TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса!

+инфо - 12.01.2017

МТВ ќе се финансира од државата, од Буџетот и од други средства, од приходи на кабелските оператори и од продажба на програма, вели СДСМ. Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, порача денеска СДСМ потсетувајќи на ветеното во изборната ...

СДСМ: Завршува времето на блокирани сметки и плаќање на радидифузна такса

Фактор - 12.01.2017

Завршува времето на блокирани сметки на граѓаните од УЈП и плаќање на радиодифузна такса, ветува опозициската СДСМ. Од партијата на Заев велат дека новата Влада ќе се грижи за потребите на граѓаните кои ќе бидат ослободени од извршители на врата.

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса, МРТ ќе се финансира од буџетот

Макфакс - 12.01.2017

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, потсетуваат од СДСМ на нивните предизборни ветувања. „Македонската телевизија ќе ја финансира државата од Буџетот и од други средства, од приходи на кабелските оператори и од приходи остварени со ...

СДСМ: ќе ја укинеме радиодифузната такса

ТВ21 - 12.01.2017

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса. Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од нивните потреби, велат од СДСМ.

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса, МРТ ќе се финансира од буџетот

Точка - 12.01.2017

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, потсетуваат од СДСМ на нивните предизборни ветувања. „Македонската телевизија ќе ја финансира државата од Буџетот и од други средства, од приходи на кабелските оператори и од приходи остварени со ...

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузна такса!

А1 On - 12.01.2017

„Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса. Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од нивните потреби. Бидејки ова е една од мерките за намалување на трошоците за живот на ...

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса!

Слободен Печат - 12.01.2017

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, порача денеска СДСМ потсетувајќи на ветеното во изборната кампања. „Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од нивните потреби.

СДСМ: Граѓаните нема да плаќаат радиодифузна такса

Стандард - 12.01.2017

„Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузната такса. Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од нивните потреби. Бидејки ова е една од мерките за намалување на трошоците за живот ...

СДСМ: Граѓаните нема да плаќаат радиодифузна такса

МКД - 11.05.2017

Граѓаните нема да плаќаат радиодифузна такса, Груевски сака да плаќаат, ама тоа повеќе не зависи од него, порача СДСМ во ракцијата на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски , дека СДСМ сака да ја партизира МРТВ, па најавува укинување на ...

СДСМ ветува 0,7 осто од Буџетот за МРТ

Фокус - 12.01.2017

СДСМ денеска потсети на изборното ветување дека ќе ја укине радиодифузната такса и дека МРТ ќе се финансира од државниот Буџет. -Исто така тоа ќе ги ослободи граѓаните од притисокот што сега го имаат, им тропаат извршители на врата, не можат да ...

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса, МРТ ќе се финансира од буџетот

Кајгана - 12.01.2017

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, потсетуваат од СДСМ на нивните предизборни ветувања. „Македонската телевизија ќе ја финансира државата од Буџетот и од други средства, од приходи на кабелските оператори и од приходи остварени со ...

Ќе ја укинеме радиодифузна такса!

Локално - 12.01.2017

Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, порачува СДСМ во денешното соопштение. Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од нивните потреби.

СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса

Канал5 - 12.01.2017

СДСМ денеска преку соопштение најави дека ќе ја укине радиодифузната такса и оцени дека ова е една од мерките за намалување на трошоците за живот на граѓаните. Според СДСМ, со укинувањето на радиодифузната такса ќе се ослободат граѓаните од ...

СДСМ ќе ја укине радиодифузна такса!

Репортер - 12.01.2017

„Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса. Граѓаните се изјаснија дека сакаат нова одговорна Влада, којашто ќе се грижи за нивните потреби, а ова е една од нивните потреби. Бидејки ова е една од мерките за намалување на трошоците за живот на ...