TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шаклевски обвинува: На повидок е најголемиот бонбона бизнис на Балканот вреден две милијарди евра – продажба на ЕЛЕМ

Либертас - 06.10.2017

Ќе видиме, ќе смениме, ќе направиме… Дали ваквото големо „ЌЕ“ на Заев за што е поврзано со РЕК Битола и загадувањето, не се ништо друго туку купување време за најголемиот бонбона бизнис на Балканот вреден 2 милијарди евра: – продажба на ...

СДСМ: Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, ЕЛЕМ нема да се продава

Слободен Печат - 06.10.2017

„Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста. Лажна е веста дека ЕЛЕМ ќе биде приватизиран и тоа беше официјално соопштено и од раководството на претпријатието и од Владата.

Шаклевски: На повидок е најголемиот бонбона бизнис на Балканот вреден две милијарди евра – продажба на ЕЛЕМ

Курир - 06.10.2017

Ова денеска го изјави Благој Шаклевски од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Битола, додавајќи дека медиумите во соседството веќе на големо го најавуваат најголемиот, како што рече, мега бонбона бизнис на Балканот вреден дури две милијарди евра.

(ВИДЕО) Затуроска: Анѓушев прави заштита на своите бизнис интереси или лична заштеда на 233 илјади евра

А1 On - 06.10.2017

„Анѓушев со цел да не претрпи загубa од 233 илјади евра се откажува од тендерот за набавка на струја со државната МЕПСО. За толку државата сега ќе треба да плати поскапа струја, пари кои ќе можеше да се вложат во проекти од интерес на граѓаните.

СДСМ: Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, ЕЛЕМ нема да се продава

Либертас - 06.10.2017

„Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста“, стои во реакцијата на СДСМ на изјавата на Благој Шаклевски од ВМРО-ДПМНЕ. „Лажна е веста дека ЕЛЕМ ќе биде приватизиран и тоа беше ...

Нов бомбона бизнис на СДСМ – се продава ЕЛЕМ

Република - 06.10.2017

– Ќе видиме, ќе смениме, ќе направиме… Дали ваквото големо „ЌЕ“ на Заев за што е поврзано со РЕК Битола и загадувањето, не се ништо друго туку купување време за најголемиот бонбона бизнис на Балканот вреден 2 милијарди евра: – продажба на ...

Затуроска: Анѓушев раскинал договор со МЕПСО бидејќи сака да заштеди 233 илјади евра кои сега ќе ги плати државата

Курир - 06.10.2017

-Она што сака тендерашот Анѓушев да го прикаже за голема великодушност во раскинување на тендерот, всушност е заштита на своите бизнис интереси или лична заштеда на 233 илјади евра. Фирмата на Анѓушев имала склучен договор за набавка на електрична ...

ЕДС на Анѓушев бара раскинување на договорот со МЕПСО

Нова ТВ - 05.10.2017

Енерџи Деливери Солушнс соопшти дека побарале спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија, потпишан во декември 2016 година.

ЕЛЕМ ќе купува 29,7 гигават часови електрична енергија

+инфо - 05.10.2017

Компанијата соопшти дека причина за набавката е зголемената побарувачката од овој вид енергенс во текот на ноември кога почнува грејната сезона. Државната енергетка компанија ЕЛЕМ планира да купи 29,7 GWh електрична енергија за да ги покрие ...

Реакција на ВМРО ДПМНЕ: Зад раскинувањето на договорот стои намерата на Анѓушев да заштеди 233.000 евра

Сител - 05.10.2017

Зад раскинување на договорот со МЕПСО стои намерата на тендерашот Анѓушев да си заштеди 233 илјади евра свои пари, реагира опозициската ВМРО ДПМНЕ. Од партијата велат декакомпаниата на Анѓушев не се повлекува од договорот заради наводната коректност ...

ЕЛЕМ ќе распише повик за набавка на 29,7 гигават часови електрична енергија

МРТ - 05.10.2017

Ова количество е наменето за потребите во ноември, поради очекуваната зголемена потрошувачка. Електрани на Македонија соопшти дека на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават часови електрична енергија за потребите на ...

Епилог на денот: Претрес кај Панчевски, почина Абази, фирмата на Анѓушев раскина со МЕПСО

Newsroom - 05.10.2017

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во присуство на екипи од полицијата изврши претрес во Кривичниот суд, во канцелариите на судијата Владимир Панчевски, поранешен претседател на судот и на уште двајца вработени во Судот, но и во нивните домови.

ВМРО-ДПМНЕ: Зад раскинување на договорот со МЕПСО стои намерата на Анѓушев да си заштеди свои пари

Курир - 05.10.2017

-Имено беше соопштено дека една од многуте компании на вицепремиерот Анѓушев поради наводна коректност се повлекува од бизнис зделката со АД Мепсо и испорака на струја. Она што всушност се крие за ваквата одлука не е политичката коректност, туку ...

СДСМ го демантира ВМРО-ДПМНЕ: ЕЛЕМ не се продава

Макфакс - 06.10.2017

Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, ЕЛЕМ нема да се продава, порачуваат од СДСМ реагирајќи на изјавите од опозицијата. „Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста.

Шаклевски: Заев ќе го продава ЕЛЕМ

Тера - 06.10.2017

-Медиумите во соседството веќе на големо го најавуваат најголемиот мега бонбона бизнис на Балканот вреден дури две милијарди евра. Ова ќе значи : Неконтролирано поскапување на струјата, за чија цена ќе одлучува приватен странски сопственик Неизвесна ...

Затуроска: Имајќи ја предвид неисплатливоста на набавката на струја, Анѓушев го раскина договорот со МЕПСО

Макфакс - 06.10.2017

За Анѓушев да не претрпи загубa од 233 илјади евра, се откажува од тендерот за набавка на струја со државната МЕПСО. За толку државата сега ќе треба да плати поскапа струја, пари што ќе можеше да се вложат во проекти од интерес на граѓаните, рече на ...

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО

Канал5 - 05.10.2017

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија, потпишан во декември 2016 година, соопштуваат од компанијата.

ЕЛЕМ ќе распише повик за набавка на 29,7 гигават часови електрична енергија...

Н.Македонија - 05.10.2017

ЕЛЕМ ќе распише повик за набавка на 29,7 гигават часови електрична енергија АД ЕЛЕМ во текот на денов ќе распише повик, а во вторник на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават часови електрична енергија за потребите на ...

ЕЛЕМ ќе распише повик за набавка на 29,7 гигават часови електрична енергија

Скопје24 - 05.10.2017

Ова количество е наменето за потребите во ноември, поради очекуваната зголемена потрошувачка. Електрани на Македонија соопшти дека на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават часови електрична енергија за потребите на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зад раскинување на договорот со МЕПСО стои намерата на Анѓушев да си заштеди 233.000 евра

Телевизија Нова - 05.10.2017

Денес се случи огромно лицемерие кое говори за криминогеноста и расипаноста на члениците на владата на СДС, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Имено беше соопштено дека една од многуте компании на вицепремиерот Анѓушев поради наводна коректност се повлекува ...

Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, ЕЛЕМ нема да се продава

Локално - 06.10.2017

Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста. Лажна е веста дека ЕЛЕМ ќе биде приватизиран и тоа беше официјално соопштено и од раководството на претпријатието и од Владата.

Затуроска: Анѓушев прави заштита на своите бизнис интереси или лична заштеда на 233 илјади евра

Телевизија Нова - 06.10.2017

Анѓушев со цел да не претрпи загубa од 233 илјади евра се откажува од тендерот за набавка на струја со државната МЕПСО. За толку државата сега ќе треба да плати поскапа струја, пари кои ќе можеше да се вложат во проекти од интерес на граѓаните, ...

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО

+инфо - 05.10.2017

Во барањето стои дека причина за ова барање е избегнување секаков можен сомнеж за судир на интерес по назначувањето на сопственикот на ЕДС. ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на ...

ЕЛЕМ ќе распише повик за набавка на 29,7 гигават часови електрична енергија

Вечер - 05.10.2017

ЕЛЕМ во текот на денов ќе распише повик, а во вторник на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават часови електрична енергија за потребите на тарифните потрошувачи (домаќинствата и помалите индустриски потрошувачи), информираат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зад раскинување на договорот со МЕПСО стои намерата на Анѓушев да си заштеди 233 илјади евра свои пари

А1 On - 05.10.2017

„Денес се случи огромно лицемерие кое говори за криминогеноста и расипаноста на члениците на владата на СДС. Имено беше соопштено дека една од многуте компании на вицепремиерот Анѓушев поради наводна коректност се повлекува од бизнис зделката со АД ...

СДСМ: ЕЛЕМ не се продава

Стандард - 06.10.2017

“Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста”, соопштија од СДСМ. “Лажна е веста дека ЕЛЕМ ќе биде приватизиран и тоа беше официјално соопштено и од раководството на претпријатието и ...

Затуроска: Имајќи ја предвид неисплатливоста на набавката на струја, Анѓушев го раскина договорот со МЕПСО

Точка - 06.10.2017

За Анѓушев да не претрпи загубa од 233 илјади евра, се откажува од тендерот за набавка на струја со државната МЕПСО. За толку државата сега ќе треба да плати поскапа струја, пари што ќе можеше да се вложат во проекти од интерес на граѓаните, рече на ...

Поради перцепцијата за судир на интереси ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО

Телма - 05.10.2017

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија потпишан во декември 2016 година.

ЕЛЕМ ќе распише повик за набавка на 29,7 гигават часови електрична енергија

А1 On - 05.10.2017

АД ЕЛЕМ во текот на денов ќе распише повик, а во вторник на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават часови електрична енергија за потребите на тарифните потрошувачи (домаќинствата и помалите индустриски потрошувачи), ...

СДСМ го демантира ВМРО-ДПМНЕ: ЕЛЕМ не се продава

Sky - 06.10.2017

Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, ЕЛЕМ нема да се продава, порачуваат од СДСМ реагирајќи на изјавите од опозицијата. „Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста.

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО...

Н.Македонија - 05.10.2017

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија, потпишан во декември ...

ЕЛЕМ ќе распише повик за набавка на 29,7 гигават часови електрична енергија

Кумановски м. - 05.10.2017

loading... АД ЕЛЕМ во текот на денов ќе распише повик, а во вторник на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават часови електрична енергија за потребите на тарифните потрошувачи (домаќинствата и помалите индустриски ...

СДСМ го демантира ВМРО-ДПМНЕ: ЕЛЕМ не се продава

Точка - 06.10.2017

Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, ЕЛЕМ нема да се продава, порачуваат од СДСМ реагирајќи на изјавите од опозицијата. „Во страв од изборниот пораз, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести и да ја манипулира јавноста.

ЕДС на Анѓушев бара раскинување на договорот со МЕПСО

Либертас - 05.10.2017

Енерџи Деливери Солушнс соопшти дека побарале спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија, потпишан во декември 2016 година.

ЕЛЕМ ќе набави 29,7 гигават часови електрична енергија

Фактор - 05.10.2017

Со оглед на интересот на јавноста за состојбата со производството и снабдувањето со електрична енергија, АД ЕЛЕМ ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден, 05.10.2017г., ќе биде распишан повик, а на 10.10.2017г ќе биде одржана аукција за ...

ЕДС на Кочо Анѓушев бара раскинување на договорот со МЕПСО

10без10 - 05.10.2017

Енерџи Деливери Солушнс соопшти дека побарале спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија, потпишан во декември 2016 година, ...

Анѓушев решен да избегне судир на интереси по секоја цена: ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО

еМагазин - 05.10.2017

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија, потпишан во декември 2016 година, соопштуваат од компанијата.

ЕЛЕМ ќе распише повик за набавка на 29,7 гигават часови електрична енергија

Либертас - 05.10.2017

АД ЕЛЕМ во текот на денов ќе распише повик, а во вторник на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават часови електрична енергија за потребите на тарифните потрошувачи (домаќинствата и помалите индустриски потрошувачи), ...

Фирмата на Анѓушев побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО

Р.С.Европа - 05.10.2017

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија, потпишан во декември 2016 година, соопштуваат од компанијата.

Компанијата на Анѓушев, ЕДС, побара раскинување на договорот со МЕПСО

Макфакс - 05.10.2017

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија потпишан во декември 2016 година.

ЕЛЕМ ќе купува струја за грејната сезона

Мета - 05.10.2017

ЕЛЕМ денеска ќе распише повик, а на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават-часови електрична енергија. „Електричната енергија што е планирана да се купи во октомври е наменета за ноември, кога ќе биде зголемена побарувачката ...

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО

МКД - 05.10.2017

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија потпишан во декември 2016 година, информираа од ЕДС.

ЕЛЕМ ќе купува 29,7 гигават часови електрична енергија

Newsroom - 05.10.2017

АД ЕЛЕМ во текот на денов ќе распише повик, а во вторник на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават часови електрична енергија за потребите на тарифните потрошувачи (домаќинствата и помалите индустриски потрошувачи), ...

ЕДС побара спогодбено да се раскине ланскиот договор со МЕПСО

Вечер - 05.10.2017

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија, потпишан во декември 2016 година, соопштуваат од компанијата.

ЕЛЕМ ќе купува 29,7 гигават часови електрична енергија

еМагазин - 05.10.2017

АД ЕЛЕМ во текот на денов ќе распише повик, а во вторник на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават часови електрична енергија за потребите на тарифните потрошувачи (домаќинствата и помалите индустриски потрошувачи), ...

Фирма на Анѓушев бара да го раскине договорот со МЕПСО

Newsroom - 05.10.2017

Компанијата „Енерџи деливери солушнс“ (ЕДС) на вицепремиерот Кочо Анѓушев побара спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија потпишан ...

ЕЛЕМ ќе купува струја за грејната сезона

Позитив.мк - 05.10.2017

ЕЛЕМ денеска ќе распише повик, а на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават-часови електрична енергија. „Електричната енергија што е планирана да се купи во октомври е наменета за ноември, кога ќе биде зголемена побарувачката ...

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО

Сител - 05.10.2017

ЕДС побара спогодбено раскинување на договорот со АД МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Република Македонија, потпишан во декември 2016 година, соопштуваат од компанијата.

ЕЛЕМ ќе купува струја за грејната сезона

Локално - 05.10.2017

ЕЛЕМ денеска ќе распише повик, а на 10 октомври ќе биде одржана аукција за купување на 29,7 гигават-часови електрична енергија. „Електричната енергија што е планирана да се купи во октомври е наменета за ноември, кога ќе биде зголемена побарувачката ...

EДС на Анѓушев бара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО

Мета - 05.10.2017

Компанијата „Енерџи деливери солушн“ (ЕДС) побара спогодбено раскинување на договорот со МЕПСО за испорака на електрична енергија за покривање на загубите во електропреносниот систем на Македонија потпишан во декември 2016 година.