TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емпајр Стејт Билдинг блесна во чест на 150 – тиот роденден на Харперс Базар

Fashionel - 20.04.2017

Во една сосема обична вечер во Њујорк, зградата Empire State беше вистински празник за очи кога на истата почнаа да се прикажуваат прекрасни фотографии по повод 150 годишниот јубилеј на магазинот Харперс Базар.

Старлетата гордо го прошета новото тело (ФОТО)

Убавина и Здравје - 20.04.2017

Фотографиите што денес го преплавија интернет, а на кои ја гледаме американската старлета и ТВ-ѕвезда Ким Кардашијан, станаа вистински хит. Оние што ги виделе се прашуваат дали се вистинити или фотошопирани.

Изјавата со која Ким Кардашијан ја разгневи јавноста

Убавина и Здравје - 20.04.2017

ТВ-ѕвездата Ким Кардашијан ги информира обожавателите на социјалните мрежи дека пред „Мет гала“, еден од најважните социјални настаните во САД, била болна. Како што објасни, имала грип, поради кој загубила речиси три килограми.

Длабоко деколте и шлиц до колк: Фустанот на Кендал Џенер ќе ве освои

Хитпортал - 20.04.2017

Стилот на Кендал Џенер сите го обожуваме, па со нетрпение го очекуваме секое нејзино следно појавување. Синоќа во Њујорк, американското списание „Harper’s Bazaar“ ја прослави 150-годишнината од своето постоење, а на забавата присуствуваше Кендал, ...

Ким и Кајли како близначки во новата реклама

ЗаЗабава - 20.04.2017

После вчерашната објава на кратката реклама за шминка со Ким Кардашијан и Кајли Џенер, корисниците на интернет беа воодушевени од соработката помеѓу сестрите на новата козметичка линија. Во краткото видео, Ким позира со помладата сестра Кајли и они ...

Веѓите на Кендал Џенер – хит на социјалните мрежи

Макфакс - 20.04.2017

Кендал Џенер се појави на насловната страница на јубилејниот број на „Harper’s Bazaar“ по повод 150 роденден на магазинот. Кендал се фотографирала во стилот на Џеки Кенеди, со бујна коса со црвен кармин и во црвен фустан.

ФОТО: Кендал Џенер шармантна во елегантна креација на забавата на Harper’s Bazaar

Фемина - 20.04.2017

Американското списание Harper’s Bazaar синоќа во Њујорк ја прослави 150-годишнината од своето постоење, а на забавата организирана од брендот за накит Tiffany & Co. присуствуваа бројни славни личности.

(ФОТО) РАМНА КАКО ДАСКА: Нема да ви се верува колку ослабе Ким Кардашијан!

Вистина.мк - 20.04.2017

По раѓањето на синот Сеинт, Ким Кардашијан напорно работеше на намалувањето на килограмите, а во првите неколку месеци успеа да симне околу 20 килограми. Иако беше од оние познати дами кои преферираат да имаат на себе раскошни облини, Ким по се ...

Невидено: Ким Кардашијан се држи за стомакот, а од тесниот фустан задникот „пука“ (фото)

Exclusive.mk - 20.04.2017

Ким Кардашијан често знае да изненади со провокативен фустан или друго парче облека. Но овој пат претера. Без коментар, сами погледнете и момци „плакнете“ ...

Повторно ослабе: Ким Кардашијан го покажа згодното тело!

Хитпортал - 20.04.2017

Ким Кардашијан оваа недела на Твитер соопшти дека ослабела 3 килограми поради грип, а сега реши да ја покаже потенката фигура. Старлетата се појави на вечера во Лос Анџелес каде се одлучи за провокативен изглед.

(ФОТО) Кортни Кардашијан наполни 38 сосем гола и ич не и е гајле

Локално - 20.04.2017

Згодната Кортни Кардашијан чија фамилија е позната по секси разголувањето и лудите и скапи прослави, славењето на својот 38 роденден завчера го означи со само една фотографија. Но, таа беше доволна за да ја разгори фантазијата на обожавателите и да ...

Кортни Кардашијан гола и мокра го прославила својот 38-ми роденден

Точка - 19.04.2017

Славната Кардашијанка по повод својот роденден, соблекла се` од себе и гола позирала во вода. Фотографијата ја објавила на својот профил на Инстаграм, а истата за само половина час и` донела 200.000 лајкови.

Исти по пластичните операции: Ким и Кајли како близначки! (фото+видео)

Хитпортал - 19.04.2017

Кајли Џенер секогаш и се воодушевувала на својата постара сестра Ким Кардашијан, па често знае да го ископира нејзиниот изглед. Па и овој пат 19-годишната реалити ѕвезда изгледаше исто како 36-годишната Ким.

Фановите не можат да си поверуваат дека Кајли е во врска со него – дали е вистина?

Таратур - 19.04.2017

Кајли Миног 947) веќе неколку недели, наводно, е во врска со принцот Ендру (58), војводата од Јорк. Ваква, по малку бизарна, објава пласираше еден австралиски таблоид, а истата ја пренесуваат и британските медиуми.

Сестрите Кардашијан бесни на Кејтлин Џенер поради книгата

Канал5 - 19.04.2017

Ким, Кортни и Клои немале поим што планира нивниот поранешен очув кој го смени полот, да открие во книгата „Тајните на мојот живот“, која ќе излезе во продажба на 25 април. Кејтлин не им открила на Ким, Кортни и Клои, ниту на Крис, што ќе објави во ...

НИ ПОМАЛКУ НИ ПОВЕЌЕ, ПРИНЦ ВО КРЕВЕТОТ: Кајли Миног наводно е во врска со синот на кралицата Елизабета

Телеграф - 19.04.2017

Принцот Филип неодамна на пејачката и предаде награда во дворецот Виндзор, а тогаш наводно почнало и интензивното дружење со Ендрју Кајли Миног (47) наводно веќе неколку недели е во врска со принцот Ендрју (58), војводата од Јорк.

Облече фустан што сите можат да си го дозволат и предизвика хаос (ФОТО)

Убавина и Здравје - 19.04.2017

Најмалата сестра од кланот Кардашијан-Џенер, Кајли Џенер, неодамна се појави на црвениот килим во фустан што чини 44 долари и предизвика хаос. Имено, Кајли ги освои симпатиите на целиот свет појавувајќи се во краток фустан во златна боја кој ги ...

Утринската рутина на Кајли Џенер

Црнобело - 19.04.2017

Кајли Џенер е новата ѕвезда со армија фанови и цела козметичка империја. Кога во едно интервју ја прашале што прави првите час-два откако ќе се разбуди, односно како и почнува денот, била прилично детална.

Кајли Миног во тајна врска со синот на Елизабета Втора

Слободен Печат - 19.04.2017

Како што тврди еден австралиски магазин, славната пејачка и британскиот принц се зближиле во февруари по крахот на нејзината свршувачка со неверниот Џошуа. Кајли и Ендру сега се неразделни.

БУЈНИ ГРАДИ НА МЕГДАН: Кортни роденденот го прослави како од мајка родена (ФОТО/18+)

Телеграф - 19.04.2017

Еве ја фамозната фотографија за која цел свет зборува Кортни Кардашијан сестрата на Ким вчера наполни 38 години. Заводливата бринета се одлучи да го прослави својот роденден малку по невообичаено.

Кајли Миног заведе принц, обожавателите во шок

Телевизија Нова - 19.04.2017

Веста за новото момче на пејачката Кајли Миног ги шокираше нејзините обожаватели. Според тврдењата на еден австралијански магазин, славната пејачка веќе неколку недели тајно се гледа во принцор Ендру.

Гола и мокра – вака Кортни Кардашијан го прослави 38 роденден

Република - 19.04.2017

Кортни Кардашијан можеби е најстарата сестра во семејството, но тоа не значи дека заостанува зад Ким и Клои, барем што се однесува до голотијата и провокативните фотографии кои ги објавува.

Кајли Миног си фати дечко принц!

Вечер - 20.04.2017

Кајли Миног (47) наводно веќе неколку недели е во врска со принцот Ендрју (58), војводата од Јорк. Ова тврдење е изнесен во еден австралиски таблоид, јавија британските медиуми. По раскинувањето на веридбата со британскиот актер Џошуа Сас, Кајли ...

Милион лајкови за неколку часа: Кардашијан 38-от роденден го прослави целосно гола!

Сител - 20.04.2017

Славната Кардашијанка по повод својот роденден, соблекла се` од себе и гола позирала во вода. Фотографијата ја објавила на својот профил на Инстаграм, а истата за само половина час и` донела 200.000 лајкови Кортни Кардашијан можеби е најстарата ...

Кајли Миног наводно во врска со принцот Ендрју

А1 On - 20.04.2017

Кајли Миног (47) наводно веќе неколку недели е во врска со принцот Ендрју (58), војводата од Јорк. Ова тврдење е изнесен во еден австралиски таблоид, јавија британските медиуми. По раскинувањето на веридбата со британскиот актер Џошуа Сас, Кајли ...

Милион лајкови за неколку часа: Кардашијан 38-от роденден го прослави ЦЕЛОСНО ГОЛА! (+18ФОТО)

Exclusive.mk - 20.04.2017

Славната Кардашијанка по повод својот роденден, соблекла се` од себе и гола позирала во вода. Фотографијата ја објавила на својот профил на Инстаграм, а истата за само половина час и` донела 200.000 лајкови Кортни Кардашијан можеби е најстарата ...