TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бела Хадид збесна и ја избриша Селена Гомез од Инстаграм!

ЗаЗабава - 12.01.2017

Откако во јавноста излегоа папараци-фотките од страсните бакнежи помеѓу Тhe Weeknd и Селена Гомез многу луѓе се израдуваа на новиот пар, но бившата девојка на Тhe Weeknd, манекенката Бела Хадид, не е една од нив.

ТАНГАТА НА СЕЛЕНА ГОМЕЗ: Пејачката ќе ви го заврти паметот (ФОТО)

Телеграф - 12.01.2017

Облечена само во жолта танга, покриена со бел пешкир на горниот дел, Гомез позира пред огледалото со заводлив лик Фотографот Мерт Алас извлече една од најпровокативните пози на пејачката Селена Гомез.

The Weeknd и Селена Гомез се новиот пар!

ЗаЗабава - 12.01.2017

Изгледа дека пејачот The Weekend добро закрепнува по раскинот со Бела Хадид - тој веќе има нова девојка, и тоа никоја друга освен самата Инстаграм-кралица Селена Гомез! The Weekend, чие вистинско име е Абел Тесфај, беше уловен во страстни прегратки ...

Селена Гомез во љубовна врска со The Weeknd

Ladybook - 12.01.2017

24-годишната пејачка и 26-годишниот пејач се новиот музички пар, кој по скоро една година познавање решија да започнат љубовна врска. Селена Гомез и The Weeknd беа забележани како се бакнуваат и прегрнуваат пред ресторанот Giorgio Baldi , во Санта ...

Селена Хомез си фати нов дечко!

Вечер - 12.01.2017

Парот во моментов ужива во Санта Моника, а на фотографиите може да се види како разменуваат нежности. Младата пејачка Селена Гомез има нов дечко! Станува збор за канадскиот пејач Абел Тесфај попознат како Викнд кој претходно беше во врска со Бела ...

Секси е, нема што: Селена Гомез (с)облечена само во танга

Таратур - 12.01.2017

Селена Гомез го запали Инстаграм со фотката на која позира за модниот фотограф Мерт Алас, облечена само во жолта танга. Или поточно, соблечена само по танга. Со градите покриени со бела крпа, Селена позира заводливо гледајќи во огледалото, додека ...

Ѝ го "украла" момчето на манекенката: Селена Гомез и канадскиот пејач фатени во страстен бакнеж

Точка - 12.01.2017

Селена Гомез некогаш му била девојка на Џастин Бибер, но неодамна се појавила во јавноста со пејач, кој неодамна ја раскинал врската со манекенка. Канадскиот пејач Абел Тесфаје, попознат како "The Weeknd", бил фотографиран во прегратката на Селена ...

The Weeknd ја замени Бела Адид со Селена Гомез

Локално - 12.01.2017

Селена Гомез и раперот The Weeknd изгледа се новата двојка во светот на шоубизнисот. Поп-ѕвездата и поранешниот дечко на моделот Бела Адид беа фатени од папараците како се бакнуваат и прегрнуваат нежно низ улиците на Санта Моника, Калифорнија.

ФОТО: Гомез и го зеде момчето на Хадид, манекенката ја блокираше на Инстаграм

Курир - 12.01.2017

Мега популарниот пејач The Weeknd во ноември раскина со својата девојка Бела Хадид. Свежо разделениот пар се сретна на шоуто на Викторија Сикрет, а меѓу нив сеуште имаше хемија. Сепак, по се изгледа дека Абел Тесфјал чие уметничко име е The Weeknd, ...

Селена Гомез и The Weeknd фатени живи - Нова славна двојка на повидок? (фото)

Црнобело - 12.01.2017

Прво изненадување за 2017-та година - се чини дека се појави нов пар меѓу славните, Селена Гомез и The Weeknd. 24-годишната пејачка и пејачот имале романтична вечера во омилениот ресторан на Гомез, „Giorgio Baldi“, а пред самиот ресторан разменија ...

Селена Гомез и „Д Викенд“ уловени како страсно се бакнуваат ФОТО

+инфо - 11.01.2017

Младите музички ѕвезди Селена Гомез (24) и „Д Викенд“ (26) ја започнаа 2017 година со романса. Младите музички ѕвезди Селена Гомез (24) и „Д Викенд“ (26) ја започнаа 2017 година со романса. „Д Викенд“ долго не страдал по манекенката Бела Хадид.

Нов музички пар: Селена Гомез и The Weeknd со бакнежи и прегратки ја потврдија врската

Фемина - 11.01.2017

Селена Гомез и The Weeknd се во врска. Популарните музичари беа фотографирани додека си разменуваа бакнежи и прегратки и очигледно е дека се повеќе од пријатели. На фотографиите, новиот музички пар си заминува од ресторанот „Giorgio Baldi“ во Санта ...

(ФОТО) Селена Гомез сподели страстен бакнеж со еден од најпосакуваните мажи во светот

Локално - 11.01.2017

Вокалот на The Weeknd е новото момче на убавицата. На ѕвезденото небо има нова светски пар. Селена Гомез и еден од најпосакуваните ергени во светот беа затрупани од папараците и си подарија страсни бакнежи во Санта Моника, Калифорнија.

The Weekend и Селена Гомез се новиот пар!

Среќа.mk - 12.01.2017

Изгледа дека пејачот The Weekend добро закрепнува по раскинот со Бела Хадид – тој веќе има нова девојка, и тоа никоја друга освен самата Инстаграм-кралица Селена Гомез! The Weekend, чие вистинско име е Абел Тесфај, беше уловен во страстни прегратки ...

Нов музички пар: Селена Гомез и The Weeknd се заедно

Хитпортал - 12.01.2017

Музичките ѕвезди Селена Гомез и The Weeknd ја започнаа 2017 година со романса. Канадскиот рапер Абел Тесфаје, очигледно ја завел младата пејачка Селена Гомез. Папараците ги уловиле во страсни прегратки и бакнежи по романтичната вечер во еден ...

Нова ѕвездена двојка: Сочни бакнежи меѓу Селена Гомез и „Д Викенд“

Слободен Печат - 12.01.2017

Младите музички ѕвезди Селена Гомез (24) и „Д Викенд“ (26) ја започнаа 2017 година со романса. „Д Викенд“ долго не страдал по манекенката Бела Хадид. Канадскиот рапер со вистинско име Абел Тесфаје, очигледно ја завел младата пејачка Селена Гомез.