TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Novitec Maserati Levante Esteso :: Поширок од Hummer, побрз од Cayenne

Авто Магазин - 19.05.2017

Сметајќи дека не изгледа доволно агресивен, германската тјунинг куќа Novitec се позабави малку со Maserati Levante. Својата креација ја нарекоа Esteso и како што се може да се види од фотографиите, се одлучија за надворешност која во секој случај и ...

Novitec претстави тјунинг пакет за новиот Maserati Levante

CARClub - 18.05.2017

Германскиот тјунер создаде пакет со дополнителни компоненти за новиот Maserati Levante, кој содржи засилување на перформансите и измена на екстериерот. Инженерите на Novitec го доработиле 3.0-литарскиот твин-турбо V6 агрегат на 494 кс и 659 Nm ...