TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски не пријавил закани во МВР и нема да добие дополнителни 20 телохранители како што бараше

24 Вести - 12.09.2017

Решавање на проблемот со масовното прислушување и организираниот криминал, како и корупцијата во полицијата – во фокусот на министерот Оливер Спасовки во првите 100 дена. Зајакнување на надзорот од страна на Собранието и воспоставување нови ...

Речиси 500 скопски полицајци носат оружје добиено на нелегален начин-обвинителството не отворило истрага

Телма - 12.09.2017

Министер за внатрешни работи Оливер Спасовски открива дека 468 вработени во скопската полиција земале оружје на нелегален начин, но обвинителството не покренало истрага по тој извештај на МВР.

ВМРО-ДПМНЕ: Луѓе како Спасовски не заслужуваат да го водат МВР

Мета - 12.09.2017

МВР е во хаос, а единствени кои се задоволни од неговото работење се криминалните банди низ Скопје и низ државата, кои излегоа од подземје и почнаа да владеат со државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на прес-конференцијата на министерот за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Резултатот од министерувањето на Спасовски е една голема нула

Курир - 12.09.2017

МВР е во хаос, а единствени кои се задоволни од неговото работење се криминалните банди низ Скопје и државата, кои излегоа од подземје и почнаа да владеат со државата. Резултатот од неговото министерување е една голема нула, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Спасовски: Времето за трошење пари во МВР на скапи и луксузни ручеци заврши (ВИДЕО)

МКД - 12.09.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес на прес-конференција по повод 100 дена Влада, нагласи дека МВР започна со спроведување на неопходните реформи од Планот 3-6-9, а во фокусот во имплементацијата на краткорочните мерки беа: реформа ...

Нема дополнителни 20 полицајци за заштита на екс-премиерот

Телма - 12.09.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на својот отчет за 100 дена влада истакна дека пред еден месец го одбил барањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за нови 20 полицајци за обезбедување.

Полициски обдусман и посебно одделение во обвинителството ќе го контролираат МВР ВИДЕО

+инфо - 12.09.2017

Истовремено, се започнати и реформи на системот за следење на комуникациите, кои треба да гарантираат независна и експертска контрола. Две нови тела ќе го контролираат работењето на полицијата, информираше денеска министерот за внатрешни работи, ...

Спасовски: МВР е подготвено за локалните избори

Алсат-М - 12.09.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено за локалните избори. Се подготвуваме максимално да овозможиме да имаме мирен фер и демократски изборен процес и одлична безбедност, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, ...

Спасовски: Во секторите за внатрешни работи недостигаат униформирани полицајци

Либертас - 12.09.2017

Во секторите за внатрешни работи има недостиг на полицајци, на оние коишто треба да ја работат полициската работа, да бидат на терен, информираше денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за објавениот оглас на МВР за нови 500 ...

Министерот Спасовски со отчет за сработеното во првите 100 дена

МРТ - 12.09.2017

Полицијата е целосно подготвена за создавање услови за мирни и демократски избори, уверува министерот за внатрешни Спасовски. Паралелно се спроведуваат реформите, во фокусот тајните служби, борбата против организираниот криминал и миграцијата...

Против Груевски и неговото семејство не се пријавени никакви закани, Спасовски не му даде 20 телохранители

Фокус - 12.09.2017

Министерството за внатрешни работи го одбило барањето на екс премиерот, Никола Груевски, да му бидат доделени уште 20 телохранители. Министерот, Оливер Спасовски, изјави дека проценките укажуваат дека нема опаност по него и неговото семејство, ...

Спасовски: По 10 години полицајците ќе добијат нови униформи...

Н.Македонија - 12.09.2017

Спасовски: По 10 години полицајците ќе добијат нови униформи Намалени трошоци за репрезентација, а обезбедени средства за полицијата. Започната постапка за набавка на 7.000 комплет униформи за полицајците, за летачкиот персонал, за ЕЗС, распишан ...

Груевски побара уште 20 телохранители, ама проценивме дека доста му се 6, кажа министерот Спасовски

Сакам да кажам - 12.09.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека нема потреба поранешниот премиер Никола Груевски да добие дополнително обезбедување од уште 20 лица на денешната прес-конференција по повод 100-те дена Влада.

МВР го одби Груевски, нема да добие дополнителни 20 телохранители

Макфакс - 12.09.2017

Министерството за внатрешни работи го одби барањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, да добие дополнителни 20 телохранители. На прашање на Макфакс, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на прес-конференција, рече дека според ...

МВР го одби Груевски, не му дава 20 телохранители, ќе остане на досегашните 6

Либертас - 12.09.2017

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски откри дека МВР го одбило барањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, да добие дополнителни 20 телохранители. Како што кажа Спасовски на денешната прес конференција по повод 100 дена ...

Минус од 39 милиони денари во МВР наследил Спасовски од Чавков

Фокус - 12.09.2017

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, соопшти денеска дека кога дошол на функцијата, Министерството било 39 милиони денари во минус за исплатата на плати во тековната година. На презентирањето на отчетот за сработеното во првите 100 дена ...

Спасовски: Нема потреба од дополнително обезбедување за Груевски

Нетпрес - 12.09.2017

Одлуката не ја донесов паушално. Јас можев да ја донесам веднаш, меѓутоа направивме проценки и во Бирото за јавна безбедност и во УБК. Поранешниот премиер Никола Груевски нема потреба да добие повеќе лица за обезбедување од она што законски е ...

Спасовски: Заврши времето на луксузни ручеци и вечери

Макфакс - 12.09.2017

„Заврши времето на луксузни ручеци и вечери“, објави денес министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прес конференција. Според него намалени се сретствата за репрезентација и место тоа ќе се купи нова облека за полицијата , бидејќи една ...

Барањето за дополнително обезбедување за Груевски е одбиено

А1 On - 12.09.2017

Во врска со барањето на поранешниот премиер, Никола Груевски, да му се даде дополнително обезбедување од 20 луѓе, министерот Оливер Спасовски одговори тоа барање не треба да се прифати. – Направени се анализи и проценки и со оглед на тоа дека ...

МВР нема да му даде 20 телохранители на Груевски

Стандард - 12.09.2017

Министерството за внатрешни работи го одбило барањето на експремиерот, Никола Груевски, да добие обезбедување од 20 телохранители. „Направени се анализи и проценки и со оглед на тоа дека неговото актуелно обезбедување од шест луѓе не пријавило ...

Груевски нема да добие плус 20 бодигарди

Фактор - 12.09.2017

Екс премиерот пред четири месеци во МВР поднел барање за дополнително обезбедување, но сепак нема да ги добие бараните 20 бодигарди. Како што објавија неодамна медиумите, Груевски го барал обезбедувањето наводно бидејќи добивал бројни закани во ...

Спасовски: По 10 години полицајците ќе добијат нови униформи (ВИДЕО)

Стандард - 12.09.2017

Намалени трошоци за репрезентација, а обезбедени средства за полицијата. Започната постапка за набавка на 7.000 комплет униформи за полицајците, за летачкиот персонал, за ЕЗС, распишан оглас за нови 500 полицајци…, се само дел од преземените чекори ...

ВО ЖИВО: Отчет на министерот Спасовски

А1 On - 12.09.2017

Проследете го во живо отчетот на министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Груевски не пријавил закани во МВР и нема да добие дополнителни 20 телохранители како што бараше

10без10 - 13.09.2017

Решавање на проблемот со масовното прислушување и организираниот криминал, како и корупцијата во полицијата – во фокусот на министерот Оливер Спасовки во првите 100 дена. Зајакнување на надзорот од страна на Собранието и воспоставување нови ...

Речиси 500 скопски полицајци носат оружје добиено на нелегален начин-обвинителството не отворило истрага

Либертас - 12.09.2017

Министер за внатрешни работи Оливер Спасовски открива дека 468 вработени во скопската полиција земале оружје на нелегален начин, но обвинителството не покренало истрага по тој извештај на МВР.

ВМРО-ДПМНЕ: Луѓе како Спасовски не заслужуваат да го водат МВР

Либертас - 12.09.2017

МВР е во хаос, а единствени кои се задоволни од неговото работење се криминалните банди низ Скопје и низ државата, кои излегоа од подземје и почнаа да владеат со државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на прес-конференцијата на министерот за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Луѓе како Спасовски не заслужуваат да го водат најкомплексниот ресор во Република Македонија

А1 On - 12.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмено соопштение, реакција на прес-конференцијата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. „МВР е во хаос, а единствени кои се задоволни од неговото работење се криминалните банди низ Скопје и државата, кои излегоа од ...

Обвинител плус, полициски омбудсман и неупотребување на гумени куршуми  – дел од реформите на полицијата

Академик - 12.09.2017

Министерството за внатрешни работи учествува во работните групи за подготoвка на Предлог-законот за заштита на сведоци и Законот за заштита на приватност кои се во надлежност на Министерството за правда.

Спасовски: МВР е подготвено за локалните избори

Сител - 12.09.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено за локалните избори. Се подготвуваме максимално да овозможиме да имаме мирен фер и демократски изборен процес и одлична безбедност, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, ...

Спасовски: Во секторите за внатрешни работи недостигаат униформирани полицајци

Телевизија Нова - 12.09.2017

Во секторите за внатрешни работи има недостиг на полицајци, на оние коишто треба да ја работат полициската работа, да бидат на терен, информираше денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за објавениот оглас на МВР за нови 500 ...

МВР одби да му даде дополнително обезбедување на Груевски

Позитив.мк - 12.09.2017

Министерството за внатрешни работи го одбило барањето на екс премиерот, Никола Груевски, да му бидат доделени уште 20 телохранители. Министерот, Оливер Спасовски, изјави дека проценките укажуваат дека нема опаност по него и неговото семејство, ...

Спасовски: По 10 години полицајците ќе добијат нови униформи

Вечер - 12.09.2017

Намалени трошоци за репрезентација, а обезбедени средства за полицијата. Започната постапка за набавка на 7.000 комплет униформи за полицајците, за летачкиот персонал, за ЕЗС, распишан оглас за нови 500 полицајци...

Груевски останува со 6 телохранители, не постојат безбедносни закани за него и неговото семејство

МКД - 12.09.2017

Министерството за внатрешни работи го одби барањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, да добие дополнителни 20 телохранители. Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на прес-конференција денес рече дека, според извршените ...

МВР го одби Груевски: Нема потреба од 20 телохранители, доволни се 6

Нова ТВ - 12.09.2017

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски соопшти дека МВР го одбило барањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, да добие дополнителни 20 телохранители. Како што кажа Спасовски, по извршените безбедносни проценки, оценето е дека ...

Минус од 39 милиони денари во МВР наследил Спасовски од Чавков

iPortal - 12.09.2017

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, соопшти денеска дека кога дошол на функцијата, Министерството било 39 милиони денари во минус за исплатата на плати во тековната година. На презентирањето на отчетот за сработеното во првите 100 дена ...

Спасовски: Нема потреба од дополнително обезбедување на Груевски...

Н.Македонија - 12.09.2017

Спасовски: Нема потреба од дополнително обезбедување на Груевски Поранешниот премиер Никола Груевски нема потреба да добие повеќе лица за обезбедување од она што законски е предвидено. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ја донел ...

Спасовски: Заврши времето на луксузни ручеци и вечери

Точка - 12.09.2017

„Заврши времето на луксузни ручеци и вечери“, објави денес министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прес конференција. Според него намалени се средствата за репрезентација и место тоа ќе се купи нова облека за полицијата, бидејќи една ...

МВР одби да му даде 20 телохранители на Груевски

+инфо - 12.09.2017

Актуелното обезбедување од шест луѓе не пријавило никакви закани досега кон него и неговото семејство, образложи Спасовски. Министерството за внатрешни работи (МВР) го одби барањето на поранешниот премиер, Никола Груевски, да добие обезбедување од ...

(ВИДЕО ВО ЖИВО): Отчет на министерот Оливер Спасовски

Локално - 12.09.2017

Проследете го во живо отчетот на министерот за внатрешни работи, Оливер ...

ВМРО-ДПМНЕ: Луѓе како Спасовски не заслужуваат да го водат МВР

Позитив.мк - 12.09.2017

МВР е во хаос, а единствени кои се задоволни од неговото работење се криминалните банди низ Скопје и низ државата, кои излегоа од подземје и почнаа да владеат со државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на прес-конференцијата на министерот за ...

ВМРО ДПМНЕ : МВР е во хаос

Канал5 - 12.09.2017

МВР е во хаос, а единствени кои се задоволни од неговото работење се криминалните банди низ Скопје и државата, кои излегоа од подземје и почнаа да владеат со државата, реагираат од ВМРО ДПМНЕ на прес конференцијата на министерот Оливер Спасовски. .

Спасовски: Реформата на УБК е во почетна фаза

Мета - 12.09.2017

„Во почетна фаза е реформата на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) преку која ќе се гарантира дека Управата ќе го врати својот углед на професионална и реномирана служба. Основни цели на оваа реформа се професионалност, департизација и ...

Спасовски: МВР е подготвено за локалните избори

Press24 - 12.09.2017

Министерството за внатрешни работи е подготвено за локалните избори. Се подготвуваме максимално да овозможиме да имаме мирен фер и демократски изборен процес и одлична безбедност, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, ...

Спасовски: По 10 години полицајците ќе добијат нови униформи

Телевизија Нова - 12.09.2017

Намалени трошоци за репрезентација, а обезбедени средства за полицијата. Започната постапка за набавка на 7.000 комплет униформи за полицајците, за летачкиот персонал, за ЕЗС, распишан оглас за нови 500 полицајци…, се само дел од преземените чекори ...

МВР го одби Груевски, нема да добие дополнителни 20 телохранители

Тера - 12.09.2017

Министерството за внатрешни работи го одби барањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, да добие дополнителни 20 телохранители. На прашање на „Макфакс“, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на прес-конференција рече дека, според ...

МВР го одби Груевски за дополнителни 20 телохранители

Бриф - 12.09.2017

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, соопшти дека МВР го одбило барањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, да добие дополнителни 20 телохранители. Како што кажа Спасовски на денешната прес конференција по повод 100 дена ...

МВР истражува кој им помогнал на Бошковски и Грујовски да побегнат

еМагазин - 12.09.2017

На денешната прес конференција, на која министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, поднесе отчет за првите 100 дена, во врска со случајот со поранешните раководители во УБК кои се обвинети од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), а се во ...

Спасовски: Нема потреба од дополнително обезбедување на поранешниот премиер Груевски

еМагазин - 12.09.2017

На денешната прес конференција, на која министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, поднесе отчет за првите 100 дена, рече дека поранешниот премиер Никола Груевски нема потреба да добие повеќе лица за обезбедување од она што законски е ...

Спасовски - На Груевски му се доволни шест телохранители

Р.С.Европа - 12.09.2017

Поранешниот премиер Никола Груевски нема потреба да добие повеќе лица за обезбедување од она што законски е предвидено. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ја донел одлуката пред околу еден месец и смета дека нема потреба на дополнителен ...

(ВИДЕО) Спасовски: Нема веќе луксузни ручеци во МВР, ќе се купува нова облека за полицијата

А1 On - 12.09.2017

„Заврши времето на луксузни ручеци и вечери“, рече денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на прес конференција. Спасовски рече дека се намалени средствата за репрезентација и наместо тоа, ќе се купи нова облека за полицијата, ...