TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Кардашијан се отвори за користењето на сурогат-мајка: „Многу е потешко на ваков начин“

Фемина - 14.11.2017

Ким Кардашијан имаше две комплицирани бремености, па со нејзиниот сопруг Кание Вест избраа третото дете да го имаат со помош на сурогат-мајка. Во интервју за „Entertainment Tonight“, Ким сподели како се чувствува за тоа што самата не го носи ...

По една деценија направи промена: Кортни Кардашијан се ишиша!

Хитпортал - 14.11.2017

Кортни Кардашијан која е препознатлива по својата долга црна коса, по речиси една деценија реши да го промени излегот. На изненадување на многумина, реалити ѕвездата ја ишиша својата коса.

Први фотки од розовата baby shower забава на Кајли Џенер

Црнобело - 14.11.2017

Гласините за бременоста на Кајли Џенер се раширија пред 2 месеца, а неодамна се појавија и првите папарацо фотки кои се првата потврда, иако нема официјални информации. Нејзината сестра, Ким Кардашијан, викендов организираше baby shower забава за ...

Поради еден детаљ од новото видео, веќе никој не зборува за бременоста на Кајли Џенер

Точка - 14.11.2017

Старлетата сè уште не потврдила дали гласините за нејзината бременост се вистинити, но сега поттикнала нови. Иако последните неколку недели вешто го крие својот стомак од очите на јавноста, во видеото кое таа го објавила на Snapchat, ѝ “побегнал” ...

Кајли Џенер кажа „ДА“: Реалити ѕвездата го покажа вереничкиот прстен!

Хитпортал - 13.11.2017

20-годишната Кајли Џенер се обидува да биде подалеку од очите на јавноста и од папараците, откако се појавија вестите дека е бремена. Реалити ѕвездата го очекува своето прво дете со раперот Тревис Скот.

Клое Кардашијан во мини фустан го покажа бременото стомаче

Хитпортал - 13.11.2017

Клое Кардашијан на Инстаграм објави фотографија од забавата која беше организирана по повод третото дете на Ким Кардашијан. За оваа прослава се одлучи за мини фустан со асиметричен крој во горниот дел, но и покрај се, сите гледаа во нејзиното ...

Мајката на Канје Вест ги скара Тејлор Свифт и Ким Кардашијан

Репортер - 13.11.2017

Ким Кардашијан влезе во конфликт со една од најпопуларните светски музички ѕвезди Тејлор Свифт поради тоа што новиот албум го објавила на датум кој за Канје Вест има пособено значење. Станува збор за 10-годишнината од смртта на Донде, мајката на ...

Фотки од baby shower забавата на Ким Кардашијан, за третото дете од сурогат мајка

Црнобело - 13.11.2017

Останаа уште неколку недели додека не го запознаеме третото дете на Ким Кардашијан и Канје Вест, кое го носи сурогат мајка, а на 11-ти ноември по тој повод Ким организираше лускузна baby shower забава во нивниот дом во Бел Ер.

Сепак е бремена: Кајли Џенер направи „baby shower“

Хитпортал - 14.11.2017

Иако семејството Кардашијан-Џенер сеуште не ја потврдува веста за бременоста на Кајли, таа е веќе очигледна. Откако беше забележана со некој килограм плус, сега папараците успеа да ја фотографираат и нејзината „baby shower“.