TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Младеновски двоцифрен и против Олимпија

Дерби - 18.12.2017

Македонскиот интернационалец, Љубомир Младеновски со Илирија не успеаа да направат изненадување на домашен терен против Петрол Олимпија. Четата на Дончиќ одлично се носеше со фаворитот во првиот дел (47-45), но тоа свое издание не успеа да го ...

Младеновски за малку до дабл-дабл против Олимпија

Екипа - 17.12.2017

Љубомир Младеновски продолжува со добри игри во словенечкиот шампионат, откако македонскиот центар беше меѓу најдобрите поединци на тимот на Илирија и на градското дерби против Олимпија. Гостите со подобра игра во второто полувреме (29-45) успеаја ...