TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турнир во фрлање секира

Алсат-М - 12.10.2017

Полигоните за фрлање секира кои за прв пат се отворија во САД, се проширија во многу земји од светот. Причината за успехот е, како што викаат уживачите во оваа дисциплина, е за да го избегнат стресот.

Епилог на денот: Економијата помалку ќе расте, човек со секира напаѓал минувачи, одбележан 11 Октомври

Newsroom - 11.10.2017

Се појави видео-снимка со контроверзна изјава од кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за Кисела Вода Јохан Тарчуловски, а од неговата партија велат дека бил изваден од контекст. Откако се појави загриженост кај дел од населението во полошкиот регион во врска со ...

Тежок инцидент во центарот на Скопје – зел секира, видно поднапиен и тргнал кон случајни минувачи

Sky - 11.10.2017

На 10.10.2017 година околу 18.05 часот во Скопје на ул.“Јордан Мијалков“ А.Д.(51) од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а во моментот кога Б.Ч.(40) го паркирал своето возилото, А.Д.

Пијан со секира се заканувал на случајни минувачи

Локално - 11.10.2017

Во вторникот попладне, во Скопје на ул.“Јордан Мијалков“ А.Д.(51) од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи. Во моментот кога Б.Ч.(40) го паркирал своето возилото, А.Д.

Пијан скопјанец со секира напаѓал случајни минувачи

Скопје24 - 11.10.2017

Во текот на вчерашниот ден околу 18 часот на скопската на улица „Јордан Мијалков“, 51-годишниот А.Д. од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а во моментот кога Б.Ч.(40) го паркирал своето возилото, А.Д.

Мртов пијан со секира во рака се заканувал на минувачите низ Скопје

Поглед - 11.10.2017

Скопјанец на возраст од 51 години, во текот на вчерашните попладневни часови направил вистинска драма низ улиците во Скопје. Имено во текот на изминатиот ден околу 18.00 часот во Скопје на ул.“Јордан Мијалков“ А.Д.

Драма во Скопје: Скопјанец сееше страв со секира на улица

Press24 - 11.10.2017

Вистинска драма се одвивала синоќа во 18 часот на улицата Јордан Мијалков во Скопје кога 51-годишниот А.Д.цсо секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи на улицата. Полицијата информира дека во моментот кога 40-годишниот Б.Ч.

Со секира им се заканувал на минувачите на улица „Јордан Мијалков“

Макфакс - 11.10.2017

Синоќа околу 18 часот на улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје, А.Д. 51- годишен маж од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а се обидел и да повреди неколкумина. Во моментот кога Б.Ч. (40) го паркирал возилото, А.Д.

Пијан скопјанец со секира напаѓал случајни минувачи на улицата Јордан Мијалков

еМагазин - 11.10.2017

Во текот на вчерашниот ден околу 18 часот на скопската на улица „Јордан Мијалков“, 51-годишниот А.Д. од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а во моментот кога Б.Ч. (40) го паркирал своето возилото, А.Д.

Со секира им се заканувал на случајни минувачи

Слободен Печат - 11.10.2017

На 10.10.2017 година околу 18.05 часот во Скопје на ул.“Јордан Мијалков“ А.Д.(51) од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а во моментот кога Б.Ч.(40) го паркирал своето возилото, А.Д.

Скопјанец сееше страв со секира на улица

Сител - 11.10.2017

Вистинска драма се одвивала синоќа во 18 часот на улицата Јордан Мијалков во Скопје кога 51-годишниот А.Д.цсо секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи на улицата. Полицијата информира дека во моментот кога 40-годишниот Б.Ч.

Хорор: Скопјанец со секира напаѓал луѓе по улица

Република - 11.10.2017

Вистинска драма се одвивала синоќа во 18 часот на улицата Јордан Мијалков во Скопје кога 51-годишниот А.Д.цсо секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи на улицата. Полицијата информира дека во моментот кога 40-годишниот Б.Ч.

Пијан скопјанец шетал со секира во раце и се заканувал кон минувачи, се обидел да нападне семејство

Либертас - 11.10.2017

Вчера околу 18.05 часот во Скопје на ул.“Јордан Мијалков“ А.Д.(51) од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а во моментот кога Б.Ч.(40) го паркирал своето возилото, А.Д.

Пијан скопјанец со секира в раце им се заканувал на минувачи

МКД - 11.10.2017

Вчера околу 18 часот во Скопје на улицата „Јордан Мијалков“ А.Д.(51) од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи. Кога Б.Ч. (40) го паркирал своето возилото, А.Д. со секирата се обидел да го повреди него и неговата сопруга М.Ч.

Скопјанец сееше страв со секира на улица

Exclusive.mk - 11.10.2017

Вистинска драма се одвивала синоќа во 18 часот на улицата Јордан Мијалков во Скопје кога 51-годишниот А.Д.цсо секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи на улицата. Полицијата информира дека во моментот кога 40-годишниот Б.Ч.

Со секира им се заканувал на минувачите на улица „Јордан Мијалков“

Кајгана - 11.10.2017

Синоќа околу 18 часот на улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје, А.Д. 51- годишен маж од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а се обидел и да повреди неколкумина. Во моментот кога Б.Ч. (40) го паркирал возилото, А.Д.

Со секира им се заканувал на случајни минувачи

Нетпрес - 11.10.2017

На улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје, вчера околу 18.05 часот А.Д.(51) од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а во моментот кога Б.Ч.(40) го паркирал своето возилото, А.Д.

Драма: Со секира им се заканувал на случајни минувачи

Пулс24 - 11.10.2017

Вчера околу 18.05 часот во Скопје на улица „Јордан Мијалков“ А.Д.(51) од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а во моментот кога Б.Ч.(40) го паркирал своето возилото, А.Д.

Скопје во шок – со секира им се закануваше на минувачите на улицата Јордан Мијалков

Sky - 11.10.2017

Синоќа околу 18 часот на улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје, А.Д. 51- годишен маж од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а се обидел и да повреди неколкумина. Во моментот кога Б.Ч. (40) го паркирал возилото, А.Д.

Скопјанец со секира нападнал маж и жена на улица – со нив било и две годишно дете

МК News - 11.10.2017

Вистинска драма се одвивала синоќа во 18 часот на улицата Јордан Мијалков во Скопје кога 51-годишниот А.Д.цсо секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи на улицата. Полицијата информира дека во моментот кога 40-годишниот Б.Ч.