TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен косовски шпион во касарната „Илинден“?

Нетпрес - 14.11.2017

Косовски државјанин бил уапсен вчераутро под сомнение дека неовластено влегол во кругот на скопската касарна „Илинден“ и дека правел скици или цртежи на објектите, соопшти МВР. Во полициската информација се вели дека косовецот бил приведен во ...

Косовец приведен кај касарната Илинден, се товари за неовластено влегување и правење скици или цртежи на воени објекти

Курир - 14.11.2017

Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“.

Уапсен косовски државјанин кој правел скици од касарната „Илинден“

+инфо - 14.11.2017

По целосно расветлување и документирање на случајот ќе му биде поднесен соодветен поднесок, најави МВР. Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58-годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден.

Приведен шпион од Косово, правел скици за касарната Илинден

Сител - 14.11.2017

Вчера во 10,00 часот во Полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“ од КЗ на РМ бил приведен Х.Р.

Косовец уапсен поради сомневање за шпионажа во Скопје?...

Н.Македонија - 14.11.2017

Косовец уапсен поради сомневање за шпионажа во Скопје? Косовецот Х.Р.(58) вчера бил приведен во Полициската станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи ...

Косовец тајно ја скицирал касарната „Илинден“

Newsroom - 14.11.2017

Косовски државјанин бил приведен во полициската станица во Карпош откако бил фатен како прави скици и цртежи во касарната „Илинден“. Поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици ...

Косовец фатен во шпионажа на касарна Илинден

Фактор - 14.11.2017

Државјанин на Косово е приведен од полицијата поради основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“. Косовецот Х.Р.

Косовец приведен кај касарната Илинден

Press24 - 14.11.2017

Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58 годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено ...

Приведен шпион од Косово, правел скици за касарната Илинден

Скопје24 - 14.11.2017

Вчера во 10,00 часот во Полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“ од КЗ на РМ бил приведен Х.Р.

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Макфакс - 14.11.2017

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело неовластено ...

Косовец приведен кај касарната Илинден, се товари за неовластено влегување и правење скици или цртежи на воени објекти

Маркукуле - 14.11.2017

Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58 годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено ...

Приведен Косовец, неовластено влегол во касарна „Илинден“ и правел скици

Стандард - 14.11.2017

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Вечер - 14.11.2017

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело неовластено ...

Над 5.000 граѓани ја потпишале петицијата за оставка на членовите на ДИК

еМагазин - 11.12.2017

Петицијата за оставка на членовите на Државната изборна комисија (ДИК) до сега ја потпишале над 5.000 граѓани. „Бараме оставка на деветте членови на ДИК заради неетичко однесување и кршење на „Принципите за работа“ објавени на веб страницата на ДИК ...

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Кајгана - 14.11.2017

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело неовластено ...

Приведен Косовец, неовластено влегол во касарна „Илинден“ и правел скици

Либертас - 14.11.2017

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Затекнат во кругот на касарната Илинден, приведен Косовец

МКД - 14.11.2017

Косовецот бил затекнат во кругот на касарната „Илинден" во Скопје по што бил приведен во полициската станица. Вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело неовластено влегување во воени ...

Косовец неовластено влегол во касарна „Илинден“ и правел скици

А1 On - 14.11.2017

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Косовец неовластено влегол во касарна „Илинден“ и правел скици

Орбис - 14.11.2017

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.