TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Амал Клуни доби „голема улога“…

Локално - 10.11.2017

Амал Клуни – сопругата на Џорџ Клуни секогаш беспрекорно се претставува на црвениот тепих и со својот стил успеа да изгледа достојна, колку и големите ѕвезди. По раѓањето на близнаците, Амал и понатаму е во беспрекорна форма.

Џорџ Клуни се опростува од актерската кариера

Пулс24 - 10.11.2017

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни, во интервју за Sunday Times изјавил дека актерството не му е повеќе приоритет и дека привремено ќе направи пауза од оваа професија. “Видете, долго сум во оваа професија и имам 56 години.

Џорџ Клуни ќе паузира од актерството!

ЗаЗабава - 09.11.2017

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни, во интервју за Sunday Times изјавил дека актерството не му е повеќе приоритет и дека привремено ќе направи пауза од оваа ...

Џорџ Клуни се повлекува од актерската кариера

Среќа.mk - 09.11.2017

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни, во интервјуто за Sunday Times изјави дека актерството не му е повеќе приоритет и дека привремено ќе направи пауза од оваа професија. Тој има 56 години и веќе долго време е во оваа професија.

Амал Клуни ќе стане водителка во мај

Репортер - 11.11.2017

Амал Клуни – сопругата на Џорџ Клуни ќе биде водителка на годишниот бал во музејот „Метрополитен“ во Њујорк во 2018 година. Друштво ќе и прават пејачката Ријана и дизајнерката Донатела Версаче, соопштува Франс прес.

Амал Клуни ќе стане водителка во мај

+инфо - 11.11.2017

На сопругата на Џорџ Клуни друштво ќе и прават пејачката Ријана и дизајнерката Донатела Версаче. Амал Клуни, сопругата на Џорџ Клуни ќе биде водителка на годишниот бал во музејот „Метрополитен“ во Њујорк во 2018 година.