TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милевски: Нема да e лесно, но оптимист сум дека може подобро со Србија

Нова ТВ - 18.06.2017

Македонија имаше свои периоди, имаше свои шанси во дебитантскиот настап на младинските Европски фудбалски првенства. Официјалната статистика на УЕФА говори за 24 закани кон голот на Аризабалага, но неговата мрежа остана мирна.

Македонија загуби со убедливи 5-0 во првиот меч од ЕП

24 Вести - 18.06.2017

Момците на Благоја Милевски со ништо не заслужија да загубат со олкава разлика од првиот фаворит на првенството, но шпанците знаеја да ги користат своите шанси. Се истакна ѕвездата на Реал Мадрид, Марко Асенсио со хет трик.

Фудбал: Асенсио е петти играч со хет-трик на младинските ЕП

Нова ТВ - 18.06.2017

Марко Асенсио е потписник на петтиот хет-трик во историјата на Европските првенства за фудбалери до 21 година. Офанзивниот играч за врска на мадридски Реал го забележа во убедливата победа на Шпанија против Македонија (5:0) на турнирот во Полска.

Чудесниот Асенсио и неговите подвизи

Оff.net - 18.06.2017

И покрај одличната презентација, нашите фудбалери не можеа против феноменот Марко Асенсио кој стана првиот играч кој дал гол на деби во Ла Лига, во Супер Куп на Европа, во Копа Дел Реј, во Лигата на шампионите и на дебито на Европско првенство ...

Шпанија преголем “залак“, „петарда“ во нашата мрежа

Спортски - 18.06.2017

Македонската репрезентација до 21 година загуби на стартот на Европското првенство од селекцијата на Шпанија и тоа со убедливи 5:0. Овој пораз за момците на Милевски беше прв после 13 натпревари.

Марко Асенсио го реализираше петтиот хет-трик на ЕП до 21 година

Дерби - 18.06.2017

Фудбалерот на шпански Реал Мадрид и член на младата шпанска репрезентација, Марко Асенсио, кој синоќа постигна хет-трик против Македонија е само петтиот фудбалер кој имал вакво достигнување на Европските првенства до 21 година.

Асенсио е само петтиот играч со хет-трик на ЕП до 21 година

Екипа - 18.06.2017

Најкорисниот играч за Шпанија во големата победа над нашиот национален тим, Марко Асенсио се придужи во елитен клуб на фудбалери кои успеале да постигнат хет-трик на натпревар од рамките на Европско првенство до 21 година.

Асенсио го пофали пристапот на Македонија и го откри рецептот за неговиот најдобар голгетерски успех во кариерата

Дерби - 18.06.2017

Шпанија со преубедливи 5:0 ја совлада Македонија на отворањето на Европското првенство кое се игра во Полска, но конечниот резулат ни од далеку не го отскликува она што реално се случуваше на теренот.

Асенсио ни ја загорчи судбината, но и се запиша во историјата на Европските првенства

Спортклуб - 18.06.2017

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марко Асенсио вчера ја уништи одбраната на македонската репрезентација и сам ја направи разликата во мечот во кој избраниците на Благоја Милевски, сепак, имаа што да кажат.

Македонија убедливо најмногу шутира

SportMedia - 18.06.2017

Македонската млада репрезентација убедливо загуби со 5:0 од Шпанија, но избраниците на Благоја Милевски ги освоија симпатиите на неутралните фанови. Нашите надежи одиграа со „отворен гард“ против Шпанија, но тоа знаеше да го искористи противникот и ...

Фудбал: Хет-трик на Асенсио за моќната Шпанија против Македонија

Нова ТВ - 18.06.2017

Ремек-дело со ножички на Саул Нигез, хет-трик на Марко Асенсио и гол од пенал на Делофеу. Ова беа автори на убедливата победа (5:0) на моќната Шпанија која преку Македонија испрати порака до конкуренцијата во групата Б и воопшто на Европското ...

Болно деби на ЕП, Шпанија нè почести со „петарда“

24 Вести - 18.06.2017

Дебито на големата фудбалска сцена помина болно за Македонија. Загубивме од Шпанија со убедливи 0-5 во првото коло од Европското првенство за играчи до 21 година. Момците на Благоја Милевски со ништо не заслужија да загубат со олкава разлика од ...

Храбро до крај – некогаш е важно и како се губи (фотогалерија)

Екипа - 18.06.2017

Без оглед на скриениот оптимизам во пресрет на ова ЕП, на сите им беше јасно каков ривал имаме на стартот во Гдиња. Саул Нигез со еврогол покажа зошто е фудбалер со најголема вредност на шампионатот, Асенсио со хет-трик јасно стави до знаење за ...

Убедлив пораз од Шпанија во храбра игра на Македонија (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2017

Резултатот не е одраз на сликата на теренот, Македонија одигра многу добар натпревар но загуби со убедливи 5-0 од селекцијата на Шпанија која е главен фаворит на Европското првенство. Македонските фудбалери играа без респект кон големиот противник, ...

Шпанците се од друга планета, горчливо деби за Македонија на ЕП

Екипа - 17.06.2017

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Не сме ние слаби, не, не, не…Шпанците се вонземјани, фудбалери од друга планета. Асенсио, Саул, Делофеу, голманот Кепа…се врвна европска класа, уште сега се вистински мегаѕвезди.

Храбрата Македонија убедливо загуби од Шпанија на дебито на ЕП

Шеталиште - 18.06.2017

Македонската репрезентација загуби со 5:0 од Шпанија на првиот натпревар на Европското првенство во Полска. Македонија одигра одличен натпревар, речиси во секоја статистичка категорија бевме израмнети со шпанците, посебно во првото полувреме, но ...

Скромниот јунак Асенсио: Мора да продолжам да работам, колективот е најважен

Gol.mk - 18.06.2017

Никој не ја победил Македонија со таков инвидуалец како Марко Асенсио и Шпанија вечерва. И покрај трите гола, фудбалерот на Реал Мадрид остана скромен и потенцираше дека треба да продолжи напорно да работи.

ЕУРО 2016 У_21: Македонија поразена од Шпанија

Сител - 17.06.2017

Македонската репрезентација вечерва загуби со 5:0 од Шпанија на првиот натпревар на Европското првенство за фудбалери до 21 година во Полска. Избраниците на селекторот Благоја Милевски одиграа добар натпревар, посебно во првото полувреме, но ...

ВИДЕО: Хет-трик на Асенсио, Македонија со „петка“ од Шпанија тргна на ЕП!

Gol.mk - 17.06.2017

Младинската фудбалска репрезентација на Македонија го отвори Европското првенство (ЕП) во Полска со пораз, откако со 0-5 (0-3) загуби од еден од фаворитите за трофејот, селекцијата на Шпанија, која одигра фантастичен натпревар.

Хет-трик на Асенсио: Фудбалерот на Реал Мадрид посебно мотивиран против Македонија (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2017

Фудбалерите на Шпанија изведоа контра четири на три, Алексовски беше немоќен во оваа ситуација, Асенсио за 5-0 во 72. минута. Шпанија поведе со 5-0 во дуелот против Македонија во првото коло од групата „Б“ од Европското првенство во Полска за ...

Асенсио по втор пат ја затресе мрежата од голот на Алексовски (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2017

Фудбалерот на Реал Мадрид посебно мотивиран за вечерашната пресметка со Македонија, Шпанија води со 4-0 во првото коло од групата „Б“ на Европското првенство во Полска за фудбалери до 21 годишна возраст.

Македонија имаше двојно повеќе шутеви, а Шпанија победи со 5:0

SportMedia - 17.06.2017

Македонската млада репрезентација со висок пораз од 5:0 против Шпанија, дебитираше на Европското првенство во Полска. Макдонија покажа желба да се надигрува со „црвената фурија“, но тоа на крајот резултираше со пет гола во мрежата на нашаиот голман ...

Прво полувреме: Македонија играше, Шпанија даваше голови (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2017

Шпанија има водство од 3-0 по првите 45 минути игра во Гдиња против Македонија на мечот од Европското првенство за играчи до 21. годишна возраст во првото коло од групата „Б“. Нашите фудбалери одлично го почнаа мечот, не покажаа голем респект кон ...

ПОЛОШ СТАРТ ОД ОЧЕКУВАНОТО: Добра игра, но и полна мрежа во Гдиња

Телеграф - 17.06.2017

Репрезентацијата на Македонија до 21 година прими дури пет гола на деби настапот на Европските првенства Селекцијата на Македонија стартуваше со пораз од 0:5 од Шпанија на Европското првенство во Полска.

ФОТО: Асенсио, подари ми го дресот! Шпанците побараа и добија дар од ѕвездата

Gol.mk - 17.06.2017

Марко Асенсио е личноста на денот во Гдиња и во цела Полска и неговиот хет-трик ги одушеви и оние кои добро го познаваат и оние кои сега го запознаа. Малкубројните шпански навивачи како да ја предвидоа блескавата партија на фудбалерот од Мајорка, па ...

„Црвената фурија“ перфектна против храбрата Македонија (Видео)

Дерби - 17.06.2017

Македонската младинска репрезентација со висок пораз од големиот фаворит Шпанија го започна историскиот настап на Европското првенство во Полска. „Црвената фурија“ вечерва го Гдиња не победи со 5-0, но овој резултат не ја отсликува вистинската ...

Македонија покажа карактер, но пукна „петарда“ на дебито на ЕП (Видео)

Спортклуб - 17.06.2017

Малку е да се каже дека вечерва македонската фудбалска репрезентација немаше среќа во Полска, каде во првиот натпревар од групата, бевме убедливо поразени од селекцијата на Шпанија со 5:0.

Хет-трик на „кралот“ Маркос Асенсио против Македонија

Екипа - 17.06.2017

Маркос Асенсио има свое шоу на стадионот во Гдиња, а по вечерашниот натпревар македонските дефанзивци сигурно ќе имаат кошмари од асот на Реал Мадрид. Брзоногиот офанзивец го комплетираше својот хет-трик откако прифати топка на сопствената половина, ...

ЕП фудбал У-21: Македонија поразена од Шпанија

А1 On - 17.06.2017

Македонската фудбалска репрезентација беше поразена од фаворитот Шпанија во првиот натпревар на Европското првенство за играчи до 21 година кое што се одржува во Полска. Шпанците со убедливи 5-0 ја совладаа нашата репрезентација.

Шпанците и Македонците се здружија, заедно го поздравија феноменалниот Марко Асенсио

SportMedia - 17.06.2017

Марко Асенсио одигра меч за чиста десетка, за жал на м,акедонските млади репрезентативци и со хет-трик не потопи, а патем ја крена публиката на нозе, откако беше заменет во 81. минута. Сите заедно и македонските и шпанските навивачи и сите неутрални ...

Асенсио е незапирлив, Шпанија поведе и со 4-0

Екипа - 17.06.2017

Шпанија на стартот од второто полувреме поведе и со 4-0 на дуелот против Македонија, со вториот погодок што го постигна Марко Асенсио. Нашите фудбалери наивно загубија топка на средината од теренот, по што казната стигна откако Асенсио тргна во ...

Полувреме: Македонија игра добро и незаслужено губи со 3-0

Екипа - 17.06.2017

Македонија по првото полувреме губи со 3-0 од Шпанија во рамките од првото коло од Европското првенство за млади играчи што се игра во Полска. Нашите надежи го плаќаат данокот на неискуството, па и покрај добрата игра и неколкуте одлични шанси ...

Македонија го почна ЕП со висок пораз од Шпанија

Стандард - 17.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година го стартуваше Европското првенство со пораз од 5:0 (3:0) од фаворитот Шпанија. Стрелци за „црвената фурија“ беа Саул, Асенсио постигна хет-трик, а Деллофеу беше прецизен од белата точка.

ЕУРО 2017 У21: Превисок пораз на Македонија од Шпанија

Нетпрес - 17.06.2017

Шпанската селекција, во којашто настапуваат играчи кои се веќе афирмирани во своите клубови во најсилните европски лиги сепак е пресилен противник Младата фудбалска репрезентација на Македонија на стартот на Европското првенство за играчи до 21 ...

ВИДЕО: Асенсио веќе е МВП-кандидат по хет-трикот во македонската мрежа

Gol.mk - 17.06.2017

Вечерашниот натпревар, но и целото прво коло од Европското првенство за фудбалери до 21 година го одбележи Марко Асенсио. Фудбалерот на Реал Мадрид со три гола ја потопи Македонија, а прашање е само кој од трите гола е поубав.

Саул погоди со ножички, Асенсио го „матираше“ Алексовски од далечина (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2017

Иако имаа почетна мини-доминација и одлично го контролираа мечот во воведните минути, нашите надежи примија два гола од исто толку мајсторски потези на противникот. По неколкуте обиди на нашата селекција, Шпанија поведе со прекрасниот погодок на ...

ВИДЕО: Асенсио е посебна класа, мајсторски гол на ѕвездата на Реал

Gol.mk - 17.06.2017

Елмас влезе на местото на Ангелов на почетокот од вториот дел, но Шпанците со секое влегување во казнениот простор, ја годеа мрежата на Алексовски. Асенсио со прекрасен потег и дијагонала го постигна четвртиот гол за Шпанија и момците на Лопетеги ...

Главата горе, Шпанија сепак е преголем залак

Вечер - 17.06.2017

Иако избраниците на Благоја Милевски одиграа одлично во поголемиот дел од натпреварот, првиот натпревар кој го одигравме во групата "Б", заврши со убедлив триумф на репрезентацијата на Шпанија од 5:0 За жал, младата репрезентација на Македонија, ...

Не можеме да ја задржиме „фуријата“ (Фотогалерија)

SportMedia - 17.06.2017

Македонската репрезентација има негатива од три гола по првито дел против Шпанија, во дебитантскиот настап на Европското првенство во Полска. „Црвената фурија“ покажа зошто е прв фаворит на континенталниот собир и за многу брзо време стигна до ...

Ремек-дело на Асенсио – Шпанците од две шанси до водство од 2-0

Екипа - 17.06.2017

Маркос Асенсио покажа зошто важи за еден од најдобрите млади фудбалери во светот, постигнувајќи еврогол од околу 25 метри за водство на Шпанија од 2-0 на дуелот со Македонија. „Црвената фурија“ вторпат посериозно се закани по нашиот гол и веќе води ...

ЕП Полска: Пораз на Македонија од Шпанија со убедливи 5-0

Телевизија Нова - 17.06.2017

Македонија го отвори Европското првенство (ЕП) во Полска со пораз, откако со 0-5 (0-3) загуби од еден од фаворитите за трофејот, селекцијата на Шпанија. Високиот пораз не ги отсликува настаните на теренот, затоа што нашите фудбалери се бореа и ...

Саул Нигез со „ножички“ ја пресече Македонија

Екипа - 17.06.2017

Македонија по неполни десет минути игра има негатива од 0-1 на дуелот со Шпанија, по евроголот што го постигна Саул Нигез. Членот на Атлетико Мадрид одлично се снајде по центаршутот на Гаја од левата страна и со ножички го изненади голманот ...

Шпанија со два еврогола за 16 минути води со 2:0 против Македонија

SportMedia - 17.06.2017

Фуриозен старт има Шпанија против Македонија, на дуелот во Гдиња. „Црвената фурија“ покажа зошто е прв фаворит за златото на ова Европско првенство и по неполи 20 минути има водство од 2:0 против нашите момци.

ВИДЕО: Брутално добар гол на Асенсио против Македонија (2:0)

Спортклуб - 17.06.2017

Резултатот е веќе 2:0 за селекцијата на Шпанија, која без оглед на се, во првите 20 минути не ја надигра Македонија. Водството е големо уште во почетниот дел од натпреварот, но Македонија сигурно не е надиграна во првите минути на ЕП во Полска.

ВИДЕО: „Ножички“ на Саул, па мајсторија на Асенсио за двојно шпанско водство

Gol.mk - 17.06.2017

Македонија прва се закани со ударите од далечина на Николов и Бабунски, но двата обиди завршија преку голот на Шпанците. Затоа пак од првиот удар кон нашиот гол, Шпанците поведоа. По убавиот центаршут од левата страна, Саул Нигез со волшебен удар со ...

Барселона ќе пазари во Мадрид

Спортски - 17.06.2017

На „Камп Ноу“ веќе имаат подготвено и план Б, доколку трансферот на Верати од ПСЖ заврши како лошо засилување. И не, тоа не е Тони Крос како што можевте да прочитате на многу шпански и локални медиуми.

Дебитантски настап на младата репрезентација на ЕП: Можат ли да ја „срушат“ моќната Шпанија?!

ТВ21 - 17.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година, вечерва до 20:45 часот, го игра својот дебитантски натпревар на Европско првенство. Противник е фаворозираната селекција на Шпанија, која во своите редови има фантастични фудбалери, чии суми се ...

Кикс на Алексовски – Нигез атрактивно ја матираше Македонија (Видео)

Спортклуб - 17.06.2017

По десет минути игра во Гдањск, Македонија има резултатска негатива во однос на моќната Шпанија со 1:0. Атрактивен погодок постигна фудбалерот на Атлетико Мадрид, Саул Нигез, кој атрактивно со ножички го совлада нашиот репрезентативен голман, кој ...

Со пари не се мериме…Со срце ќе парираме: Саул Нигез вреди шест пати повеќе од цел тим на Македонија

Екипа - 17.06.2017

Вредноста на парите значи многу во светот на парите, но не е секогаш и пресудна. Со вакво мото младата фудбалска репрезентација на Македонија ќе истрча вечерва (20.45 часот) во Гдиња на мегдан против силната селекција на Шпанија.

Хероите ја кротат фуријата, дебитантот Македонија против гигантот Шпанија

SportMedia - 17.06.2017

Македонија долго го чекаше денешниот ден и првиот настап на големо фудбалско натпреварување. Честа за деби на Европско првенство ја има храбрата чета на Благоја Милевски, нашите млади играчи на возраст до 21 година и тоа против најтешкиот можен ...