TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alpine Premiere Edition

ЗаЗабава - 07.12.2017

Премиерата на моделот А110 на саемот во Женева оваа година го означи враќањето на подзаборавената француска компанија за спортски автомобили, ...

Renault ги покажа способностите на Megane RS

Авто Плус - 06.12.2017

Компанијата Renault објави видео во кое ги претстави можностите на новата генерација на хечбекот Megane RS Официјалната премиера на моделот се одржа за време на автосалонот во Франкфурт во септември, а сега производителот одлучи да открие како е ...

Легендарниот автомобил се враќа на големата сцена: Ова е новиот Alpine Premiere Edition

Точка - 06.12.2017

Премиерата на моделот А110 на саемот во Женева оваа година го означи враќањето на подзаборавената француска компанија за спортски автомобили, Alpine. Девет месеци подоцна, овој автомобил пристигнува на европскиот пазар во ограничена серија од 1,955 ...

Renault ги покажа способностите на Megane RS / ВИДЕО

Додај Гас - 06.12.2017

Renault објави видео кое ги покажува можностите на новата генерација на супер спортскиот Megane RS. Официјалното лансирање на моделот се случи на саемот за автомобили во Франкфурт во септември, а сега производителот ни открива како се произведува ...

Новиот меган РС на Рено „под микроскоп“ (ВИДЕО)

МКД - 05.12.2017

Рено детално ја демонстрира новата генерација на меган РС (Renault Megane RS) неколку месеци откако го претстави на годинешниот автомобилски саем во Франкфурт. Официјалното видео ги покрива сите аспекти на спортскиот хечбек на француската компанија, ...