TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џон Оби Микел: Одбив торба полна со пари

Макфакс - 10.11.2017

Нигериецот Џон Оби Микел изјавил дека менаџер на неименуван клуб се обидел да им го „украде“ на останатите клубови, така што му понудил „торба полна со пари“. За Оби Микел биле заинтересирани бројни клубови: Арсенал, Реал Мадрид, Барслеона, по ...

Фудбалерот кој му рече „не“ на Фергусон откри интересна анегдота од Керингтон

Спортклуб - 09.11.2017

Џон Оби Микел се присети на минатото кога пристигна во Премиерлигата, и кога беше растргнат за трансфер помеѓу два големи клуба, Манчестер Јунајтед и Челси. Нигерискиот интернационалец беше потврден како нов трансфер на „ѓаволите“ за подоцна, во ...

Оби Микел си ја отвори душата за контроверзниот трансфер во Премиерлигата: Ме примамуваа со куфер полн пари!

24Фудбал - 09.11.2017

Џон Оби Микел откри нови детали од неговиот контроверзен трансфер на „Островото“, вели дека анонимен агент со куфер полн пари се обидел да го однесе во неименуван клуб Нигериецот во 2006 се пресели во Челси, но неговиот трансфер беше еден од ...

Откриени детали од најкотроверзниот трансфер во овој век!

Спортски - 09.11.2017

Нигерискиот играч за врска Џон Оби Микел летото 2006 година го замени дресот на норвешки Лин со оној на Челзи, иако претходно „потпиша“ за Манчестер Јунајтед. Ова е само епилог на една од најинетресните трансфер стории од овој век.

Поранешниот фудбалер на Челзи открива: Одбив торба полна со пари

Спортски - 09.11.2017

Искусниот фудбалер се потсети на почетоците на својата кариера кога за него интерес покажуваа најголемите европски клубови. Нигериецот Џон Оби Микел изјави дека еден менаџер на клуб кој не сакаше да именува се обидел да го „украде“ од останатите ...

ОБИ МИКЕЛ НЕ КРИЕ: Ми даваа торба со 70.000 долари...

SportMedia - 09.11.2017

Со оглед на тоа дека сега е во Кина, и извесно време е надвор од европските фудбалски случувања, Џон Оби Микел реши да проговори за она што му се случувало кога играл на највисокото ниво. Но и да пренесе дел од случувањата кога бил „теран" Нигерија ...

Оби Микел: Фергусон збесна кога го извисив и му кажав дека ќе играм во Челси

Дерби - 09.11.2017

Џон Оби Микел како суперталентиран 20-годишник пристигна на „Стемфорд Бриџ“, а неговиот трансфер во ЧЕлси предизвика многу коментари во англиската спортска јавност бидејќи воопшто не беше никаква тајна дека за неговите услуги сериозно беше загреан и ...

Кој знае каде ќе завршел за една торба со 70.000 долари!

Sport 1 - 09.11.2017

Некогашната ѕвезда на Челси и на Нигерија, Џон Оби Микел, раскажа што се случувало во неговата кариера пред да дојде меѓу сините. Микел дојде во Челси во 2006 година, како 19-годишен, но ретко кој знае како му се одвивала кариерата дотогаш.

Екс-играчот на Челзи открива: Како два пати го одбив Фергусон и ја „откачив“ Барса

Спортклуб - 09.11.2017

Некогашниот фудбалер на Челзи, Џон Оби Микел, ја откри приказната за неговото доаѓање во Челзи. Нигериецот своевремено се најде во ситуација да биде најбараната млада ѕвезда на фудбалскиот пазар, но и да стане предмет на „војна“ помеѓу Манчестер ...

Џон Оби Микел: Одбив торба полна со пари

Вечер - 10.11.2017

Нигериецот Џон Оби Микел изјавил дека менаџер на неименуван клуб се обидел да им го „украде“ на останатите клубови, така што му понудил „торба полна со пари“. За Оби Микел биле заинтересирани бројни клубови: Арсенал, Реал Мадрид, Барслеона, по ...

Оби Микел: Фергусон збесна кога го извисив и му кажав дека ќе играм во Челси

Точка - 09.11.2017

Џон Оби Микел како суперталентиран 20-годишник пристигна на „Стемфорд Бриџ“, а неговиот трансфер во Челси предизвика многу коментари во англиската спортска јавност бидејќи воопшто не беше никаква тајна дека за неговите услуги сериозно беше загреан и ...

Џон Оби Микел: Одбив торба полна со пари

Sky - 10.11.2017

Нигериецот Џон Оби Микел изјавил дека менаџер на неименуван клуб му понудил торба полна со пари така што ќе го украде од другите клубови. За Оби Микел биле заинтересирани многубројни клубови: Арсенал, Реал Мадрид, Барселона по неговите добри игри за ...