: Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит Британскиот премиер Тереза Меј одби шкотските власти да учествуваат во преговорите за Брегзит со ЕУ, пренесоа француските медиуми. -На овие преговори ќе преговарам како премиер на Велика ...

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена...

Н.Македонија - 19.05.2017

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена Европската унија ќе се однесува праведно кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската канцеларка ...

Меј: Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

Република - 19.05.2017

Британскиот премиер Тереза Меј одби шкотските власти да учествуваат во преговорите за Брегзит со ЕУ, пренесоа француските медиуми. -На овие преговори ќе преговарам како премиер на Велика Британија.

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

Телевизија Нова - 19.05.2017

Европската унија ќе се однесува коректно и фер кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската канцеларка Ангела Меркел.

Меј: Шкотска нема да учествува во преговорите за Брегзит

Локално - 20.05.2017

Британскиот премиер Тереза Меј одби шкотските власти да учествуваат во преговорите за Брегзит со ЕУ, пренесоа француските медиуми. -На овие преговори ќе преговарам како премиер на Велика Британија.

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

А1 On - 19.05.2017

Европската унија ќе се однесува праведно кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската канцеларка Ангела Меркел.

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

Либертас - 19.05.2017

Европската унија ќе се однесува коректно и фер кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската канцеларка Ангела Меркел.

Меркел: Брегзит ќе има своја цена Меркел претходно и порача на Велика Британија дека ќе треба да очекува подистанциран ...

10без10 - 19.05.2017

Меркел претходно и порача на Велика Британија дека ќе треба да очекува подистанциран однос од страна на ЕУ, кога веќе нема да биде членка на Унијата. Европската унија ќе се однесува праведно кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, ...

Меркел: Брегзит ќе има своја цена

Локално - 19.05.2017

Европската унија ќе се однесува праведно кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави денеска во Берлин германската канцеларка Ангела Меркел.