TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скибе не ја губи надежта по дебаклот на „Максимир“

Макфакс - 10.11.2017

Селекторот на фудбалската репрезентација на Грција, Михаел Скибе, изјавил дека победата на Хрватска (4:1) во првиот бараж-натпревар за пласман на мундијалот во Русија е заслужена и дополнил дека му е жал што неговите играчи не постигнале уште еден ...

Грците веќе се предадоа

SportMedia - 10.11.2017

Со наведнати глави си заминаа Грците по гостувањето на „Максимир“ против Хрватска, во првиот бараж дуел за пласман на Светското првенство во Русија. „Коцкестите“ победија со 4:1 и имаат голема предност пред реваншот во Атина, кој се игра на 12 ...

Голот на Калиниќ: Majсторија која ретко се гледа на терените (Видео)

Дерби - 10.11.2017

Хрватска доминантно и сосема заслужено ја надигра Грција на првиот бараж натпревар меѓу овие две селекции кој се одигра на „Максимир“. Целата хрватска јавност остана одушевена од фантастичната игра која ја покажаа Лука Модриќ и останатите,но нешто ...

Вториот гол на Хрватска против Грција за кој сите зборуваат... (ВИДЕО)

24Фудбал - 10.11.2017

Хрватите делеа фудбалска лекција за Грците во Загреб. Хрватска ја прегази Грција на преполнетиот „Максимир“ во Загреб победувајќи ја убедливо со 4-1, во првиот меч помеѓу овие две селекции во бараж фазата за пласман на Мундијалот во Русија идната ...

Модриќ: Ќе биде трагедија да го испуштиме ова!

Спортски - 10.11.2017

Капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ беше многу задоволен од првиот бараж натпревар против Грција, но потенцираше дека не смее да има опуштање. Хрватска во првиот натпревар пред своите навивачи ја совлада Грција со 4:1.

Хрватска ја наполни мрежата на Грција

Идивиди - 10.11.2017

Репрезентацијата на Хрватска забележа убедлива победа со 4-1 против Грција со што „коцкестите“ направија голем исчекор кон пласман на Светското фудбалско првенство во Русија следната година.

Грчкиот селектор со неверојатен изговор по дебаклот од Хрватска

Дерби - 10.11.2017

Хрватска доминантно и сосема заслужено ја надигра Грција на првиот бараж натпревар меѓу овие две селекции кој изминатава вечер се одигра на „Максимир“, а додека комплетната хрватска јавност остана одушевена од фантастичната игра која ја покажаа Лука ...

Air Luca Modric (ФОТО)

Спортклуб - 10.11.2017

Ако некој се сомневаше во квалитетите на Лука Модриќ, хрватскиот ас го демантираше на најдобар начин на синоќешниот натпревар против Грција во баражот за Светското првенство во Русија. Не само што го постигна првиот гол од пенал, туку фудбалерот на ...

Доктор Лука Модриќ

Оff.net - 10.11.2017

Хрватска синоќа ја декласираше Грција во баражот за СП со 4:1, а ако треба да се избере број 1 играч на оваа селекција која тешко може да дише без него тоа е Модриќ. Плејмејкерот на Реал Мадрид играше маестрално како и секогаш и даваше топки со ...

ВИДЕО: Хрватска ја наполни мрежата на Грција

Курир - 10.11.2017

Во првиоот меѓусебен бараж дуел одигран синоќа на „Максимир“ во Загреб, домашните фудбалери уште по првиот дел создадоа два гола предност. Хрватска поведе по само 13.минути игра со голот на Лука Модриќ од пенал.

Модриќ: Ќе биде трагедија ако го прокоцкаме ова

Спортклуб - 10.11.2017

Лука Модриќ капитенски вечерва ја водеше својата Хрватска во победата против Грција од 4-1 во првиот меч од бараж средбата за пласман на СП. По мечот, стрелецот на првиот гол од пенал, беше видно задоволен.

ВИДЕО: Хрватско шоу на „Максимир“ - убедливо совладана Грција во првиот бараж дуел

Gol.mk - 09.11.2017

Во првиот натпревар од двата бараж дуели за пласман на Светското првенство во Русија, на „Максимир“ во Загреб, фудбалерите на Хрватска ја пречекаа репрезентацијата на Грција и на крајот славеа висока победа од 4-1 (3-1), по која се доближи на чекор ...

Хрватска ја „преслуша“ Грција, Швајцарија триумфираше кај Северна Ирска (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.11.2017

Хрватска се покажа како пресилен противник во Грција, „Коцкастите“ со една нога се на мундијалот откако вечерва славеа со убедливи 4-1, значајна победа забележа и Швајцарија на гостувањето кај Северна Ирска Хрватска е на чекор до билет за Русија ...

Хрватска ја „здроби“ Грција 4:1 и е на чекор од Мундијалот

SportMedia - 09.11.2017

Хрватска одлигра одлично и победи со 4:1 против Грција, во првиот меч од баражот за пласман на Светското првенство во русија, следната година. Со овој резултат „коцкестите“ се многу блиску до пласман на завршницата на Мундијалот, бидејќи на реваншот ...

Хрватите ја растурија Грција на „Максимир“

Екипа - 09.11.2017

Фудбалската репрезентација на Хрватска обезбеди убедлива предност (4-1) против Грција по првиот натпревар од баражот за пласман на Светското првенство во Русија, што вечерва се одигра на стадионот „Максимир“ во Загреб.

Грчка трагедија на „Максимир“: Хрватска е со една ипол нога на СП во Русија!

Sport 1 - 09.11.2017

Хрватска ја декласираше Грција во првиот натпревар од баражот за пласман на Светското првенство во Русија идното лето. „Коцкестите“ се на чекор до Мундијалот откако на „Максимир“ вечерва дојдоа до триумф од 4-1 против нашиот јужен сосед, кој има ...

ВИДЕО: Хрватска има сензационален резултат пред реваншот во Атина

Спортклуб - 09.11.2017

Репрезентацијата на Хрватска е на чекор од пласман на толку посакуваниот Мундијал во Русија идната година. „Коцкестите“ вечерва со убедливи 4:1, ја совладаа селекцијата на нашиот јужен сосед Грција, и си го отворија патот до уште еден пласман на СП.

(ВИДЕО) Бараж победи за Хрватска и Швајцарија

Сител - 09.11.2017

Репрезентациите на Хрватска и на Швајцарија постигнаа победи на првите бараж дуели за пласман на Мундијалот во Русија. Хрватска во Загреб на Максимир ја совлада Грција со 4:1. Хрватите поведоа во 13.минута од пенал со голот на Лука Модриќ, а шест ...

„Коцкестите“ со една нога на СП во Русија: Грција „покосена“ во Загреб (Видео)

Спортски - 09.11.2017

Хрватска ја оправа фаворитската улога во дуелот против Грција во рамки на баражот за пласман на СП во Русија. Коцкастите славеа во Загреб со 4:1. Првиот погодок беше дело на Модриќ во 13. минута од пенал.

Хрватска сигурен патник на Мундијалот

СуперСпорт - 09.11.2017

Само чудо може да ја спречи репрезентацијата на Хрватска да учествува на Светското првенство кое во 2018 година ќе се одигра во Русија. Избраниците на Златко Далиќ неочекувано лесно со 4:1 славеа против репрезентацијата на Грција и ширум си ги ...

ВИДЕО: Голеада на „Максимир“ - Хрватска има двојна предност, Калиниќ погоди со пета

Gol.mk - 09.11.2017

Во првиот од двата бараж натпревари меѓу Хрватска и Грција, кој се игра на „Максимир“, фудбалерите на Хрватска по само 20 минути имаа предност од 2-0, резултатската неизвесност ја врати Сократис со гол во 30. минута, а на 3-1 зголеми Перишиќ во 34.

Хрватска ја гази Грција: Крамариќ за убедливо водство од 4-1 (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2017

Грција е пред дебакл против Хрватска во баражот за Светското првенство откако губи со 4-1 на „Максимир“. Андреј Крамариќ погоди на стартот на второто полувреме за убедливо ...

„Максимир“ се забавува и смее и тоа благодарение на Лука Модриќ (Видео)

Спортски - 09.11.2017

Фудбалерите на Хрватска и Грција во овие моменти го играат првиот меч од баражот за пласман на СП во Русија. Хрватска поведе веќе во 13. минута со погодокот на Лука Модриќ од пенал. Пред тоа, фудбалерот на Реал Мадрид го насмеа „Максимир“, со оглед ...

Грешката на грчкиот голман која го отвори патот до Мундијалот за Хрватска (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.11.2017

Катастрофалната грешка може многу работи да одлучи во двомечот. Хрватска пред своја публика на „Максимир“ во Загреб ја пречекува Грција во првиот меч помеѓу овие две селекции во бараж фазата од квалификациите за СП Русија 2018.

Калиниќ со петица, Модриќ од пенал: Хрватска како во транс против Грција (ВИДЕО)

SportMedia - 09.11.2017

Хрватска започна одлично во првиот меч од баражот за пласман на СП 2018 и води со 2:0 против грција по само 20 минути игра. Домаќините поведоа со голот на капитенот Лука Модриќ од пенал, откако голманот на гостите киксираше и направи пенал врз ...

Голеада на „Максимир“: Сократис намали, но Перишиќ веднаш врати (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2017

Хрватска води со 3-1 против Грција на „Максимир“ во фантастично ефикасно прво полувреме. По водството од 2-0 на Хрватска, Сократис Папастодополус намали на 2-1 со гол по корнер, но домашната селекција веднаш врати преку Иван Перишиќ само неколку ...

ВИДЕО: Делириум на „Максимир“ – Хрватите водат со 2:0 против Грција, Калиниќ им даде гол со пета

Спортклуб - 09.11.2017

По 25 минути на „Максимир“, домаќинот Хрватска води со 2:0 против селекцијата н Грција, во плеј офот за пласман на Мундијалот во Русија идната година. Ноќта ќе биде долга сигурно во Хрватска, во исчекување на позитивниот резултат кој ќе им донесе ...

„Штикла“ на Калиниќ: Хрватска води со 2-0 против Грција (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2017

Никола Калиниќ со прекрасен гол и носи водство на Хрватска од 2-0 против Грција во баражот за Светското првенство во Русија. Голгетерот погоди во 19-тата минута на фантастичен начин со петица откако добро беше пригран од Стриниќ од десната ...

Модриќ и носи водство на Хрватска против Грција (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2017

Лука Модриќ погоди од пенал во 13-тата минута и донесе водство за Хрватска против Грција во баражот за пласман на Светското првенство во Русија идната година. За Хрватот тоа беше прв погодок во овој квалификациски ...

Фудбалска „грозница“ за СП: Хрватска сака победа без примен гол

Екипа - 09.11.2017

Репрезентацијата на Хрватска вечерва го пречекува националниот состав на Грција, во Загреб ќе се одигра првиот меч од двобојот во рамките од баражот за пласман на Светското првенство 2018 година.

Модриќ: Како до СП? Јас го знам рецептот за успех...

Gol.mk - 09.11.2017

Репрезентацијата на Хрватска вечерва го игра првиот бараж-натпревар за пласман на Светското првенство (СП) во 2018 година во Русија, а ривал е селекцијата на Грција која важи за незгоден противник.

Селекторот на Грција: Хрватска е опасна во секој сегмент на играта, ние одиме по гол!

Gol.mk - 09.11.2017

Денес во Загреб ќе се одигра еден од четирите бараж натпревари за пласман на Светското првенство во Русија наредната година. Фудбалерите на Хрватска ја пречекуваат репрезентацијата на нашиот Грција, а воочи натпреварот селекторот на нашиот јужен ...

Скибе не ја губи надежта по дебаклот на „Максимир“

Вечер - 10.11.2017

Селекторот на фудбалската репрезентација на Грција, Михаел Скибе, изјавил дека победата на Хрватска (4:1) во првиот бараж-натпревар за пласман на мундијалот во Русија е заслужена и дополнил дека му е жал што неговите играчи не постигнале уште еден ...

Голот на Калиниќ: Majсторија која ретко се гледа на терените

Точка - 10.11.2017

Хрватска доминантно и сосема заслужено ја надигра Грција на првиот бараж натпревар меѓу овие две селекции кој се одигра на „Максимир“. Целата хрватска јавност остана одушевена од фантастичната игра која ја покажаа Лука Модриќ и останатите,но нешто ...

Модриќ: Ќе биде трагедија да го испуштиме ова!

Таратур - 10.11.2017

Капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ беше многу задоволен од првиот бараж натпревар против Грција, но потенцираше дека не смее да има опуштање. Хрватска во првиот натпревар пред своите навивачи ја совлада Грција со 4:1.

Хрватска ја наполни мрежата на Грција

+инфо - 10.11.2017

Репрезентацијата на Хрватска забележа убедлива победа со 4-1 против Грција со што „коцкестите“ направија голем исчекор кон пласман на СП во Русија. Репрезентацијата на Хрватска забележа убедлива победа со 4-1 против Грција со што „коцкестите“ ...

Грчкиот селектор со неверојатен изговор по дебаклот од Хрватска

Точка - 10.11.2017

Хрватска доминантно и сосема заслужено ја надигра Грција на првиот бараж натпревар меѓу овие две селекции кој изминатава вечер се одигра на „Максимир“, а додека комплетната хрватска јавност остана одушевена од фантастичната игра која ја покажаа Лука ...

Хрватска пресилна за Грција, Швајцарија со контроверзен пенал ја совлада С. Ирска (ВИДЕО)

МКД - 09.11.2017

Хрватска и Швајцарија се на чекор до Светското првенство во Русија откако вечерва триумфираа во дуелите со Грција односно Северна Ирска Хрватска со една нога е на мундијалот, вечерва на Максимир „Коцкастите“ славеа над Грција со убедливи 4-1.

Катастрофална грешка на грчкиот голман: Еве како хрватите во првите 20 минути дадоа два гола (ВИДЕО)

Курир - 09.11.2017

Голманот на гостите Карнезис имаше катастрофална грешка во почетната фаза на мечот, во 11. минута откако најнапред ја загуби топката веднаш направи прекршок над Калиниќ при што домаќините оправдано добија удар од белата точка, по што успешно ...

Скибе не ја губи надежта по дебаклот на „Максимир“

Sky - 10.11.2017

Селекторот на фудбалската репрезентација на Грција, Михаел Скибе, изјавил дека победата на Хрватска (4:1) во првиот бараж-натпревар за пласман на мундијалот во Русија е заслужена и дополнил дека му е жал што неговите играчи не постигнале уште еден ...

Хрватска убедлива против Грција

Канал5 - 10.11.2017

Репрезентацијата на Хрватска забележа убедлива победа со 4-1 против Грција со што „коцкестите“ направија голем исчекор кон пласман на Светското фудбалско првенство во Русија следната година.

ВИДЕО: Хрватска ја наполни мрежата на Грција

Локално - 10.11.2017

Репрезентацијата на Хрватска забележа убедлива победа со 4-1 против Грција со што „коцкестите“ направија голем исчекор кон пласман на Светското фудбалско првенство во Русија следната година.

Хрватска ја наполни мрежата на Грција

А1 On - 10.11.2017

Репрезентацијата на Хрватска забележа убедлива победа со 4-1 против Грција со што „коцкестите“ направија голем исчекор кон пласман на Светското фудбалско првенство во Русија следната година.

Хрватска ја наполни мрежата на Грција

Орбис - 10.11.2017

Репрезентацијата на Хрватска забележа убедлива победа со 4-1 против Грција со што „коцкестите“ направија голем исчекор кон пласман на Светското фудбалско првенство во Русија следната година.

Хрватска ја наполни мрежата на Грција

Република - 10.11.2017

Репрезентацијата на Хрватска забележа убедлива победа со 4-1 против Грција со што „коцкестите“ направија голем исчекор кон пласман на Светското фудбалско првенство во Русија следната година.