TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маркез: Дознав дека мојата мајка замолила еден возач да не ми прави проблеми на патеката

Дерби - 13.11.2017

Марк Маркез вчера заврши на третото место на трката во Валенсија која всушност беше и последна во Мото ГП за оваа сезона, а тоа беше и повеќе од доволно шпанскиот возач да ја завери новата титула во „кралската класа“, вкупно четврта во неговата ...

MotoGP: Во драматично финале, Маркез крунисан за Светски шампион

Мотори - 13.11.2017

Во драматична трка која се оддржа на патеката во Валенсија, Марк Маркез успеа да стигне до нова титула во MotoGP Светскиот шампионат, вкупно шеста за него. Иако многумина очекуваа лесна трка за Маркез, сепак тоа не се случи.

Шампионот Маркез со изненадувачко признание: Не го кажав ова никогаш, но загубив коса поради Довициозо!

Дерби - 13.11.2017

Марк Маркез стигна до својата четврта титула во Мото ГП шампионатот и со свои 24 години уште еднаш најави дека има капацитет да ги урне сите рекорди во „кралската класа“, а за разлика од претходните трипати, оваа сезона за најсериозен ривал го имаше ...

MotoGP: Марк Маркес по четврти пат шампион во кралската класа!

Додај Гас - 13.11.2017

До победата во Валенсија стигна клупскиот колега на Маркес, Дани Педроса, кој во последниот круг од трката го претекна лидерот дотогаш, Жоан Зарко. Во последната трка од сезоната видовме и голема драма.

Маркез е неверојатен, се спаси од сигурен пад и стана нов светски шампион!

МКД - 12.11.2017

Марк Маркез се радува на нова титула во Мото ГП, Шпанецот за малку сам ќе си го загорчеше животот но со неверојатна рекција ја задржа контролата на моторот Возачот на Хонда пред последната трка во Валенсија имаше 21 бод повеќе од Андреа Довициозо и ...

Марк Маркез го одбрани тронот во МОТО ГП за четврта шампионска титула

24 Вести - 12.11.2017

Марк Маркез е старо-нов шампион во МОТО ГП шампионатот. Заврши на третото место на последната трка во Валенсија, доволно за заверка на шесттата титула во кариерата. На возачот на Хонда му беше доволно и 11-тото место на последната трка во Валенсија ...

Марк Маркез до четвртата ѕвездичка

Авто Плус - 12.11.2017

Возачот на Honda, Марк Маркез ја освои својата четврта титула во MotoGP и стана најмладиот возач со четири светски титули во „кралската класа“, или вкупно шест во неговата кариера Сезонава беше уште една во серијалот неизвесни и динамични до самиот ...

Маркез ја одбрани титулата во кралската класа

Макфакс - 12.11.2017

Возачот на Репсол Хонда Марк Маркез ја одбрани титулата во најатрактивната класа во Мото ГП шампионатот. На последната трка во Валенсија, победи Дани Педроса пред Јоан Зарко и старо-новиот шампион Маркез.

Марк Маркес ја одбрани титулата во „кралската класа"

SportMedia - 12.11.2017

Марк Маркес е новиот-стар шампионот на светот во мото ГП конкуренција. Младиот Шпанец ја одбрани титулата во најсилната класа откако на последната трка од шампионатот возена за ГП на Валенсија, стигна до третото место на подиумот.

Маркез со неверојатен маневар избегна пад, па стигна до четвртата титула!

Екипа - 12.11.2017

Марк Маркез стигна до својата четврта титула во Мото ГП шампионатот, откако во вистински драматична трка во Валенсија стигна до третото место и уште еден пиедестал во кариерата. На Маркез му беше доволно и 11-то место од денешната последна трка за ...

МОТО ГП: Нов трофеј за Маркез

Сител - 12.11.2017

Иако не успеа да триумфира на домашен терен во Шпанија, Марк Маркез сепак ја завери новата шампионска титула во класата ГП. Возачот на Хонда не сакаше многу да ризикува и на крајот го освои третото место што му донесе огромна радост и четврта титула.

Марк Маркес по четврти пат шампион во Мото ГП!

Sport 1 - 12.11.2017

Марк Маркес, возачот на Репсол Хонда, по четврти пат во кариерата стана шампион во Мото ГП, октако заврши на третото место на последната трка сезонава во Валенсија. Во Валенсија славеше Дани Педроса, кој во последниот круг го мина Жоан Жарко, а трет ...

Маркез ја освои титулата во MotoGP

Стандард - 12.11.2017

Марк Маркез (Шпанија, Репсол Хонда) ја освои четвртата титула во кариерата во класата MotoGP од светскиот шампионат во мотоциклизам, откако неговиот директен конкурент Андреа Довициозо (Италија, Дукати) падна за време на ГН на Валенсија.

Маркес ја освои титулата во Мото ГП

Newsroom - 12.11.2017

Возачот на Репсол Хонда Марк Маркес денеска ја освои титулата во Мото ГП, откако на последната трка во сезоната на големата награда на Валенсија го освои третото место. На Маркес ова му е четврта титула во Мото ГП во последните пет години.

Маркез по четврти пат е светски шампион во МОТО ГП

Шеталиште - 12.11.2017

Марк Маркез од Шпанија ја освои титулата во најсилната категорија во светскиот шампионат за мотори откако на денешната трка на домашен терен во Валенсија го обезбеди третото место. Тој се искачи на подиумот заедно со победникот, Дани Педроса и Јохан ...

„Лудакот“ Маркез: Си го загрози животот, па стана светски шампион!

Спортклуб - 12.11.2017

Марк Маркез се радува на нова титула во Мото ГП шампионатот. Но работите за Шпанецот не беа идеални, откако за малку сам си го загрози животот, но сепак со неверојатна реакција и рефлексен маневр ја задржа контролата на моторот и дојде до светската ...

Маркез ја одбрани титулата во кралската класа

Вечер - 12.11.2017

Возачот на Репсол Хонда Марк Маркез ја одбрани титулата во најатрактивната класа во Мото ГП шампионатот. На последната трка во Валенсија, победи Дани Педроса пред Јоан Зарко и старо-новиот шампион Маркез.

Четврта МОТО ГП титула за Марк Маркез

Sport M - 12.11.2017

Иако не успеа да триумфира на домашен терен во Шпанија, Марк Маркез сепак ја завери новата шампионска титула во класата ГП. Возачот на Хонда не сакаше многу да ризикува и на крајот го освои третото место што му донесе огромна радост и четврта титула.

Маркез се спаси од сигурен пад и стана нов светски шампион!

Локално - 12.11.2017

Марк Маркез се радува на нова титула во Мото ГП, Шпанецот за малку сам ќе си го загорчеше животот но со неверојатна реакција ја задржа контролата на моторот Возачот на Хонда пред последната трка во Валенсија имаше 21 бод повеќе од Андреа Довициозо и ...