TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барса губи на сите фронтови: Тимот кој го декласираше Вардар оди по титулата во ЛШ!

Спортклуб - 21.04.2017

Големо изненадување се случи во младинската Лига на шампионите. Прв финалист во ова натпреварување е шампионот на Австрија – Салцбург. Тимот кој е предводен од корпорацијата Ред Бул славеше против Барселона во Нион со 2:1.

ВИДЕО: Бенфика го „тресна“ Реал Мадрид и ќе игра за младинската титула со Салцбург

Gol.mk - 21.04.2017

Во финалето на младинската Лигата на шампиони во фудбал ќе играат Салцбург и Бенфика. Австрискиот клуб, кој го елиминира Вардар во квалификациите, ја победи големата Барселона со 2-1, а Бенфика исто така спротивно од прогнозите беше подобра од Реал ...

ВИДЕО: Тимот кој го елиминира Вардар ја победи Барселона и ќе игра финале во ЛШ!

Gol.mk - 21.04.2017

Македонскиот фудбалски првак во младинска конкуренција, екипата на Вардар, играше против најнезгодниот противник во квалификациите за Лигата на шампионите, а доказ за тоа е пласманот на тимот во полуфиналната фаза од елитата.

Потоп на шпанските таленти, по Барселона падна и Реал Мадрид, јуниорското финале е за Салцбург и Бенфика

SportMedia - 21.04.2017

Бенфика и Салзбург ќе играат во јуниорското финале во Лигата на шампионите, а очекуваното шпанско „Ел Класико" пропадна, по елиминациите на Барселона и на Реал Мадрид. Најпрво австрискиот состав приреди сензација и го победи шампионот од првото ...