TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Елиминација на Малме, па роденденско славје, Вардар за 5 дена полни 70 години

SportMedia - 17.07.2017

Елиминација на Малме би била супер подарок за фудбалскиот клуб Вардар за 70. родненден на клубот формиран на 22. јули 1947 година. Утре македонскиот првак ќе има мотиви до небо да го изненади и исфрли од игра фаворизираниот шведски првак.

Седлоски: Играчите ќе дадат се од себе да го минат Малме

Дерби - 17.07.2017

Екипата на Вардар утре во Струмица го игра реваншот против Малме во Лигата на шампионите, меч на кој ќе влезе со позитивен резултат 1-1 остварен минатата седмица во Шведска. Тој резултат беше доволен да се зголеми самодовербата кај „црвено-црните“ ...

Седлоски: Ќе дадеме сè од себе да го елиминираме Малме

24Фудбал - 17.07.2017

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски вели дека неговите фудбалери ќе го дадат максимумот за да го елиминираат Малме и да ја израдуваат публиката. Вардар утре го пречекува Малме во реваншот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, мечот ...

Пехрсон: Тревникот е лош, но спремни сме да се надигруваме и 120 минути

Gol.mk - 17.07.2017

Фудбалерите на Малме пристигнаа во Струмица и го оддржаа официјалниот тренинг, на кој му претходеше прес-конференција воочи утрешниот реванш натпревар од Лигата на шампионите против Вардар.

Пехрсон: Не чека лош терен за игра, но имаме сили за пласман понатаму

Екипа - 17.07.2017

Стратегот на Малме, Магнус Пехрсон по пристигнувањето на неговиот тим во Струмица нагласи дека и Малме и Вардар ќе имаат лоши услови за игра со не баш соодветен терен за вакви европски натпревари на реванш пресметката од 2.

Сафари и Розенберг ќе играат, Персон е убеден дека Малме е подобар

SportMedia - 17.07.2017

Беранг Сафари и Маркус Розенберг се значаен дел од составот на Малме и тие веројатно ќе играат на утрешниот меч со Вардар во Струмица. Тренерот Магнус Персон вели дека ќе има измени во составот на шведскиот првак, а верува во пласман понатаму.

Седлоски: Не чека многу потежок меч од оној во Малме…

Екипа - 17.07.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Гоце Седлоски верува дека неговиот тим може да дојде до позитивен резултат кој ќе значи и пласман во следната рунда натпревари од квалификациите за Лигата на шампионите.

Швеѓаните зачудени: Куче го чува стадионот во Струмица?!

Екипа - 17.07.2017

Македонија и се е можно…Па, дури и куче да го чува стадионот каде утре ќе се игра натпревар од квалификациите во Лигата на шампионите. На ваков начин, Швеѓаните ја опишуваат сликата која ја увидоа по доаѓањето во Струмица, каде утре, со почеток од ...

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

А1 On - 17.07.2017

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра реванш натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме. Вардарци имаат позитивен резултат од гостувањето во Шведска каде одиграа 1:1 кој ќе го принуди противникот да игра ...

Седлоски: Без калкулации, одиме на победа против Малме

SportMedia - 17.07.2017

„Утре не очекува сосема поинаков меч, многу потежок од првиот. Кој и да излезе на терен верувам дека ќе даде се од себе за да оствариме резултат кој не води понатаму. Имаме активни, 1:1 од првиот дуел, меѓутоа сега не очекува нов предизвик, уште ...

Нилсен: Вардар ќе сака да го троши времето

SportMedia - 17.07.2017

Стоперот на Малме, Ласе Нилсен стравува од домаќинот Вардар и вели дека скопјани во Струмица ќе сакаат да задржуваат време со цел да го одбранат резултатот од првиот меч, 1:1 на гостински терен, кој сега му дава предност на македонскиот првак.

Седлоски: Верувам во моите момци, максимално сме подготвени

Gol.mk - 17.07.2017

Фудбалерите на Вардар утре на стадионот „Младост“ во Струмица ќе го играат реванш натпреварот од второтго квалификациско коло од Лигата на шампионите против тимот на Малме. По поволните 1-1 пред седум дена тренерот на „црвено-црните“ Гоце Седлоски ...

Гоце Седлоски: Очекуваме потежок натпревар од тој во Малме

Телевизија Нова - 17.07.2017

Гоце Седлоски очекува тежок реванш натпревар со Малме, ке биде потешко од натпреварот во Шведска, ние сме подготвени и ке направиме се да одиме во следното коло – изјави тренерот на ФК Вардар.

Шведските медиуми се чудат - како УЕФА дозволи да се игра во Струмица?

Gol.mk - 17.07.2017

Шведските медиуми се преполни со критики за стадионот „Младост“ во Струмица каде утре во 18.00 часот ќе го одиграат возвратниот натпревар од второто коло од квалификациите на Лигата на шампионите.

Навивачите на Малме на иста трибина со „Комитите“

SportMedia - 17.07.2017

Малме ќе има свои навивачи на стадионот „Младост“ во Струмица на утрешниот дуел против македонскиот првак Вардар, во реванш дуелот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Според планот кој излезе за тоа каде ќе бидат сместени ...

Решавачки дуел за Вардар

Слободен Печат - 17.07.2017

Иако и на оваа средба, слично како и на првиот натпревар одигран во Шведска, фаворит е тимот на Малме, вардарци имаат поволен резултат од 1-1 и доколку не примат ниту еден гол, тогаш со сигурност ќе го обезбедат пласманот во наредната рунда ...

Вардар без Велковски и на реваншот, настапот на Џигаури неизвесен

Gol.mk - 17.07.2017

Гоце Седлоски, стратегот на македонскиот фудбалски шампион, Вардар и за реванш дуелот против шведски Малме, нема да може да смета на услугите на Дарко Велковски. Поради повреда на задната ложа, младиот репрезентативец нема да биде во комбинација ни ...

Малме тргна за Струмица каде ќе ги чека полн стадион

SportMedia - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар ги има завршните подготовки пред утрешниот реванш дуел против Малме, во квалификациите за пласман во третото претколо од Лигата на шампиони. „Црвено-црните“ имаат позитивни 1:1 од гостувањето во Шведска и веруваат ...

Продадени повеќе од 4.000 билети за Вардар – Малме, пренос во живо на ТВ Нова

Екипа - 17.07.2017

Полн стадион „Младост“ во Струмица се очекува за утрешниот реванш натпревар меѓу Вардар и Малме од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите. Според последните информации повеќе од 4.000 билети се распродадени за европскиот натпревар на ...

Николов: Жално ќе биде да не ја грабнеме шансата и да го минеме Малме!

Gol.mk - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар ги одбројува часовите до реванш-натпреварот од квалификациите за Лигата на шампионите против Малме, а Бобан Николов, еден од најдобрите фудбалери на „црвено-црните“ посакува нов добар меч и пласман на ...

ФОТО: Вардарци го почувствуваа тревникот на „Младост“

Gol.mk - 16.07.2017

Македонскиот фудбалски шампион, попладнево пристигна во Струмица, и веќе го одработи првиот тренинг на стадионот „Младост“ каде што в вторник ќе се игра реванш натпреварот против Малме во рамките од второто квалификациско коло од Лигата на ...

Вардарци пристигнаа во Струмица, се подготвуваат за Малме

Екипа - 16.07.2017

Македонскиот првак Вардар од денеска се пресели во Струмица, каде во вторник, со почеток во 18 часот, ќе го пречека Малме во реванш мечот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Седлоски: Подготвени сме да го поминеме Малме и да ја израдуваме публиката

МКД - 17.07.2017

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски вели дека неговите фудбалери ќе го дадат максимумот за да го елиминираат Малме и да ја израдуваат публиката. Вардар утре го пречекува Малме во реваншот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, мечот ...

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

Сител - 17.07.2017

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра реванш натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме. Вардарци имаат позитивен резултат од гостувањето во Шведска каде одиграа 1:1 кој ќе го принуди противникот да игра ...

Вардар без Велковски и во реваншот против Малме

Курир - 17.07.2017

Стратегот на македонскиот фудбалски шампион, Вардар Гоце Седлоски и за реванш дуелот против шведски Малме, нема да може да смета на услугите на Дарко Велковски. Поради повреда на задната ложа, младиот репрезентативец нема да биде во комбинација ни ...

Вардар пристигна во Струмица

SportMedia - 16.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар пристигна во Струмица, градот каде принудно ќе биде домаќин на реванш средбата од квалификациите во Лигата на шампионите против Малме. „Црвено-црните“ имаат позитивни 1:1 против фаворизираниот шампион на Шведска.

Цел Копенхаген навива за Вардар: Победете го Малме ќе ве честиме пиво

SportMedia - 16.07.2017

ФК Копенхаген и ФФ Малме си имаат свој ривалитет, двата града се оддалечени само четириесеттина километри, а навивачите на данскиот клуб имаат интересна понуда за симпатизерите на Вардар, пред реваншот во Струмица, задутре против Малме.

Розенберг: Ќе играм против Вардар, можеби и 90 минути на реваншот во Струмица

Екипа - 16.07.2017

Шведскиот првак Малме ќе биде многу посилен на реваншот против Вардар во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, што ќе се одигра во вторник, со почеток во 18 часот, на стадионот „Младост“ во Струмица.

Украинци ќе му судат на Вардар против Малме во Струмица

Gol.mk - 16.07.2017

Европската куќа на фудбалот, УЕФА делегираше судии од Украина за возвратниот натпревар на Вардар против Малме во рамките на второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите. Анатолиј Жабченко ќе го води дуелот во среда попладне во Струмица, а ...

ФК Вардар го одржа првиот тренинг под струмичкото небо

Сител - 17.07.2017

Вардаровата екипа денеска пристигна во Струмица, и веќе го одработи првиот тренинг на стадионот „Младост“ каде што задутре ќе се игра реванш натпреварот против Малме во рамките од второт квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Голманот на Малме збесна: Си правевме журка на терен и Сириус брутално не казни

SportMedia - 16.07.2017

Ветеранот на голот на Малме, Јохан Виланд, ги критикуваше соиграчите од редовите на шведскиот првак и предупредува сите заедно сериозно да ја сфатат работата. Малме му дозволи на Сириус на двапати да се врати од два гола негатива и да освои бод со ...

Седлоски: Подготвени сме да го дадеме максимумот за пласман понатака

СуперСпорт - 17.07.2017

На денешната прес конференција пред утрешниот реванш квалификациски натпревар помеѓу екипите на Вардар и Малме, тренерот на вардарци истакна дека тимот ќе го даде максимумот за да се пласира во следната фаза.

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

Курир - 17.07.2017

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра реванш натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме. Вардарци имаат позитивен резултат од гостувањето во Шведска каде одиграа 1:1 кој ќе го принуди противникот да игра ...

Ексклузивно : Вардар – Малме директно на ТВ Нова !

Телевизија Нова - 17.07.2017

Реванш натпреварот меѓу Вардар и Малме од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите ке се емитува директно на ТВ Нова. Вардар има одличен резултат по првата средба со Малме , одигра нерешено 1-1 и е на прагот да обезбеди пласман во третото ...

Седлоски: Фудбалерите се подготвени на се, сакаме да ја израдуваме публиката

Спортклуб - 17.07.2017

Кормиларот на ФК Вардар, Гоце Седлоски, денеска од Струмица, одржа пресконференција во врска со реванш натпреварот против Маме. „ Знаете дека после првиот натпревар имаме добар и активен резултат од Малме.

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло...

Н.Македонија - 17.07.2017

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло Македонскиот фудбалски првак Вардар утре ќе го одигра реванш-натпреварот од второто квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите против Малме.