TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пеколна замисла на терористите: Исламистите планирале атентат на малиот принц Џорџ

Курир - 07.12.2017

Осомничениот за тероризам на своето сослушување пред судот ги повика екстремистите да го нападнат принцот Џорџ. Хусеин Рашид изјавил дека ниту кралското семејство не е безбедно, а фотографиите од малиот принц кој се пронајдени кај него даваат ...

Кралското семејство во паника: ИСИС со закани за безбедноста на принцот Џорџ

Хитпортал - 07.12.2017

Хуснаин Рашид денеска се појави на суд откако беше обвинет за закани по безбедноста на кралското семејство, како и подготовка за терористички напади. 31-годишниот маж објавил фотографија од малиот принц Џорџ под која напишал: „И кралското семејство ...

ШОКАНТНО! Закана и терор врз принцот Џорџ, исламистите планираат негов напад!

Exclusive.mk - 07.12.2017

Осомничените за тероризам, на судењето повикаа екстремисти да го нападнат принцот Џорџ. Хусеин Рашид рече дека кралското семејство не е безбедно, а сликите на малиот принц пронајдени во осомничените даваат валидност на оваа изјава.

Британскиот принц Џорџ – следна цел на терористите

Канал5 - 06.12.2017

Осомничениот терорист за нападите во Лондон , во судницата призна дека преку шифрирани пораки ги повикал џихадистите да го убијат принцот Џорџ , четиригодишниот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон .

Исламистите планирале атентат на малиот принц Џорџ

Пулс24 - 07.12.2017

Осомничениот за тероризам на своето сослушување пред судот ги повика екстремистите да го нападнат принцот Џорџ. Хусеин Рашид изјавил дека ниту кралското семејство не е безбедно, а фотографиите од малиот принц кој се пронајдени кај него даваат ...

Пеколна замисла на терористите: Исламистите планирале атентат на малиот принц Џорџ

БркајРабота - 07.12.2017

Осомничениот за тероризам на своето сослушување пред судот ги повика екстремистите да го нападнат принцот Џорџ. Хусеин Рашид изјавил дека ниту кралското семејство не е безбедно, а фотографиите од малиот принц кој се пронајдени кај него даваат ...