TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албанија, Баша одби соработка со премиерот Еди Рама

Алсат-М - 13.09.2017

На последната дебата во албанскиот Парламент пред гласањето на новата влада, премиерот Еди Рама побара од лидерот на опозицијата Љуљзим Баша да соработуваат за некои прашања, како интеграцијата во Европската унија.

Албанското собрание ја изгласа програмата на владата „Рама 2“

Точка - 13.09.2017

Албанското Собрание дури денеска утрово по широката дебата со мнозинство на гласови ја изгласа Програмата на Владата „Рама 2“. За Програмата на новата влада на премиерот Еди Рама гласаа 78 пратеници додека 51 беа против.