TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Eксперти: Тодоров не смее да потпишува владини договори

Алсат-М - 19.05.2017

Техничката влада во заминување, потпиша договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје тежок 72 милиони евра. Церемонијата заврши за рекордно кратко што не беше случај при потпишување на вакви договори во минатото.

Тодоров стави потпис на сомнителен тендер за изградба на Клинички центар

24 Вести - 19.05.2017

Со музика на Штраус, на свечена церемонија во салата на владата во присуство на техничкиот премиер Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров го потпиша договор за изградба на новиот Клинички ...

Владата во заминување потпиша договор за Клинички центар

Телма - 19.05.2017

Едвај четири минути и беа потребни на Владата во заминување да го потпише договорот со кој треба да започне изградбата на новиот Клинички Центар „Мајка Тереза“. По видео презентација за тоа како се замислува новиот објект, пропратена со музиката од ...

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар

МРТ - 19.05.2017

Здравство и компаниите го потпишаа договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во вредност од речиси 72 милиона евра. Социјалдемократите реагираат- техничката влада нема вакви овластувања.

Тодоров потпиша договор за изградба на Клинички, Груевски во прв ред

Нова ТВ - 19.05.2017

Министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров, денеска потпиша договор за изградба на новиот Клинички центар во вредност од 72 милиони евра. Овој договор кој се потпиша во свечената сала на владата, се случува во исто време кога во тек се ...

Тодоров како технички министер и пратеник потпиша договор од 72 милиони евра за нов клинички центар

Сакам да кажам - 19.05.2017

Договорот за изградба на нов клинички центар во Скопје, во вредност од 72 милиони евра, денес во свечената сала на владата го потпиша Никола Тодоров, кој сега е технички министер за здравство и пратеник во Собранието.

По низа скандали, Тодоров во владата потпиша договор за изградба на Клинички центар

Фокус - 19.05.2017

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска во свечената сала на владата го потпиша договорот за изградба на нов Клинички центар во вредност од 72 милиони евра. На потпишувањето на договорот присуствуваа техничкиот премиер во заминување Емил ...

Потпишан договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ (видео)

Макфакс - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и италијанската ...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

Вечер - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза" во Скопје.

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското ...

Курир - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

ВИДЕО: Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје, еве како ќе изгледа

Курир - 19.05.2017

Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Договорот го потпишаа Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи.

(ВИДЕО) Eксперти: Тодоров не смее да потпишува владини договори

Репортер - 19.05.2017

Техничката влада во заминување, потпиша договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје тежок 72 милиони евра. Церемонијата заврши за рекордно кратко што не беше случај при потпишување на вакви договори во минатото.

ВИДЕО: Тодоров стави потпис на сомнителен тендер за изградба на Клинички центар и избега од камерите

Либертас - 19.05.2017

Со музика на Штраус, на свечена церемонија во салата на владата во присуство на техничкиот премиер Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров го потпиша договор за изградба на новиот Клинички ...

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар во Скопје

24 Вести - 19.05.2017

Додека течат преговорите за нов владин состав, техничката влада продолжува да турка проекти. Министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров, денеска потпиша договор за изградба на новиот клинички центар во вредност од 72 милиони евра.

Потпишан договорот за изградба на новиот Клинички центар

Кајгана - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и италијанската ...

Груевски: Се исполнува уште едно ветување- стартува изградбата на Клиничкиот центар „Мајка Тереза"

Вечер - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза" со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

Ќе има и хелиодром: Погледнете како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје (Видео)

Република - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи, денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Тодоров го стави потписот врз тендерот за Клинички и избега

Локално - 19.05.2017

Во свечената владина сала, со музика на Штраус, во друштво на премиерот Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров потпиша договор за изградба на новиот Клинички центар.

Потпишан договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“

Точка - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и италијанската ...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

Нетпрес - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Груевски: Новиот Клинички центар е проект со најголемо значење за македонското здравство

Нетпрес - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

ВИДЕО: Клиничкиот Центар во ново руво - еве како ќе изгледа

Press24 - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

(ВИДЕО) Тодоров стави потпис на сомнителен тендер за изградба на Клинички центар и избега од камерите

Репортер - 19.05.2017

Со музика на Штраус, на свечена церемонија во салата на владата во присуство на техничкиот премиер Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров го потпиша договор за изградба на новиот Клинички ...

Тодоров потпиша договор за изградба на Клинички

Денар - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и италијанската ...

Груевски на Фејсбук: Стоиме на зборот, се реализира најголемиот проект во здравството

Press24 - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

Погледнете како ќе изгледа новиот клинички центар во Скопје

Пулс24 - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Груевски: Она што го ветивме почнува да се реализира – потпишан договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

Република - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите „Гранит“, „Бетон“ и италијанската „ИНСО системи“ денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

(Видео) Eве како ќе изгледа новиот клинички центар Мајка Тереза

Вечер - 19.05.2017

Вредноста на договорот изнесува околу 72 милиони евра, а предвидува градежните работи да завршат во рок од 45 месеци од почетокот на градбата. Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза".

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува реализацијата на најголемиот проект во македонското здравство

Алфа - 19.05.2017

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ е најголем здравствен комплекс во Република Македонија, на површина од 17 хектари, кој се состои од 32 независни субјекти со вкупен персонал од 3.400 медицински и административен персонал.

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

Канал5 - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Новиот клинички центар со современ хелиодром за транспорт на пациентите (видео)

Скопје инфо - 19.05.2017

Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Договорот го потпишаа Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи.

Груевски: Започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското здравство

Пулс24 - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

Гранит, Бетон и ИНСО системи за 72 милиони евра ќе го градат новиот Клинички центар

+инфо - 19.05.2017

Објектот ќе се состои од едно подземно ниво, приземје, девет ката и современ хелиодром за транспорт на пациентите на 10-то ниво. Компаниите „Гранит“, „Бетон“ и италијанската ИНСО системи ќе го градат новиот клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

ВИДЕО: Еве како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

БркајРабота - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското ...

Маркукуле - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

ТВ21 - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Техничкиот министер Тодоров потпиша договор за изградба на клинички центар во Скопје

Стандард - 19.05.2017

Техничкиот министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Министерот Тодоров во последните денови од техничката влада го потпиша договорот за изградба на клиничкиот центар во ...

Либертас - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА ИЗГРАДБА: Новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ ќе биде готов за 4 години (ВИДЕО)

Телеграф - 19.05.2017

Здравјето не препознава политичка, етничка или каква било припадност и затоа најважно е овој проект целосно и навремено да се реализира со цел што е можно побргу придобивките од новиот клинички центар да ги имаат граѓаните и државата, порача Тодоров ...

Тодоров во последните денови од техничката влада го потпиша договорот за Клинички

Репортер - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Потпишан Договорот за изградба на Kлиничкиот центар – Ќе го градат Гранит, Бетон и италијанска фирма

Здравство24 - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Потпишан договор за изградба на Клиничкиот центар во Скопје

МРТ - 19.05.2017

Вредноста е околу 72 милиона евра, а се предвидува градежните работи да завршат во рок од 45 месеци од почетокот на градбата... Вицепремиерот и министер за здравство, Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО ...

Техничкиот министер за здравство Тодоров потпиша договор за изградба на новиот клинички центар

МКД - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада и пратеник, Никола Тодоров, денеска го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и ...

За четири години Скопје ќе добие нов Клинички центар

Сител - 19.05.2017

Потпишан договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје. Градежните активности треба да почнат летото. Треба да биде готов за 45 месеци од почетокот на градбата. Ќе чини 72 милиони евра, без опремата.

Македонија ќе добие најмодерен Клинички центар

Телевизија Нова - 19.05.2017

За скоро четири години Македонија треба да го добие најмодерниот клинички центар во Југоисточна Европа. Министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите „Гранит“, „Бетон“ и италијанската ИНСО системи го потпишаа договорот за ...

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје

Скопје инфо - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Тодоров потпиша договор вреден 72 милиони евра

еМагазин - 19.05.2017

Министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар Мајка Тереза

Алфа - 19.05.2017

Италијанската ИНСО системи и домашните компании Гранит и Бетон имаат рок од 45 месеци да го завршат најголемиот проект во здравството досега. Вредноста на објектот е околу 72 милиони евра, пари од Банката на Советот на Европа Со потпишување на ...