TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола верува дека Барса може да направи чудо против ПСЖ: Немојте прерано да ги отпишете

24Фудбал - 17.02.2017

Пеп Гвардиола вели дека ако има некој тим кој е способен да направи чудо на фудбалската сцена тоа сигурно е Барселона „Каталонците“ со 4-0 загубија на гостувањето кај ПСЖ во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на Шампионите и се наоѓаат ...

Реал без четири првотимци против Еспањол

Екипа - 17.02.2017

Зинедин Зидан ќе експериментира со составот на Реал Мадрид за утрешниот натпревар против Еспањол откако на денешната прес-конференција објави дека за мечот на „Сантијаго Бернабеу“ нема да може да смета на услугите на четири стандардни првотимци.

Сампаоли со јасен одговор на гласините дека ќе го наследи Енрике на „Камп Ноу“

Дерби - 17.02.2017

Во неделата во која Барселона доживеа пораз од 4:0 од ПСЖ во Лигата на шампиони, тренерот на Севилја Хорхе Сампаоли е еден од оние за кои се верува дека се потенцијални наследници на Луис Енрике на клупата на „Камп Ноу“.

Гвардиола со совет до Луис Енрике и играчите на Барселона по болниот пораз од ПСЖ

Дерби - 17.02.2017

Барселона претрпе навистина тежок и болен пораз од ПСЖ на гостувањето на „Паркот на принцовите“, но иако шансите за пласман во наредната рунда сега се повеќе од минимални, сепак еден од оние кои сметаат дека фудбалерите на Барса можат да направат ...

Зидан не ја отпишува Барса против ПСЖ

Стандард - 17.02.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан му даде ветување на напаѓачот Алваро Мората дека ќе го пушти во првиот состав за домашниот дуел против Еспањол во Примера. Во исто време, францускиот специјалист побара поддршка од навивачите на „Сантијаго ...

Ова се 5-те кандидати за клупата на Барселона!

Спортски - 17.02.2017

Дебаклот во Париз во Лигата на шампиони по се изгледа му пресуди на Луис Енрике, па челните луѓе на Барселона тргнаа во потрага за негова замена. Енрике и пред гостувањето во Париз имаше проблеми поради бледите и променливи игри на тимот, но поразот ...

Меси со ултиматум кон Барселона, побара тренер

Стандард - 17.02.2017

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси постави ултиматум до раководството на клубот по поразот со 0:4 од ПСЖ и очекуваната елиминација од Лигата на Шампионите, пренесоа неколку спортски електронски изданија, меѓу кои и Калчомеркато.

Шампионот на Шпанија ќе биде познат пред пролетта?

СуперСпорт - 17.02.2017

Реал Мадрид има убава шанса да ги реши сите дилеми во февруари. Распоредот е таков што Реал Мадрид со три победи во февруари и евентуален кикс на Барселона на „Висенте Калдерон“ би им ја обезбедил титулата.

Ќе има нов тренер во Барса: Навивачите го избраа наследникот на Луис Енрике

Спортклуб - 17.02.2017

Навивачите на Барселона го посакуваат Хорхе Сампаоли за наследник на Луис Енрике на клупата на својот омилен клуб. Така покажа анкетата што ја спроведе мадридскиот весник Марка, а во кој учествуваа 40 илјади читатели.

Најдобар доказ за очајниот среден ред: Прв додавач на Барса во ЛШ е – Умтити!!! (ФОТО)

Спортклуб - 17.02.2017

Под водство на Луис Енрике, Барселона веќе освои осум трофеи, но се покажаа точни негодувањата на навивачите дека последните сезони каталонскиот тим го загуби својот идентитет. До лани, најголемата сила на екипата беше средниот ред кој ја правеше ...

Реал Мадрид ќе игра ослабен против Еспањол!

СуперСпорт - 17.02.2017

Лоша вест за Зидан. Реал Мадрид во сабота го пречекува Еспањол, а на тој натпревар ќе биде без помош на капитенот Серхио Рамос. Искусниот стопер доживеа лесна повреда поради што ќе го пропушти натпреварот со Еспањол.

Меси кажа кој да биде следниот тренер

Локално - 17.02.2017

Суперѕвездата на светскиот фудбал Лионел Меси го објавил пред раководството своето мислење за тоа кој треба да биде следниот неговиот тренер во Барселона. Според информациите на The Sun, Меси инсистира во клубот да се врати на работа Хосеп Гвардиола.

„Сакам да останам многу години во Реал“

СуперСпорт - 17.02.2017

Хамес Родригез ги демантираше шпекулациите дека во лето би можел да го напушти Реал Мадрид. Некои медиуми пренесоа вест дека тој сака да се пресели во Баерн Минхен. Родригез оваа сезона одигра 20 натпревари, но само на 4 беше стартер во Ла Лига.

Барселона со сериозни финансиски загуби при елиминација од ПСЖ

Стандард - 17.02.2017

Барселона ќе запише многу сериозни финансиски загуби доколку отпадне од ПСЖ во 1/8-финалната фаза на Лигата на шампионите. Каталонците загубија со 0:4 на „Парк де Пренс“ во првата средба и пресвртот изгледа незамислив во реваншот на „Камп Ноу“, кој ...

Хамес се предомисли: Сакам уште долго да останам во Реал!

Спортски - 17.02.2017

Хамес Родригез ги демантираше шпекулациите дека на лето ќе го напушти Реал Мадрид и истакна дека сака уште долго да остане на „Сантиаго Бернабеу“. Ова е всушност демант на самиот себе си, бидејќи Колумбиецот неодамна јавно призна дека не е задоволен ...

Тешко дека ќе го елиминираме ПСЖ

Вечер - 17.02.2017

Францускиот тим ја искористи предноста на домашниот терен и со историски 4:0 ја декласираше Барселона, кој сега има обврска да забележи триумф од најмалку пет гола разлика на реванш дуелот кој ќе биде одигран на "Ноу Камп" на 8 март Бразилскиот ...

Лудница до крајот на месецот: Во февруари се одлучува за титулата, Реал има план за да ги реши дилемите

Спортклуб - 17.02.2017

Февруари е најкраткиот месец во годината, но во шпанското првенство би можел да биде најинтересниот. Во Мадрид и Барселона се целосно поинакви расположенијата по првите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Хамес: Сакам уште многу години да бидам во Реал

Макфакс - 17.02.2017

Хамес Родригез ги дематира шпекулациите, дека поради статусот кој го има во Реал, по завршувањето на сезоната ќе го напушти „Сантијаго Бернабеу“. На почетокот на неделата неколку медиуми во Шпанија објавија дека Колумбиецот сака да се пресели во ...

Перез планира да го напушти Реал

Локално - 17.02.2017

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез планира да го напушти својот пост, соопшти спортскиот весник El Mundo Deportivo. Според извори на весникот, 69-годишниот функционер е уморен од прекумерното внимание кон неговиот клуб и сака да посвети ...

Контроверзна изјава на Маскерано: Лео Меси е поголем од клубот

Спортклуб - 17.02.2017

Темпераментниот аргентински фудбалер застана во одбрана на својот сонародник и соиграч од Барселона. Каталонците доживеаја дебакл во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите од ПСЖ со 4:0 и со тоа практично ја завршија сезоната во ...

Револуција на Барселона- Еден дефанзивец потпиша вчера, друг стигнува до крајот на годината!

СуперСпорт - 17.02.2017

Ова може да биде многу бурна година на Ноу Камп. Фудбалскиот клуб Барселона поминува низ тежок период, а се кулминираше со убедливиот пораз од Пари Сен Жермен во Лигата на шампионите. Сепак, Каталонците веќе се фатија за работа и завршија две ...

„Меси е поголем од клубот“

СуперСпорт - 17.02.2017

Во најмала рака речено контроверзна изјава на Аргентинецот. Хавиер Маскерано тврди дека неговиот соиграч Лионел Меси е поголем од Барселона. Тој тоа го изјави за последното издание за клупскиот магазин. „Лео е единствен.

Маскерано: Само еден играч е поголем од Барселона!

Дерби - 16.02.2017

Големиот и неприкосновен борец, Хавиер Маскерано смета дека само еден играч е поголем од Барселона. Аргентинецот стои зад тоа дека ниту еден играч не може да биде над клубот, но во овој случај прави исклучок, бидејќи за него Лионел Меси е феномен, ...

Ова се 5-те кандидати за клупата на Барселона!

Таратур - 17.02.2017

Дебаклот во Париз во Лигата на шампиони по се изгледа му пресуди на Луис Енрике, па челните луѓе на Барселона тргнаа во потрага за негова замена. Енрике и пред гостувањето во Париз имаше проблеми поради бледите и променливи игри на тимот, но поразот ...

Барселона со сериозни финансиски загуби при намалувањето од ПСЖ

Локално - 17.02.2017

Барселона ќе има многу сериозни финансиски загуби доколку отпадне од ПСЖ на финалната фаза на Лигата на шампионите. Каталонците загубија со 0: 4 на “Парк де Пренс” во првата средба и пресвртот изгледа незамислив во реваншот на “Камп Ноу”, кој е на 8 ...

Хамес: Сакам уште многу години да бидам во Реал

Точка - 17.02.2017

Хамес Родригез ги дематира шпекулациите, дека поради статусот кој го има во Реал, по завршувањето на сезоната ќе го напушти „Сантијаго Бернабеу“. На почетокот на неделата неколку медиуми во Шпанија објавија дека Колумбиецот сака да се пресели во ...

Каталонците ја комплетираа зделката: Барселона договори одличен дефанзивец за следната сезона (Видео)

Дерби - 16.02.2017

Шпанскиот гигант Барселона почна да влече потези да подмладување и освежување на дефанзивната линија која сезона е особено ранлива. Минатото лето каталонците го ангажираа Самуел Умтити кој се покажа како одлично засилување, но потребна е нова свежа ...

Рамос искрен: Нема да лажам, уживав гледајќи како ПСЖ ја гази Барса!

Екипа - 16.02.2017

Серхио Рамос не го криеше задоволството по убедливата победа над Наполи, а дефанзивецот на Реал Мадрид истакна дека е уште посреќен поради убедливиот пораз што големиот ривал Барселона го претрпе на своето гостување во Париз против ПСЖ.

Касиљас стекна услови за нов договор во Порто?

СуперСпорт - 16.02.2017

Условот на Порто беше Касиљас да има 30 натпревари па да му се понуди нов договор. Утре Порто игра против Тонделе, а тоа ќе биде 30тиот натпревар на Касиљас во дресот на Порто, па сега останува на него.

Паѓаат на сите фронтови: Три мега-екипи, а нула трофеи!

Спортклуб - 16.02.2017

Меси и останатите практично се простија од Лигата на шампионите, а работите не изгледаат добро ниту во Примера. Некогаш беше незамисливо да се одбие ракометниот гигант Барселона, денеска тоа повеќе не е случај.

Флорентино Перез не можеше да верува на своите очи!

Спортски - 16.02.2017

Реал Мадрид синоќа без поголеми проблеми го совлада Наполи со 3:1 во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампиони. Претседателот на „кралскиот“ клуб Флорентино Перез натпеварот вообичаено го гледаше од својата ложа на „Сантиаго Бернабеу“.

Реал се поблиску до рекордот кој го запиша Барса и го оддржува 73 години!

Спортклуб - 16.02.2017

Екипата на Реал Мадрид продолжува со добрите партии оваа сезона. Избраниците на Зинедин Зидан успеаа да направат голем чекор кон пласманот во 1/4 финалето од ЛШ, со победата над Наполи од 3:1 во првиот меч во Мадрид.

Чави го искоментира дебаклот на Барселона и издвои двајца играчи кои посебно потфрлиле со ПСЖ

Дерби - 16.02.2017

Барселона одигра еден од своите најлоши натпревари во историјата на гостувањето на „Паркот на принцовите“ и доживеа потоп кој никој не можеше да го предвиди пред стартот на мечот со ПСЖ, а конечните 4:0 од оваа прва осминафиналната пресметка во ...

Испад на навивачите на Барса на кој се смее целиот свет!

СуперСпорт - 16.02.2017

Навивачи на Барса се лути на Луис Енрике, особено оние интернет навивачите кои што беа подготвени да напишат се и сешто на негова сметка. Многумина го навредуваа, пишуваа се што ќе им дојде, но сега им се смее целиот свет, на некои поединци.

Капитенот на Реал призна дека се радувал на агонијата и маките на Барселона

Спортклуб - 16.02.2017

Серхио Рамос е среќен по победата на Реал Мадрид над Наполи во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите, но признава дека се радувал и на дебаклот на Барселона против ПСЖ.

Хаос во Барселона: Дали е ова крајот за Лео Меси на „Камп Ноу“?

Спортклуб - 16.02.2017

Во Барселона по тешкиот пораз од 4:0 од ПСЖ стравуваат дека срамотната претстава во Париз би можела да влијае и на иднината на Лионел Меси во каталонскиот клуб. Аргентинецот има договор со Барселона кој трае до 2018.

Хаос во Барса, Каталонците сега се плашат за Меси!

Спортски - 16.02.2017

Јасно е дека после катастрофата која ја доживеа Барса во Париз почнаа обвинувањата, незадоволството и барањето на виновниците. Луис Енрике е веќе отпишан и на крајот на сезоната сигурно ќе го напушти „Камп Ноу“, но во Барса сега стравуваат дека Лео ...

Маскерано: Меси е поголем од клубот!

Спортски - 17.02.2017

Хавиер Маскерано даде контроверзна изјава со која ја разбранува фудбалската јавност, особено фановите на Батселона. Имено, Маскерано тврди дека неговиот соиграч Лионел Меси е поголем од Барселона и тоа го изјави за клупскиот магазин.

ПСЖ ја оддалечи Барселона од Скопје...

Н.Македонија - 16.02.2017

Барса загуби на гости во Париз од ПСЖ со 0-4, во првиот осминафинален меч, што може да значи збогување со ЛШ, бидејќи негатива од четири гола досега надминале само три тима, но сите во првите мечеви постигнале барем еден гол Барселона доживеа ...

Рамос конечно се запозна со својот голем идол: Моја вистинска инспирација при постигнувањето голови (Фото)

Дерби - 16.02.2017

Серхио Рамос можеше да биде задоволен по крајот на вчерашниот меч меѓу Реал Мадрид и Наполи, не само поради тоа што неговиот тим славеше со 3:1, туку и поради тоа што имаше ексклузивна можност да го запознае својот голем идол од детството.

И да стоевме на главите, ништо немаше да се промени

Вест - 16.02.2017

Традицијата кажува дека Барселона се наоѓа пред елиминација од Лигата на шампионите откако на првиот осминафинален натпревар со ПСЖ претрпи дебакл од 4:0. Ниту една екипа досега не успеала да надмине ваква негатива во нокаут-фазата, а нервозата во ...

Три варијанти пред Луис Енрике

Стандард - 16.02.2017

Деновите на Луис Енрике на чело на Барселона изгледаат изброени. Пред 46-годишниот специјалист има три варијанти по кои може да преземе откако ќе го напушти „Камп Ноу“, тврди „AS“ Многу е веројатно Енрике да си земе една година одмор и да не ...

„Среќен сум кога Барселона губи, но жал ми е за пријателите“

СуперСпорт - 16.02.2017

Капитенот на Реал, Рамос во натпреварот против Наполи излезе од теренот во 71-та минута поради повреда, но новинарите не ги интересира тоа. Барселона беше поразена од ПСЖ со 4:0 додека Реал го победи Напполи со 3:1, па вратата од ¼-финале им е ...

Рамос искрен: Уживав во поразот на Барселона!

Спортски - 16.02.2017

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос уште еднаш покажа дека кај него нема лицемерие и лажна куртоазија. Имено, Рамос пред новинарите не криеше дека уживал во високиот пораз на Барселона во Париз и притоа истакна дека не е изненаден.

„Ќе биде многу тешко, но не смееме да се откажеме“

СуперСпорт - 16.02.2017

Фудбалерот на Барселона Нејмар рече дека е “практично невозможно“ да се очекува неговата екипа да се пласира во четвртфиналето на Лигата на шампионите после убедливиот пораз од Пари Сен Жермен.

Рамос: Не можам да кријам дека ми е драго кога Барселона губи

Gol.mk - 16.02.2017

Реал Мадрид забележа лесна победа во осминафиналето на Лигата на шампионите против Наполи (3-1). И покрај негативата по голот на Инсиње и грешката на голманот Навас, „кралевите“ возвратија со три гола преку Крос, Касемиро и Бензема.

Енрике кога губи тепа и вика по новинари

Идивиди - 16.02.2017

Барселона е понижена во Париз. Четири примени гола и ниту еден даден ја отсликува немоќта на тимот, а против ПСЖ делуваа како вистински аматери. По катастрофалното издание на Паркот на принцовите Барселона се најде во позиција на рана елиминација.

Барселона не чекаше многу – Позната е замената за Енрике?

СуперСпорт - 16.02.2017

По дебаклот во ЛШ медиумите почнаа да шпекулираат кој ќе биде новиот тренер на Барселона. Веќе некое време се пишува дека Енрике ќе замине од Барселона, а се пишува дека раководството веќе бара негова замена.

Родригес сака да се сели во Германија?

СуперСпорт - 16.02.2017

Бидејќи таткото на Хамес Родригес неодамна јавно го пофали Анчелоти, изгледа дека и 25-годишниот фудбалер имал контакти со тренерот на Баерн за да разговара со него за евентуален трансфер.

Реал не пропушти шанса да ја пецне Барса, победата на ПСЖ одеше на големиот екран на Бернабеу

МКД - 16.02.2017

Фановите на Реал Мадрид пред почетокот на дуелот со Наполи имаа прилика да се забавуваат со погодоците од убедливата победа на ПСЖ од 4-0 над Барсeлона Во вторникот, на „Каталонците“ им се случи катастрофа во Париз, доживеаја дебакл во дуелот со ПСЖ ...