TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски: Дајте ни уште 10 години и ќе вработиме уште 150 илјади граѓани

Фокус - 13.10.2017

Во претходната декада наследивме 560 илјади вработени луѓе, а оставивме 733 илјади вработени, а во наредната декада ќе има уште 150 илјади нови работни места за граѓаните, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вчерашниот митинг во ...

Груевски ветува мед и млеко - 10% невработеност и два ипол пати побогати граѓани

Фактор - 13.10.2017

Никола Груевски на централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Велес ја изрази поддршката за кандидатот за градоначалник Славко Чадиев, ја поздрави неговата досегашна работа и продолжи со своите ветувања кои повеќе наликуваат како одлуки на централната ...

Груевски: Најниски даноци во светот, поголеми плати, пензии, субвенции

А1 On - 12.10.2017

Нови 150 илјади работни места во Република Македонија и намалување на невработеноста под 10 проценти до крајот на наредната декада. Ова вечерва од митингот во Велес на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ го најави лидерот на партијата ...

Груевски: Со Трајановски и Коневски направивме многу за Аеродром

ТВ21 - 12.10.2017

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром пред граѓаните се обрати и претседателот на партијата, Никола Груевски. Тој кажа дека треба да се потсетиме каде бевме, каде сме сега, за да знаеме каде одиме.

Груевски: Ова не се обични локални избори, се носи одлука за тоа каква иднина ќе има нашата држава

А1 On - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина Аеродром Коце Трајановски и Ивица Коневски и за советничките листи од ...

Груевски: Дајте ни уште 10 години и ќе вработиме уште 150 илјади граѓани

+инфо - 13.10.2017

Ова не се само обични локални избори. Ова е одлука за тоа каква иднина ќе има нашата држава и каква иднина ќе имаат вашите деца, рече Груевски. Во претходната декада наследивме 560.000 вработени луѓе, а оставивме 733 илјади вработени, а во наредната ...

Груевски: Подобар животен стандард на граѓаните и просперитетна држава

МРТ - 12.10.2017

Карванот на коалицијата „За подобра Македонија“ е во скопски Аеродром и во Велес, откако се претстави пред жителите на Берово и на Делчево. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вети нова ера за подобар животен стандард на граѓаните и просперитетна ...

Груевски: Најниски даноци во светот, поголеми плати, пензии, субвенции...

Н.Македонија - 12.10.2017

Груевски: Најниски даноци во светот, поголеми плати, пензии, субвенции Нови 150 илјади работни места во Република Македонија и намалување на невработеноста под 10 проценти до крајот на наредната декада.

Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава

+инфо - 12.10.2017

Во претходната декада, рече, наследивме 560 илјади вработени луѓе, а оставивме 733 илјади вработени. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на ...

Груевски: Бесплатен оброк за децата до петто оделение, поголеми плати, пензии и субвенции

Нетпрес - 11.10.2017

Политиката на ВМРО произлегува од проекти и решенија. Решенијата и проектите ја формираат нашата политика. Ние ја нудиме новата ера. Новата ера во која нема да има неасфалтирана и неосветлена улица, новата ера каде имаме парк во секое маало, истакна ...

Груевски: Најниски даноци во светот, поголеми плати, пензии, субвенции

Вечер - 12.10.2017

Нови 150 илјади работни места во Република Македонија и намалување на невработеноста под 10 проценти до крајот на наредната декада. Ова вечерва од централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија" го најави лидерот на партијата ...

Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава...

Н.Македонија - 12.10.2017

Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина ...

Груевски: Предвидуваме ослободување или намалување на комуналиите за надградба на кат на постоечка куќа

А1 On - 11.10.2017

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 проценти, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва на митингот во Делчево.

Груевски: На 15 октомври ќе дојде новата ера каде ќе нема неасфалтирана улица, парк во секое маало и ера на нови 150 ...

Курир - 11.10.2017

-Во претходната декада наследивме 560 илјади вработени луѓе, а оставивме 733 илјади вработени, а тоа е зголемување за 173 илјади нови работни места. Тоа е ВМРО, тоа е оваа Коалиција за подобра Македонија, тоа е разликата меѓу нас и затоа ние можеме ...

ЛИ2017/ Груевски: Најниски даноци во светот, поголеми плати, пензии, субвенции

Либертас - 13.10.2017

Нови 150 илјади работни места во Република Македонија и намалување на невработеноста под 10 проценти до крајот на наредната декада. Ова синоќа од централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ го најави лидерот на партијата ...

Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава

Вечер - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина Аеродром Коце Трајановски и Ивица Коневски и за советничките листи од ...

Груевски: Новата ера ќе донесе нови работни места

Локално - 11.10.2017

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 проценти, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва на митингот во Делчево.

Груевски: Во „новата ера“ нудиме полесно стекнување на сопствен дом, проект значаен за младите

Телевизија Нова - 11.10.2017

На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево вечерва пред граѓаните се обрати и претседателот на партијата, Никола Груевски. Тој кажа дека политиката на ВМРО произлегува од проекти и решенија, решенијата и проектите ја формираат нивната политика.

ЛИ2017/ Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава

Либертас - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина Аеродром Коце Трајановски и Ивица Коневски и за советничките листи од ...

Груевски: Новата ера ќе донесе 150.000 нови работни места во Македонија

+инфо - 11.10.2017

Митингот во Делчево започна со едноминуто молчење поради несреќата во која вчера пред Делчево загина тричлено младо семејство. Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 ...

Груевски: На 15 октомври ќе дојде новата ера, ера 150 илјади нови работни места

Република - 11.10.2017

Тие повикуваат дека 15 октомври бил крајот, јас ќе им порачам дека 15 октомври е почетокот, почетокот на новата ера на доаѓањето на светлината, ние ја нудиме новата ера во која нема да има неосветлена или неасфалтирана улица, новата ера во која ќе ...

Груевски: Ова не се обични локални избори, се носи одлука за тоа каква иднина ќе има нашата држава

Локално - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина Аеродром Коце Трајановски и Ивица Коневски и за советничките листи од ...

Груевски: Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија

Сител - 12.10.2017

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 проценти, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва на митингот во Делчево.

Груевски од Велес: На 15 октомври е почетокот на новата ера

Нетпрес - 11.10.2017

Тие повикуваат дека 15 октомври бил крајот, јас ќе им порачам дека 15 октомври е почетокот, почетокот на новата ера на доаѓањето на светлината, ние ја нудиме новата ера во која нема да има неосветлена или неасфалтирана улица, новата ера во која ќе ...

Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава

Алфа - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина Аеродром Коце Трајановски и Ивица Коневски.

Груевски: Ние ја нудиме „новата ера“ на 150.000 нови работни места и стапка на невработеност под 10 проценти во ...

Курир - 12.10.2017

-Нова ера за 150 илјади нови работни места во Република Македонија, до крајот на декада на и спуштање на невработеноста под 10 проценти. Тоа го ветува ВМРО-ДПМНЕ, оние кои затекваме 560 илјади вработени се на се во 2006 година, кога заминавме во мај ...

Груевски: 15.октомври е почетокот на новата ера, на доаѓањето на светлината

Стандард - 12.10.2017

„Тие повикуваат дека 15 октомври бил крајот, јас ќе им порачам дека 15 октомври е почетокот, почетокот на новата ера на доаѓањето на светлината, ние ја нудиме новата ера во која нема да има неосветлена или неасфалтирана улица, новата ера во која ќе ...

ВМРО- ДПМНЕ: Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места и пад на невработеноста под 10 отсто

Скопје инфо - 12.10.2017

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 проценти, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на митингот во Делчево.

Груевски: Ние ја нудиме „новата ера“ на 150.000 нови работни места и стапка на невработеност под 10 проценти во ...

Сител - 12.10.2017

На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во Велес, се обрати и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Тој кажа дека тие ја нудат новата ера, новата еран во која нема да има неасфалтирана и неосветлена улица, нова ера каде ќе има парк во секое ...

ЛИ 2017/ Груевски: Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија

Либертас - 12.10.2017

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 проценти, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски синоќа на митингот во Делчево.

Ние не бараме само победа на претстојните избори, ние размислуваме, им даваме приоритет на утрешните генерации

Република - 12.10.2017

На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во Велес, се обрати и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Тој кажа дека тие ја нудат новата ера, новата еран во која нема да има неасфалтирана и неосветлена улица, нова ера каде ќе има парк во секое ...

Со „новата ера“ до 150 илјади нови работни места и пад на невработеноста под 10 отсто

Република - 12.10.2017

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 проценти, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на митингот во Делчево.

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места

Пулс24 - 12.10.2017

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 проценти, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на митингот во Делчево.