TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски од Прилеп: Ние зборуваме за проектите што сме ги реализирале, а СДСМ води политика на навреди, тензии и ...

А1 On - 06.10.2017

Ние нашата сила и моќ ги добиваме од Македонија и народот на оваа земја, нашата сила произлегува од нашата љубов кон народот и нашата љубов кон оваа земја. Ние не сме едни од оние кои ги баараат гласовите на граѓаните, а сила и поддршка добиваат од ...

Груевски во Прилеп: Дуплиран е бројот на вработени, „НОВАТА ЕРА“ носи низа нови капитални проекти

Курир - 06.10.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ потенцира дека во 2006-та година во општина Прилеп имало 13.808 вработени лица, а денес бројката на вработени е качена на 26.838 лица. Во мандатот на ВМРО-ДПМНЕ отворени се 13.000 нови работни места во овој град.

Ристески: СДС ни го продаваат најсветото, најавуваат двојазичност и промена на историјата- казната од прилепчани ќе ги ...

Курир - 06.10.2017

-Боли душата, солзи ни идат на очите кога слушаме како од срцето на Прилеп најавуваат двојазичност, зарем тоа го заслужуваат прилепчани? Како не им е срам, кај ќе им оди душата и како ќе се појават пред нивните деца,пред нивните внуци како ќе им го ...

Груевски: Ќе донесеме гасификација за општина Крушево

Newsroom - 06.10.2017

Ќе ја изградиме инфраструктурата во индустриската зона за да донесеме и други инвеститори во општина Крушево. Ќе го зголемиме бројот на туристи и ќе донесеме повеќе приходи за сите присутни тука и за сите жители на општината преку забрзан локален ...

“Прилепчани ги турнаа рекодрите во масовност- не за предавства-да за проекти и дела” (фото+видео)

Маркукуле - 06.10.2017

ВМРО- ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија” вечерва во Прилеп одржаа голем народен собир. Пред илјадници присутни прилепчани беше презентирана програмата од новата ера за Прилеп. Актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат Марјан ...

Груевски од Крушево: Економијата оди надолу, штетните економски политики водат кон сериозни ризици и далекусежни ...

А1 On - 06.10.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од вечерашниот предизборен митинг во Куршево ја најави т.н. нова ера која, како што рече, предвидува многу нови проекти и за жителите на оваа Општина.

Груевски: Ние ќе испорачаме одлични резултати во економскиот развој на Крушево, очекувајте нови инвестиции

Курир - 06.10.2017

-Новата ера на 150 илјади нови работни места, односно пад на невработеноста под 10%. Кога можевме да ја намалиме од 38 на 22.6 осто, можеме да ја спутиме и под 10 осто. Нова ера на двојно намалена невработеност кај младите и поголеми можности за ...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Прилеп ќе продолжи да биде една од најхуманите општини

А1 On - 06.10.2017

Граѓанинот мора да е секогаш на прво место, особено во фокусот на унапредување на социјалните права и превенции. Токму во таа насока на подобрување на условите и услугите во областа на социјалната заштита и превенција во општина Прилеп ќе ги ...

Дамчески од Крушево: Во инфраструктура вложивме милион евра, економијата и младите остануваат мој приоритет

Курир - 06.10.2017

На сограѓаните им порача дека исто како и пред 4 години, кога ја доби поддршката од нив, ветува дека посветено и одговорно ќе ја извршува функцијата. Во минатиот мандат реализираше низа проекти кои Крушево го направија подобар град за живеење и ...

Илиоски: Ќе се реализираат проектите за гасификација и топлификација на Битола

Телевизија Нова - 06.10.2017

ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе ги реализираат проектите за гасификација и топлификација на Битола, најави кандидатот за градоначалник Зоран Илиоски. – Не може и не смее да се игнорираат 37 милиони евра за гасификација и 47 ...

ФОТО: Прилепско кафе (06.10.2017)

Шеталиште - 06.10.2017

Ви го претставуваме Прилепското кафе, специјално за сите прилепчани, како изгледавте низ нашиот „папарацо“ објектив на 06.10.2017. Се гледаме и наредната недела во центарот на ...

ЕУФОРИЧНО: “Тризла не се подмитува со масло и брашно, ТРИЗЛА сака ПРОЕКТИ и дела од ВМРО-ДПМНЕ?!”

Маркукуле - 06.10.2017

Попладнево Тризла, една од најголемите населби во Прилеп, во која живее претежно ромско население, ја посети претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Пред стотиците граѓани на оваа населба Груевски говореше дека новата ера ќе донесе многу нови ...

Илиоски: Обезбедени се парите за гасификација и топлификација на Битола

Курир - 06.10.2017

Ова денеска го изјави кандидатот за градоначалник на општина Битола од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски, додавајќи дека гасоводот Неготино-Кавадарци веќе е на пат кон Битола и оти во 2019 година треба да почне изградбата на дистрибутивната гасоводна ...

Вмро-Дпмне со исти проекти и по десет години

Окно - 06.10.2017

Пратеникот во Собранието на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски е кандидат за градоначалник на Битола , на прес-конференцијата на 03.10.2017 година, меѓу другото, ја деде и следната изјава во која ја извртува вистината: Спин:Довербата ...

(ВИДЕО) Јованоски: Градиме нов театар-Прилеп седиште на културата и уметноста

А1 On - 06.10.2017

„Ја имаме привилегијата да живееме во градот на Блаже Конески, Марко Цепенков, Стале Попов, Благоја Платнар, Благоја Спиркоски – Џумерко и плејада други културни дејци, коишто го задолжија Прилеп и Македонија.

Ристески: Прилеп за година ипол ќе биде опфатен со гасификација

Курир - 06.10.2017

-Изградена е делницата на гасоводот до Штип-Неготино, а во наредниот период треба да продолжи делницата Неготино-Битола преку Кавадарци и Прилеп во должина од 92 километри во вредност од 37 милиони евра.

Илиоски: Во Битола ќе изградиме нов парк, ќе засадиме 10 илјади садници и ќе субвенционираме купување на велосипеди

Курир - 06.10.2017

-Ова не е тема за популизам и кон оваа тема треба сериозно да се пристапи и да се решава, јас би потенцирал дека во Битола проблемот со воздухот започна од кога ние како одговорна Влада поставивме мерна станица во градот за да јасно и гласно кажува ...

Вечерва Прилеп ќе грми! ВМРО-ДПМНЕ организира масовен граѓански собир!

Маркукуле - 06.10.2017

Вечерва со почеток од 20:30ч. на плоштадот “Методија Андонов – Ченто” во центарот на Прилеп, голем народен митинг ќе одржи ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија”. На големиот граѓански собир ќе се обрати претседателот на пратијата Никола ...

Уништен бројот 13 за Марјан Ристески, нервоза кај СДСМ (ФОТО)

Маркукуле - 06.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата вечерва со почеток од 20:30 ч. организираат голем народен собир во центарот на Прилеп, а во пресрет на овој голем митинг, расте нервозата кај политичкиот опоненет.

Груевски од Прилеп: Ние зборуваме за проектите што сме ги реализирале, а СДСМ води политика на навреди, тензии и ...

Локално - 06.10.2017

Ние нашата сила и моќ ги добиваме од Македонија и народот на оваа земја, нашата сила произлегува од нашата љубов кон народот и нашата љубов кон оваа земја. Ние не сме едни од оние кои ги баараат гласовите на граѓаните, а сила и поддршка добиваат од ...

Груевски во Прилеп: Дуплиран е бројот на вработени, „НОВАТА ЕРА“ носи низа нови капитални проекти

Алфа - 06.10.2017

На митингот кој ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вечерва го одржуваат во Прилеп, Никола Груевски потсети на сето она што е спроведено изминативе години во градот. На митингот кој ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вечерва го одржуваат во Прилеп, Никола Груевски ...

Прилеп ќе стане предводник во алтернативниот туризам

Република - 06.10.2017

Градоначалникот на Прилеп и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за уште еден четиригодишен мандат, Марјан Ристески, вечерва ја побара поддршката од своите прилепчани ветувајќи им дека за прв пат на историјата на Прилеп партерно ќе биде уредено речното корито по ...

Ристески за противкандидатот Јованоски: Ако продолжи вака да ветува, четири државни буџети нема да му стасаат за Прилеп

Република - 06.10.2017

Од страна на СДСМ, рече Марјан Ристески, кандидат за градоначалник на Прилеп, вечерва пред прилепчани, ниту еднаш не било покажано доблест нешто да се пофали. Тие, според него, само критикуваат и даваат нереални ветувања и им порача дека затоа ќе ...

Ристески: СДС ни го продаваат најсветото, казната од прилепчани ќе ги стигне на 15-ти октомври

Телевизија Нова - 06.10.2017

Прилепчани, вие сте тие кои ја пишувавте и пишувате историјата со која се гордееме денес. Секогаш сме биле цврсти, храбри, истрајни и секогаш сме застанувале на браникот на својата татковина.

Прилеп е град на странски инвестиции, нови индустриски зони, рекордно намалување на невработеноста и развој на ...

Република - 06.10.2017

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески, се заколна пред прилепчани дека како што застана на браникот на татковината во 2001 година, така ќе застане и на чело на Прилеп во одбрана на заедничките интереси за да не се ...

Груевски од Крушево: Рекетот се врати по улиците, криминалот царува

+инфо - 06.10.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Владата дека води штетни економски политики. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од вечерашниот предизборен митинг во Куршево ја најави т.н. нова ера која, како што рече, предвидува многу нови проекти и за жителите ...

Груевски: Ние ќе испорачаме одлични резултати во економскиот развој на Крушево, очекувајте нови инвестиции

Република - 06.10.2017

Политиката на ВМРО произлегува од проекти и решенија. Решенијата и проектите ја формираат нашата политика. Ние зборуваме за тоа што ќе постигнеме. Ние зборуваме за тоа што ќе создадеме. Ние имаме проекти за Македонија. Ние имаме визија за Македонија.

Дамчески од Крушево: Нас нè радува што отвораме нови работни места за крушевчани, а не нови штабови

Република - 06.10.2017

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Крушево, Ѓорги Дамчески, им порача вечерва на своите сограѓани, кои дојдоа во голем број да го поддржат на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра македонија дека и во наредните 4 години, ...

Илиоски најави гасификација и топлификација...

Н.Македонија - 06.10.2017

Илиоски најави гасификација и топлификација ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе ги реализираат проектите за гасификација и топлификација на Битола, најави кандидатот за градоначалник Зоран Илиоски.

Илиовски: Не може и не смее да се игнорираат 37 милиони евра за гасификација и 47 милиони евра за топлификација

Република - 06.10.2017

Денеска би сакал да потсетам на два многу важни проекти за Битола за кои нашите политички опоненти шират невистини дека сме се откажале и целосно ги игнорираат, како да не постојат. Не може и не смее да се игнорираат 37 милиони евра за гасификација ...

(Видео) д-р Илија Јованоски: Градиме нов театар - Прилеп седиште на културата и уметноста

10без10 - 06.10.2017

Лично се заложувам, како иден градоначалник на Прилеп, наместо оваа руинирана зграда, ќе изградиме нов објект, во којшто ансамблот од млади и извонредни актери, коишто со години освојуваат врвни награди на домашната и на европската сцена, ќе творат ...

Ристески вети гасификација на Прилеп и нови инвестиции

Макфакс - 06.10.2017

Прилеп за година и пол ќе биде опфатен со гасификација каде компаниите и домаќинствата ќе може да го користат овој природен енергенс. Изградена е делницата на гасоводот до Штип – Неготино, а во наредниот период треба да продолжи делницата Неготино – ...

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Груевски во посета на прилепската џамија и населбата Тризла

Курир - 06.10.2017

Претседателчот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и кандидатот за градоначалник на Прилеп, Mарјан Ристески денеска беа во посета на прилепската џамија и населбата Тризла. Вечерва со почеток од 20:30ч.

(ВИДЕО) Кирацовски: Прилеп ќе добие гасификација, две обиколници и чиста вода за пиење

Макфакс - 05.10.2017

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски денеска имаше средба со граѓаните на Прилеп. Тој им порача на прилепчани дека после победата на локалните избори, локалната администрација со поддршка на централната власт ќе гради исклучително по ...

Прилепчани ги мачат невработеноста и иселувањето

Р.С.Европа - 05.10.2017

Голема невработеност, се вработуваат само со врски или партиска книшка, да има работа, ќе има и просперитет, велат прилепчани пред локалните избори. Ги мачи и иселувањето на младите. Вработувањата и младите се во фокусот и на кандидатите за ...

Kaндидатот на ВМРО-ДПМНЕ за Битола ја претстави изборната програма

Алсат-М - 05.10.2017

Кандидатот на ВМРО за градоначалник на Битола, Зоран Илиоски, рече дека како приоритет ја има блискоста со граѓаните и спроведувањето на изборната програма. Тој рече дека во неговата програма нема ветувања, туку конкретни проекти, вистински планови ...

Илиоски: Реконструкција и опремување на Противпожарната единица во Битола

Шеталиште - 05.10.2017

Во програмата за локални избори имаме конкретни и реални проекти, подготвени и базирани на истражување и искуство и со реална реализација, истакна кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Битола, Зоран Илиоски.

Илиоски: Како било досега не можам да кажам, јас ќе бидам транспарентен

Фокус - 05.10.2017

Канидатот за градоначалник за Битола од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски, во вечерашната дебата со неговите противкандидати на Телма не сакаше да одговори на прашањето на кандидатката од СДСМ, Наташа Петровска, зошто досегашната локална власт не давала ...

Ѓорѓи Дамчески од ВМРО-ДПМНЕ ги посети угостителите и пазарџиите во Крушево

ТВ21 - 05.10.2017

Ѓорѓи Дамчески од ВМРО-ДПМНЕ по вторпат ќе се кандидира за градоначалник на Крушево. Тој денеска имаше средба со крушевските пазарџии и угостители и им ја презентира програмата од својата партија.

Груевски со младите и УМС на забава на Широк сокак по митингот во Битола

Сител - 05.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по синоќешниот голем митинг на партијата во Битола заедно со младите од овој град и Унијата на млади сили (УМС) присутвуваше на забава на Широк сокак, во друштво и на кандидатот за градоначалник, Зоран ...

Митинг на ВМРО – ДПМНЕ во Битола

Орбис - 05.10.2017

Коалицијата За подобра Македонија предводена од ВМРО – ДПМНЕ синоќа одржа митинг во Битола. На присутните, меѓудругите, се обратија и носителот на кандидатската листа за советници во Советот на Општина Битола, Борче Димитровски, кандидатот за ...

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Да дадеме поддршка за отварање на нови работни места и нови инвестиции, нови куќи за младите, нови ...

Курир - 05.10.2017

-Тука сме да ви кажеме дека борбата за Македонија не запира! Напротив! Овој предизвик не соочува со одговорноста која ја имаме пред нашите претци кои го дале животот за независна Македонија, но и пред нашите деца и идни поколенија, да ја зачуваме ...

Илиоски: Реконструкција и опремување на Противпожарната единица во Битола, обука на доброволци

Курир - 05.10.2017

Од областа на противпожарната заштита во неговата програма има два проекти кои се поврзани со директна финансиска помош. -Едниот проект е за реконструкција на зградата на Противпожарната единица во Битола со надградба, овозможување на услови за ...

ПРИЛЕП НА НОЗЕ! ВМРО-ДПМНЕ утре организира ГОЛЕМ НАРОДЕН СОБИР!!!

Маркукуле - 05.10.2017

Утре со почеток од 20:30 часот на плоштадот “Методија Андонов – Ченто”, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија”, организираат голем народен собир, на кој ќе биде претставена програмата од новата ера за Прилеп.

Груевски и Ристески: Дуплиран бројот на вработени лица, а допрва Прилеп ќе добие нови проекти

Шеталиште - 06.10.2017

Ние нашата сила и моќ ги добиваме од Македонија и народот на оваа земја, нашата сила произлегува од нашата љубов кон народот и нашата љубов кон оваа земја. Ние не сме едни од оние кои ги баараат гласовите на граѓаните, а сила и поддршка добиваат од ...

Марјан Ристески: Ни го продаваат најсветото

Точка - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Прилеп и актуелен градоначалник, Марјан Ристески ги обвини СДСМ за воведување двојазичност, за промена на историјата, за населување мигранти и за крах на економијата.

Груевски од Крушево: Владата води штетни економски политики...

Н.Македонија - 06.10.2017

Груевски од Крушево: Владата води штетни економски политики Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски од вечерашниот предизборен митинг во Куршево ја најави т.н. нова ера која, како што рече, предвидува многу нови проекти и за жителите на оваа Општина.

Груевски: Ние ќе испорачаме одлични резултати во економскиот развој на Крушево, очекувајте нови инвестиции

Сител - 06.10.2017

Политиката на ВМРО произлегува од проекти и решенија. Решенијата и проектите ја формираат нашата политика. Ние зборуваме за тоа што ќе постигнеме. Ние зборуваме за тоа што ќе создадеме. Ние имаме проекти за Македонија. Ние имаме визија за Македонија.

ДАМЧЕСКИ: Во инфраструктура вложивме милион евра, економијата и младите остануваат мој приоритет

Телевизија Нова - 06.10.2017

Вечерва ќе упатиме една јасна и недвосмислена порака до сите, порака дека и во наредните 4 години, заедно со вас, ќе продолжиме неуморно да работиме за просперитетно Крушево и порака дека за секогаш цврсто ќе стоиме и никогаш нема да отстапиме од ...

ЛИ2017/ Илиоски најави гасификација и топлификација

Либертас - 06.10.2017

ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе ги реализираат проектите за гасификација и топлификација на Битола, најави кандидатот за градоначалник Зоран Илиоски. – Не може и не смее да се игнорираат 37 милиони евра за гасификација и 47 ...