TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Една минута вести: Уапсен вториот човек на Самсунг

Нова ТВ - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс Ли Џае јонг уапсен е во рамки на истрагата за корупција која довде до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун Хје. Едно од обвиненијата е дека тој дал мито 36 милиони долари мито на ...

Уапсен потпретседателот на Самсунг за корупцискиот скандал во Сеул

Нова ТВ - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс Ли Џае јонг уапсен е во рамки на истрагата за корупција која довде до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун Хје. Судот истакнува дека е неопходно негово апсење поради нови докази, ...

Акциите на „Samsung“ паѓаат по апсењето на потпретседателот на компанијата

Стандард - 17.02.2017

Иако очекувана, веста за апсењето на потпретседателот на „Samsung“ Ли Џеј-Jонг доведе до намалување на акциите на јужнокорејскиот конгломерат, пренесе Волстрит журнал. Акциите на „Samsung Electronics“ се намалија за 1,05%, на „Samsung Engineering“ ...

Удар врз најголемиот производител на смартфони: Директорот на „Samsung“ приведен поради корупција

Фактор - 17.02.2017

Главниот извршен директор на јужнокорејската компанија „Samsung Group“ Џеј Ли беше уапсен рано во петокот поради неговата наводна улога во корупцискиот скандал, движејчи се во последните месеци на највисоките нивоа на власта во Јужна Кореја.

Директорот на „Самсунг“ уапсен под сомнеж дека давал мито

Стандард - 17.02.2017

Наследникот на јужнокорејскиот гигант Samsung и практично негов директор – Ли Џе-Јонг, бил уапсен под сомневање за давање мито. Апсењето е во врска со истрагата на големиот корупциски скандал, кој доведе до привремено отстранување на јужнокорејскиот ...

Уапсен потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс

Курир - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс Ли Џае-јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе. Судот наведе дека е неопходно тој да биде уапсен поради нови ...

Уапсен потпретседателот на Самсунг

Макфакс - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс, Ли Џае Јонг е уапсен во рамките на истрагата за корупција, поради која и беше изгласан импичмент на претседателката на Јужна Кореа, Парк Геун Хје.

Уапсен потпретседателот на Самсунг

Телевизија Нова - 17.02.2017

Потпретседателот на Самсунг електроникс Ли Џае Јонг беше уапсен во Јужна Кореја поради обвинение дека е поврзан со скандалот за корупција кој доведе до импичмент на претседателката Парк Геун Хје.

Уапсен потпретседателот на Самсунг за корупцискиот скандал во Сеул

Канал5 - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг Електроникс Ли Џае Јонг уапсен е во рамки на истрагата за корупција која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун Хје. Судот во Сеул истовремено го отфрли барањето за издавање налог за ...

Уапсен потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс

Сител - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс Ли Џае-јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе. Судот наведе дека е неопходно тој да биде уапсен поради нови ...

Уапсен потпретседателот на Самсунг Ли Џае Јонг

Денар - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс, Ли Џае Јонг е уапсен во рамките на истрагата за корупција, поради која и беше изгласан импичмент на претседателката на Јужна Кореа, Парк Геун Хје.

Уапсен потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс

+инфо - 17.02.2017

Ли Џае-јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе. Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс Ли Џае-јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција, која ...

Уапсен Ли Џае Јонг, потпретседателот на Самсунг

Таратур - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс, Ли Џае Јонг е уапсен во рамките на истрагата за корупција, поради која и беше изгласан импичмент на претседателката на Јужна Кореа, Парк Геун Хје.

Уапсен потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс

Вечер - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс Ли Џае-јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе. Судот наведе дека е неопходно тој да биде уапсен поради нови ...

Уапсен потпретседателот на Самсунг

Точка - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс, Ли Џае Јонг е уапсен во рамките на истрагата за корупција, поради која и беше изгласан импичмент на претседателката на Јужна Кореа, Парк Геун Хје.

Уапсен потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс

Нетпрес - 17.02.2017

Судот наведе дека е неопходно тој да биде уапсен поради нови докази. Судот во Сеул истовремено го отфрли барањето да се издаде налог за апсење на претседателот на Самсунг електроникс, Парк Санг-јин.

Уапсен потпретседателот на Samsung

Кајгана - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс, Ли Џае Јонг е уапсен во рамките на истрагата за корупција, поради која беше изгласан импичмент на претседателката на Јужна Кореа, Парк Геун Хје.

КОРУПЦИСКИ СКАНДАЛ: Уапсен потпретседателот на „Самсунг електроникс“

Телеграф - 17.02.2017

Судот во Сеул наведе дека е неопходно потпретседателот на компанијата да биде уапсен поради нови докази во истрагата за корупција Потпретседателот на компанијата „Самсунг електроникс“, Ли Џае-јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција, која ...

Уапсен потпретседателот на Самсунг за корупцискиот скандал во Сеул

Тера - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс, Ли Џае Јонг е уапсен во рамките на истрагата за корупција, поради која и беше изгласан импичмент на претседателката на Јужна Кореа, Парк Геун Хје.

Уапсен потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс

А1 On - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс Ли Џае-јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе. Судот наведе дека е неопходно тој да биде уапсен поради нови ...

Уапсен потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс

Lider - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс Ли Џае-јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе. Судот наведе дека е неопходно тој да биде уапсен поради нови ...

Уапсен потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс

Алфа - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс Ли Џае-јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе. Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс Ли Џае-јонг е ...

Уапсен потпретседателот на „Самсунг“

Радио МОФ - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата „Самсунг електроникс“, Ли Џае-јонг , е уапсен за време на истрагата за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе .

Уапсен потпретседателот на „Самсунг“ поради истрага за корупција

Мета - 17.02.2017

Јужнокорејските власти го уапсија потпретседателот на компанијата „Самсунг електроникс“, Ли Џае-јонг во рамки на истрага за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе.

Уапсен потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс

Канал 77 - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс, Ли Џае-јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе. Според судот, неговото апсење било неопходно поради нови докази.

Уапсен потпретседателот на „Самсунг“ поради истрага за корупција

Позитив.мк - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата „Самсунг електроникс“, Ли Џае-јонг, е уапсен за време на истрагата за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе. Судот наведе дека е неопходно тој да биде уапсен поради нови ...

Уапсен потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс

МК News - 17.02.2017

Потпретседателот на компанијата Самсунг електроникс Ли Џае-јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе. Судот наведе дека е неопходно тој да биде уапсен поради нови ...

Уапсен потпретседателот на „Самсунг“ поради истрага за корупција

Локално - 17.02.2017

Јужнокорејските власти го уапсија потпретседателот на компанијата „Самсунг електроникс“, Ли Џае-јонг во рамки на истрага за корупција, која доведе до отповикување на јужнокорејската претседателка Парк Геун-хе.